خبر

 • تک بورد - نقد و بررسی: Matrix Resurrections به اندازه کافی جادوی قدیمی دارد تا طرفداران را خوشحال کند

  نقد و بررسی: Matrix Resurrections به اندازه کافی جادوی قدیمی دارد تا طرفداران را خوشحال کند


  1 ماه قبل

  این یک افزوده ناقص اما محکم به فرنچایز است که بیشتر از آن کار می‌کند.
  بعد از نزدیک به 20 سال، تماشاگران سینما بالاخره تغییری را پیدا کردند تا دنیای تخیلی سایبرپانک ماتریکس در سال 1999 را با چهارمین قسمت علمی-بازدید کنند. فرنچایز فی: رستاخیزهای ماتریکس. این یک فیلم کامل نیست، اما به اندازه کافی جادوی قدیمی وجود دارد که طرفداران قدیمی را خوشحال می کند. ستاره‌ها هنوز هم شیمی را تابش می‌کنند، در سر

  (برخی اسپویل های کوچک در زیر، اما هیچ فاش نمی شود.)

  همانطور که قبلاً نوشتم، اغراق کردن تأثیر عمیق فرهنگی The Matrix دشوار است. این فیلم ژانر فیلم علمی-تخیلی را بازتعریف کرد و نسل کاملی از طرفداران را شکل داد - بعلاوه، 460 میلیون دلار در سرتاسر جهان به دست آورد، چندین جایزه اسکار را به دست آورد و زندگی حرفه ای ستاره کیانو ریوز را که قبلاً سالم بود به استراتوسفر هالیوود فرستاد. ویلیام گیبسون، نویسنده سایبرپانک، «ماتریکس» را «لذت بی‌گناهی که مدت‌ها بود احساس نمی‌کردم» نامید و از نئو به‌عنوان قهرمان اکشن علمی تخیلی مورد علاقه‌اش در همه دوران‌ها نام برد.

  ادامه مطلب

  تریلر ماتریکس: Resurrections یک کمال محض است، هم تازه و هم آشنا

  هنوز در جستجوی استعاره ای برای انتخاب بین یک موضوع ناراحت کننده، به مصرف "قرص قرمز" اشاره می کنیم. حقیقت متحول کننده زندگی یا جهل سعادتمند. چه کسی می تواند اظهارات ارزشمند ریوز ("وای!" یا "من کونگ فو می دانم") یا عینک آفتابی افسانه ای لورنس فیشبرن را که مورفئوس به چشم می زد فراموش کند؟ این همچنین فیلمی است که به ما «زمان گلوله» داد: یک جلوه ویژه - برای صحنه روی پشت بام استفاده می‌شود که در آن نئو (ریوز) از گلوله‌های یکی از عوامل ماتریکس طفره می‌رود - که در آن شات در حرکت آهسته پیش می‌رود در حالی که دوربین به نظر می‌رسد با سرعت عادی در صحنه حرکت کنید.

  دو تفنگ برای این نسخه جدید مورفیوس (یحیی عبدالمتین دوم) بهتر از یک اسلحه است.Enlarge / دو تفنگ برای این نسخه جدید Morpheus (یحیی عبدالمتین II) بهتر از یک اسلحه هستند. YouTube/Warner Bros.

  این یک اسلحه است دنبال کردن آن سخت است و دو فیلم بعدی، علیرغم موفقیت در گیشه، هرگز به ارتفاعات یکسانی نرسیدند. همین امر را می توان در مورد Resurrections نیز گفت.

  فیلم با باگ (جسیکا هنویک)، ناخدای یک کشتی شورشی به نام Mnemosyne شروع می شود که به طور تصادفی با برنامه ای عجیب و غریب که روی کدهای قدیمی در گره ای جدا شده از ماتریکس اجرا می شود، برخورد می کند. . در حال اجرای بازآفرینی صحنه آغازین معروف فیلم اصلی است که در آن ترینیتی گروهی از افسران مسلح را بیرون می‌کشد و باید از دست ماموران فرار کند. اما برخی از جزئیات کلیدی همگی اشتباه هستند - از جمله حضور ماموری که به نظر می رسد تجسم دیجیتالی مورفیوس (یحیی عبدالمتین دوم) است. باگ، مورفیوس را از گره آزاد می‌کند و برای ردیابی نئو در ماتریکس با هم متحد می‌شوند.

  نئو، که در شخصیت توماس اندرسون بازمی‌گردد، در یک شرکت طراحی بازی به نام Deus Machina، با رئیس و رئیس‌اش کار می‌کند. شریک اسمیت (جاناتان گاف). توماس به خاطر طراحی موفق ترین فرنچایز بازی این شرکت یعنی Matrix مشهور است. اما او همچنان رویاهای واضحی می بیند که به نظر می رسد خاطره هستند و نمی تواند این حس آزار دهنده را از بین ببرد که واقعاً در یک واقعیت رایانه ای جعلی زندانی است. او مرتباً به یک درمانگر (نیل پاتریک هریس) مراجعه می‌کند که توماس را به خوبی با قرص‌های آبی نسخه‌ای تهیه می‌کند.

  توماس نیز به‌طور عجیبی جذب مادری متاهل به نام تیفانی (کری آن ماس) می‌شود که به همان کافه سر می‌زند. با نام مناسب Simulatte). البته، شهود توماس درست به نظر می رسد، و دیری نمی گذرد که باگز و مورفیوس او را ردیابی می کنند و می فهمند که چگونه او را یک بار دیگر از ماتریکس نجات دهند.


  تگ ها:

  بررسی , matrix , resurrections , اندازه , کافی , جادوی , قدیمی , دارد , طرفداران , خوشحال


  v 14
خبرهای دیگر از بازی