خبر

 • تک بورد - نقد و بررسی: سوزن در یک گنجینه زمانی چگونگی دوام عشق را در زمانی که زمان در حال تغییر است بررسی می کند

  نقد و بررسی: سوزن در یک گنجینه زمانی چگونگی دوام عشق را در زمانی که زمان در حال تغییر است بررسی می کند
  21 روز و 10 ساعت قبل

  جان ریدلی فیلم خود را بر اساس داستان کوتاه 1983 نویسنده برنده جایزه رابرت سیلوربرگ بنا کرد.
  یک زوج متاهل خوشبخت زندگی مشترک خود را توسط یک رقیب رمانتیک تهدید می کنند که به گذشته سفر می کند تا گذشته مشترک خود را در سوزن در Timestack تغییر دهد. فیلم جدید علمی تخیلی به کارگردانی جان ریدلی مطمئناً این عنوان جذاب ترین نیست ، اما ریدلی یک داستان عاشقانه معیوب اما تامل برانگیز ایجاد کرده است-شامل با

  (برخی از موارد زیر برای داستان کوتاه و فیلم ، اما هیچ چیز فاش نمی کند.)

  این فیلم بر اساس یک داستان کوتاه 1966 به همین نام توسط هوگو ساخته شده است. و رابرت سیلوربرگ ، نویسنده داستان های علمی تخیلی برنده جایزه. سفر در زمان موضوعی متداول در آثار سیلوربرگ است ، که بیشتر در رمان هایی مانند House of Bones و Hawksbill Station به چشم می خورد. داستان از این قرار است که الهام سیلوربرگ برای "سوزن در یک گنجینه" در یک کنوانسیون علمی تخیلی به وجود آمد ، زمانی که یکی از دوستان سعی کرد با گفتن این جمله که "برو ، بچه ام برو ، و آینده ات را عوض کنم" از بازیگر احتمالی رد کرد. سیلوربرگ معتقد بود که دوستش باید تهدید کننده تغییر گذشته بازیگر بین المللی باشد و متوجه شد که او برای داستان داستانی فوق العاده ای دارد.

  اصطلاح فنی سفر در زمان در داستان سیلوربرگ "تدریجی" و برای قهرمان اصلی فیلم است. مایکلسن ، چیزی که در گذشته تغییر کرده است "طعم پنبه" در دهان اوست. فردی که سعی می کند گذشته را تغییر دهد - و ازدواج خود را با همسرش ، ژانین لغو کند - تامی همبلدون است که زمانی با ژانین رابطه داشت و از این واقعیت که او به جای مایکلسن ازدواج کرد ، ناراحت است.

  اورلاندو بلوم نقش عاشقانه نیک را بازی می کند. رقیب ، تامی شوهر سابق ژانین. بزرگنمایی/اورلاندو بلوم نقش رقیب عاشقانه نیک ، تامی شوهر سابق ژانین را بازی می کند. Lionsgate

  این زوج یک چک لیست از حقایقی در مورد زندگی مشترک آنها ، که آنها هر بار که یکی از آنها احساس می کند مرحله ای اتفاق افتاده است را بررسی می کنند تا مطمئن شوند چیزی تغییر نکرده است. (دو تا سه ساعت قبل از اینکه افراد خاطرات قبلی خود را فراموش کنند بعد از اینکه فاز زمانی تغییر گذشته داد.) این فرض من را کمی یادآور قسمت X-Files 1997 ، "Synchrony" ، می کند که در آن دانشمندی که به اختراع کمک کرد سفر در زمان برای از بین بردن جوانتر خود به گذشته باز می گردد ، زیرا آینده به دنیایی کابوس وار تبدیل شده است که در آن هیچ چیز دائمی نیست.

  فیلم جدید تامل برانگیز ریدلی بسیار نزدیک به داستان کوتاه اصلی است و بر روی داستان عاشقانه تمرکز دارد. مثلث در مرکز آن بر اساس فرض رسمی:

  تبلیغات

  اگر عشق به شکل یک دایره باشد ، از چه خطوطی عبور می کنید تا در کنار روح خود باشید؟ در این داستان عاشقانه جذاب و آینده ای نزدیک به کارگردانی جان ریدلی برنده اسکار (12 سال بردگی ، جنایت آمریکایی) ، نیک و ژانین (نامزدهای اسکار لسلی اودوم ، جونیور و سینتیا اریوو) در سعادت زناشویی زندگی می کنند ، تا زمانی که ژان سابق زندگی می کرد. شوهرش (اورلاندو بلوم) با استفاده از دوست دختر کالج نیک (فریدا پینتو) سعی می کند آنها را از هم جدا کند. با از بین رفتن خاطرات و واقعیت نیک ، او باید تصمیم بگیرد که چه چیزهایی را قربانی می کند تا همه چیز را که دوست دارد حفظ کند - یا رها کند -. آیا عشق می تواند در آینده ای که زمان سیال است و تمام زندگی ممکن است فقط یک توهم باشد ، دوام بیاورد؟

  بجای طعم جذاب پنبه ، هنگامی که یک مرحله زمانی در فیلم می آید ، به نوعی تجسم می شود موجی موج دار که بر همه و همه چیز می نشیند. نیک در ملاقات با شرکت معماری خود در هنگام برخورد ، و رئیس درخواست استراحت می کند تا همه بتوانند با خانه تماس بگیرند تا چک لیست های شخصی خود را بررسی کرده و مطمئن شوند که هیچ چیز اصلی تغییر نکرده است. همه در ترس دائمی از ضربه خوردن به موج بزرگ زمان زندگی می کنند. به طور معمول ، این فقط افراد بسیار ثروتمند هستند که می توانند هزینه "وقت خوانی" را داشته باشند ، و در حالی که دستکاری در جدول زمانی ممنوع است-خوب ، این فقط طبیعت انسان است. مردم بدون هیچ راهی می دانند که چگونه حتی یک تغییر کوچک می تواند نه تنها در زندگی آنها ، بلکه در زندگی بقیه نیز موج بزند. و در عرض چند ساعت از شیفت ، مردم حتی به یاد نمی آورند که اوضاع متفاوت بوده است.

  یک مرحله زمانی عظیم نیک را به یک جدول زمانی جدید می رساند ، جایی که او هرگز با ژانین ملاقات نکرده است. بزرگ شدن/یک مرحله زمانی عظیم نیک را به یک جدول زمانی جدید می رساند ، جایی که او هرگز با ژانین ملاقات نکرده است. Lionsgate

  در ابتدا ، تغییرات جزئی هستند نیک و جانین در یک جدول زمانی یک سگ و در یک تای گربه سگ دارند ، اما هر دو چارلی نامیده می شوند. اما نیک به طور فزاینده ای مضطرب و وسواس می شود و فکر می کند که تامی در حال تلاش برای ایجاد یک جدول زمانی است که نیک و ژانین هرگز در آن ملاقات نکرده اند ، و بدخلقی او شروع به فشار بر ازدواج می کند. و سپس یک فاز زمانی مهم رخ می دهد ، و نیک در وسط هیچ جا می آید. وقتی سرانجام به ژانین می رسد ، متوجه می شود که او هنوز با تامی ازدواج کرده است و اکنون ساعت در حال تیک تاک است. آیا می تواند قبل از ناپدید شدن خاطراتش از ژانین ، جدول زمانی اصلی آنها را بازیابی کند؟

  ریدلی کار خارق العاده ای را در خلق دنیایی باورنکردنی در آینده نزدیک انجام داده است. بیشتر شبیه دنیای امروز ماست. افراد حرفه ای شهری با پاشنه بلند هنوز مهمانی های مجلل با گروه های جاز زنده برگزار می کنند ، هنوز مراکز خرید با فروشگاه های Foot Locker و Mrs. Fields Cookies وجود دارد و نیک هم تسلا می راند. اما تفاوت های ظریفی وجود دارد ، به ویژه در زمینه فناوری. تلفن های هوشمندی با دستیارهای صوتی مانند Siri یا Alexa وجود دارند ، اما آنها مربع شکل هستند و طراحی دوباره به تلفن های قبلی تبدیل شده است.

  تبلیغات

  رایانه های لپ تاپ ، نمایشگرهای صفحه تخت و تبلت ها وجود دارد به عنوان مثال ، ژانین بایگانی عکاسی خود را با استفاده از قلم بی سیم ، بدون نیاز به لمس صفحه نمایش ، ورق می زند. این تغییرات کوچک با شیفتگی نیک به فناوری قدیمی به وضوح برجسته می شود: دوستان و خانواده می دانند که هدیه مناسب برای تولد یک سونی واکمن یا یک رادیوی قرمز قابل حمل مینیاتوری است.

  یک تغییر کوچک در جدول زمانی ، و تامی در عوض با الکس (فریدا پینتو) ازدواج می کند. بزرگنمایی/یک تغییر کوچک در جدول زمانی ، و تامی به جای آن با الکس (فریدا پینتو) ازدواج می کند. Lionsgate

  و حافظه خدمات بازیابی ، شبیه به ذخیره سازی چیزها در ابر ، پیشرفت کرده است زیرا مردم به شدت تلاش می کنند از حفظ گذشته خود اطمینان حاصل کنند. با این وجود ، یک فاز زمانی واقعا بزرگ حتی فایلهای ذخیره شده را نیز از بین می برد و بازپرداخت تضمین شده برای کسانی که متأسفانه چنین ضرری را تجربه می کنند ، آسایش کمی است.

  آنچه باعث کارکرد این فیلم می شود ، اجراهای فوق العاده و حساس است بازیگران آن: اودوم ، جونیور ، اریوو و بلوم ، که هر احساسی در چهره آنها نقش می بندد ، و صحنه هایی را که در غیر این صورت ممکن است نسبتاً بی اثر باشند ، زنده می کند. مهارت آنها همچنین گاهی اوقات دیالوگ های شاد را در بر می گیرد که در لبه ادعا ظاهر می شود.

  با این وجود ، ساختن یک فیلم بلند حول یک داستان کوتاه (هرچند فریبنده) یک داستان کوتاه ، یک چالش است. یک چالش متفاوت برای متراکم کردن یک حماسه علمی تخیلی عظیم و گسترده در یک فیلم دو ساعته. ریدلی تمرکز خود را محدود و با حداقل کاراکترها و تنظیمات انتخاب کرده است. به غیر از سه نفر اصلی ، تنها شخصیت های قابل توجه دیگر خواهر نیک ، زو (جادین وانگ) و دوست دختر سابق نیک ، الکس هستند. هر کس دیگری فقط پنجره تزئینی است که در پس زمینه حرکت می کند.

  تصمیم ریدلی مطمئناً احساسات را افزایش می دهد - روابط تیره نیک و ژانین یک ریزگرد عمیقاً شخصی از تهدیدی است که همه در این دنیای شجاع جدید با آن روبرو هستند. به طور روزانه - اما همچنین باعث می شود فیلم کمی نازک شده و در طول زمان پخش 1:51 پخش شود. گام زدن گاهی اوقات کمی عقب می افتد و از آنجا که این در نهایت یک داستان عاشقانه است ، ما واقعاً نمی فهمیم که دنیایی مانند این چقدر وحشتناک خواهد بود ، جایی که تغییر ناگهانی زمان ، خارج از کنترل فرد ، می تواند شخص را بطور برگشت ناپذیری تغییر دهد. زندگی در ثانیه اما این فیلم از نظر بصری دوست داشتنی است و ما می خواهیم نیک و ژانین (و حتی تامی) را در یک جدول زمانی که همه از آن راضی هستند ، قرار دهیم. مطمئناً این یک افزودنی ارزشمند برای کارهای رو به رشد ریدلی است.

  Needle in a Timestack اکنون در سینماهای منتخب پخش می شود و همچنین در صورت تقاضا در دسترس است.

  تریلر رسمی فیلم Needle in a Timestack.

خبرهای دیگر از بازی