خبر

 • تک بورد - نقد و بررسی بازی Deathloop: تخلیه بی شرف Bethesda

  نقد و بررسی بازی Deathloop: تخلیه بی شرف Bethesda
  6 روز و 17 ساعت قبل

  Dishonored + Majora's Mask جذاب به نظر می رسد ، اما اجرای آن به هم ریخته است.
  اگر به دنبال یک نقل قول ساده در مورد نحوه عملکرد جدیدترین بازی ویدیویی Bethesda هستید ، آن را دریافت نخواهید کرد. لیست الهامات در Deathloop ، که این هفته بر روی PS5 و رایانه شخصی منتشر می شود ، طولانی است. نابغه دزدکی و چند کاره Dishonored ؛ زیبایی و سهل انگاری We Weight Few؛ و Metroid Prime ترکیبی از عقب نشینی و شک

  جزئیات بازی

  توسعه دهنده: Arkane Lyon ناشر : Bethesda پلتفرم : رایانه شخصی (بازبینی شده) ، PlayStation 5 انتشار تاریخ: 14 سپتامبر 2021 قیمت : 60 دلار پیوندها: Steam | آمازون | هدف | گیم استاپ | وب سایت رسمی

  عجب دهنی! Deathloop مطمئناً بلندپروازانه تر از یک تیرانداز دیگر است ، که من از آن قدردانی می کنم. استودیوی پشت آن (Arkane Lyon ، سازندگان Dishonored) نمی تواند ایرادی از بازی نکردن امن آن داشته باشد. اما جاه طلبی به تنهایی کافی نیست.

  شما به احتمال زیاد از نوسانات بزرگ Deathloop لذت خواهید برد - و در بهترین حالت آنها با چیز خاصی ترکیب می شوند. اما نمی توان انکار کرد که بازیکنان شلخته باید برای یافتن موارد خوب تلاش کنند. با وجود اینکه هسته اصلی آن قانع کننده است ، Deathloop احساس نمی کند که تمام شده است. در عوض ، به نظر می رسد بدون پرداخت ، مانند آن را با عجله از در خارج کرد. و حیله و تزویر آن کمبود گیج کننده ساختمان جهانی یا یک دنیای گیم پلی فوق العاده کوچک را جبران نمی کند.

  بیایید دوباره مرگ را انجام دهیم

  تصور کنید از خواب بیدار شده اید یک فراموشی تمام عیار در داخل دنیای یک بازی ویدیویی پیچیده-اینگونه است که Deathloop شروع می شود. بازی از هرگونه معرفی یا صحنه های برش مرحله ای چشم پوشی می کند. محو شده از رنگ مشکی ، و قهرمان بازی ، کلت (شما ، از دیدگاه اول شخص) ، هنگام گیج شدن در حالی که توسط چاقو و بمب های F مورد حمله جولیانا ، آنتاگونیست ثابت بازی قرار می گیرد ، گیج می شود. لحظاتی بعد ، نسخه دیگری از کلت ظاهر می شود و شما را از سقوط بی پایان از صخره نجات می دهد. سپس او به هر حال شما را رها می کند.

  شما بعد از این پایان وحشیانه دقیقاً در همان مکان و زمان از خواب بیدار می شوید ، بنابراین "deathloop" به نام بازی تأیید می شود. تمام موجودی شما از بین رفته است. اما این بار ، حداقل ، آگاهی شما در حال حفظ خاطرات است. دیگر فراموشی وجود ندارد. اولین چیزی که به خاطر می آورید رمز عبور برای باز کردن یک درب مهم است. از اینجا به دنبال جمع آوری دانش و شکستن این حلقه زمانی هستید. هیچ کس توضیح نمی دهد که چرا جولیانا مدام سعی می کند شما را نگه دارد یا چرا همه در این جزیره منحصر به فرد فقط از سرما خوشحال نمی شوند و از اینکه می توانند بارها و بارها از مرگ جان سالم به در ببرند لذت نمی برند.

  هر بار که از مرگ عقب می روید. ، چیزهای متفاوتی در ساحل جایی که بیدار می شوید ظاهر می شود: اسلحه ، دستگاه هک (برای بازکردن درها و غیرفعال کردن برجها از راه دور) ، "تکه" که توانایی ویژه ای را قادر می سازد ، و "وسایل خرده ریز" که یکی از سلاح های شما را خنثی می کند به پس از چند ساعت اول گیم پلی ، خواهید آموخت که چگونه سلاح ها ، خرده های کوچک و چیزهای کوچک را به هوشیاری خود "متصل" کنید. به این ترتیب ، آنها هر روز صبح در کنار شما در ساحل ظاهر می شوند ، که برای سناریوهای خطرناک پیش رو مفید است.

  تبلیغات

  تکه ها بیهوده ترین بخش بارگیری شما هستند ، زیرا توانایی های جادویی را فعال می کنند. برخی از آنها روت هستند ، مانند دو پرش (پیش فرض اولیه) و خط میانی هوا. دیگران وحشی هستند ، مانند Karnesis ، که به شما اجازه می دهد بدن دشمنان را به اطراف پرتاب کنید ، و Nexus ، که به شما اجازه می دهد یک ابر موقت را در نزدیکی تعداد زیادی از دشمنان پرتاب کنید. با این حمله به هر دشمنی در این ابر ضربه بزنید ، و بقیه دشمنان نزدیک آن را احساس خواهند کرد. Nexus یک راه سرگرم کننده برای پاکسازی دسته ای از دشمنان است که ممکن است مسیر دزدکی ترجیح داده شده شما را مسدود کنند.

  جستجوی بصری

  بیرون کشیدن هر هشت بیننده در یک روز نیاز به جمع آوری دانش و اقلام دارد ، به طوری که شما می توانید برنامه کامل مرگ را بسازید. بزرگنمایی در یک ماموریت خاص به شما امکان می دهد وقتی در زمان مناسب روز به منطقه جزیره مناسب می روید ، آن را ردیابی کنید. همچنین می توانید مناطق خاصی را در مواقع خاص انتخاب کنید تا توانایی ها ، سلاح ها یا اقلام مفید را به دست آورید.

  Deathloop حدود دو ساعت طول می کشد تا بفهمید چگونه می توانید حلقه زمان را از بین ببرید و فرار کنید: کلت باید هر هشت "رویایی" را در جزیره بلکریف بکشد. مهمتر از همه ، او باید همه آنها را در یک روز بکشد ، که مستلزم دستگیری برنامه ریز قتل روزانه شما است. هر روز به چهار قسمت (سحر ، ظهر ، غروب و عصر) تقسیم می شود و خود جزیره به چهار منطقه مجزا تقسیم می شود. این یک شباهت نیست ؛ جهان ثابت است ، بنابراین ساختمانها ، اهداف و رویدادهای آن سازگار هستند. اما رویدادهای آن طبق برنامه اجرا می شود ، همان حلقه ، که هنگام غروب مکان را متفاوت از هر زمان دیگری از روز می کند.

  به عنوان مثال ، می توانید منطقه Updaam را تا زمانی که شما می خواهید بدون تایمر شمارش معکوس - تا زمانی که سحر به آنجا برسید. به محض خروج از Updaam ، روز حدود چهار ساعت جلوتر می رود. قبل از خروج ، ممکن است با سرنخی در Updaam برخورد کنید که به شما می گوید هنگام غروب برگردید. در آن زمان است که یک رویداد خاص آشکار می شود که می توانید با قطع آن ، مثلاً یک بیننده را بکشید یا یک مورد مفید را بردارید. اما ، خدا ، من باید هنگام غروب به جای دیگری بروم تا مأموریت دیگری را به پایان برسانم. شما می دانید آنها چه می گویند: چرا امروز کاری را که می توانید برای دور بعدی انجام دهید به تأخیر می اندازید؟

  هر بار که روز را تمام می کنید با ترک یک جزیره در حین "عصر" می میرید. پس از آن ، سحرگاهان دوباره در ساحل فوق بیدار می شوید ، مجهز به دسته های جدیدی از اینتل و سلاح ها و اقلام تازه "بسته شده" برای انجام مجدد آن ، یک بار دیگر از سحر تا نیمه شب حلقه می زنید. در نهایت ، شما دانش و اقلام لازم را برای جمع آوری یک برنامه کامل یک روز کامل جمع آوری می کنید و در زمان مناسب روز به قسمت های مناسب جزیره می روید تا همه هشت بیننده را بکشید.

  تبلیغات

  در خبر خوب ، Deathloop بیشتر کارهای مرتبی را انجام می دهد و نکات و اطلاعاتی را که هنگام گشت و گذار در هر گوشه جزیره جمع آوری می کنید دنبال می کند. یک تخته چوب پنبه ای واقعی از سرنخ ها را انتخاب کنید تا نکات و اهداف صریح را محدود کنید ، سپس از ضامن های منو برای چسباندن آنها به زمان دلخواه روز یا منطقه جزیره استفاده کنید. معمولاً می توانید کارهای مفیدی را انجام دهید که در هر زمان از روز انجام دهید ، که خوب است زیرا در طول یک روز تمام نقاط "Residuum" را جمع آوری می کنید - و برای اتصال دائمی هر گونه وسایل جدید به این نقاط نیاز دارید. شما به حلقه های آینده خود پی خواهید برد. اگر ترجیح می دهید مستقیماً به یک زمان از روز بپردازید ، پس از اتمام یک کار کشنده ، کل روز را از نو شروع کنید. انجام این کار نیز آسان است.

  شعار طرح

  "مرگ در اینجا مرد." معنی آن چیست؟ وقتی مدتی نقش Deathloop را بازی کرده بودم ، هنوز نظری ندارم. این دستورالعمل درباره قرار دادن انگشتان دست در مکانها ربطی به نبرد پیش رو ندارد. ام باز هم: یک درخواست دیگر برای لمس همه چیز ، بدون هیچ ارتباطی با آنچه در آینده اتفاق می افتد. متن توهم زا در سراسر Deathloop به طور کلی گیج کننده و حواس پرت است. از نظر هدایت پخش کننده ها ، می توان گفت که دیوارهای متن مفیدتری هستند. مجموعه ای از توسعه شخصیت های ناخوشایند ، همانطور که در یک دفتر خاطرات یافت می شود. مجموعه ای از توسعه شخصیت های ناخوشایند ، همانطور که در ترمینال چت یافت می شود. س soالی بسیار خوشایند ، آنها آن را دو بار نوشتند. من هنوز نفهمیده ام که منظور این اتاق خاص چیست. بازیگران بازی Visionaries که روی تخته چوب پنبه ترسیم شده اند. گاهی اوقات ، شما با دزدکی حرکت می کنید و قبل از کشتن آنها گوش می دهید. اما این استثناء است و نه قاعده در Deathloop.

  جالب به نظر می رسد ، درست است؟ خوب ، این فقط به این دلیل است که من در مورد آن صحبت کردم. نکاتی از هر زباله بینایی جزیره را قبل از اینکه بدانید آنها چه کسانی هستند ، چند نفر هستند و معامله آنها چیست. و فکر می کنید بلوک های متنی که کلت روی دیوارها یا راهروها می بیند مفید خواهد بود. اما نه-آنها یا نکات آشکاری هستند ("رفتن به زیر زمین") یا مزخرفی جدی ("مرگ در اینجا مرد" ، "آنها هیچ ایده ای ندارند ، هیچ ایده ای ندارند").

  گفتگوی مداوم بین جولیانا و کلت بر سر یک سیستم رادیویی به همان اندازه بی فایده است. بیشتر دو راوی ما فقط سعی می کنند ببینند چه کسی می تواند بیشتر قسم بخورد. از آنجا که جولیانا هیچ علاقه ای به کمک کلت ندارد ، بیشتر وقت خود را برای تمسخر و گیج کردن او استفاده می کند - اما حدس بزنید ، آرکان چی؟ کلت یک شخص واقعی نیست بازیکنان Deathloop هستند. و رویکرد روایی شما هیچ لطفی به آنها نمی کند.

  برای ترکیب بازیگران بازی ، بازیکنان باید یادداشت ها ، دفتر خاطرات ، پایانه های رایانه ای و گزارش های صوتی را شبیه به Fallout و BioShock پیگیری کنند. اما بدون هیچ گونه تأکید اولیه بر نحوه عملکرد جزیره داتلوپ یا نحوه ارتباط شخصیت ها با یکدیگر ، زمان زیادی طول می کشد تا کلیک روی هر یک از این محتواها شروع شود. اگر ساختمانها ، پوسترها ، مجسمه ها یا متون توهم آمیز بازی قصه گویی خود را ارائه دهند ، شاید بد نباشد ، شاید کدام بیننده در کجا زندگی می کند ، سیستم اعتقادی آنها چگونه است و نحوه تعامل هر یک از بازیگران با دیگران. در عوض ، طراحی بصری بازی بیشتر بر میزان عجیب بودن Visionaries یا چگونگی نفوذ Colt به عنوان متجاوز تمرکز می کند که باید متوقف شود.

  ماموریت های Deathloop سرانجام یک داستان مبهم از روابط متقابل Visionaries را با هم ترکیب می کند. بدیهی است که فردی در Arkane سعی کرد دنیایی منسجم ایجاد کند که در آن این شخصیت ها با عجیب و غریب مفهومی بالا دست و پنجه نرم می کنند که باعث می شود مردم جزیره نه تنها در یک حلقه زمانی گرفتار نشوند ، بلکه قادر به تعامل با کلون های خود نیز باشند. وقتی خوب است ، کلاسیک است ، Bethesda-at-its-best storytelling. لحظاتی وجود دارد که طرح Deathloop به شیوه های منحصر به فرد و تنها در بازی می درخشد-به ویژه هنگامی که با شخصیت های خاصی صحبت می کنید که با کلون های خود صحبت می کنند. اما چنین اوج هایی فقط شکست کلی طرح Deathloop را ناامیدکننده تر می کند.

خبرهای دیگر از بازی