من اولین نمایش فیلم Dune (2021) را متقاعد کردم که به زودی دوباره آن را تماشا می کنم.">

خبر

 • تک بورد - نقد فیلم Dune 2021: ادویه باید جاری شود ، اما سپس ناگهان متوقف می شود

  نقد فیلم Dune 2021: ادویه باید جاری شود ، اما سپس ناگهان متوقف می شود
  5 روز و 18 ساعت قبل

  "باید" برای طرفداران کلاسیک Dune به معنای "must-love" نیست.
  من اولین نمایش فیلم Dune (2021) را متقاعد کردم که به زودی دوباره آن را تماشا می کنم.

  برای فیلمی که بیشتر زمان خود را در یک بیابان بیابانی سپری می کند ، فیلمبرداری Dune به طور مداوم خیره کننده است. و علیرغم بازیگران قابل توجهی از شخصیت های به ظاهر مهم ، دون کار خوبی را انجام می دهد تا همدلی و دوست داشتنی را در سطح اصلی ایجاد کند - بدون از دست دادن موضوع داستان. تیموتی شالامت ، بازیگر نقش اصلی نیز به راحتی از هرگونه انتظارات گسترده طرفداران سریال در مورد آخرین "انتخاب شده" دنیای Dune عبور می کند.

  اما این بدان معنا نیست که یک فیلم کامل یا حتی عالی است - حقیقتی که نباید لزوماً زنگ خطر برای هر کسی که با تلاش مورد علاقه دیوید لینچ آشنا باشد ، به صدا در می آید. و در حالی که برداشت بلندپروازانه دنیس ویلنوو مطمئناً در یک داستان آشنا متصل شده است ، که با ضرباهنگ های قصه گویی یکسان مشخص می شود ، اما متمایز شدن خود را از فیلم 1984 بسیار سخت می کند ، گویی دوستداران هر دو را برای طرفداران آسان تر می کند.

  < p> Dune جدید چیزی دارد که همه می توانند آن را در آغوش بگیرند ، نفس بکشند ، دندان های خود را در آن فرو کنند و کاملاً آزرده یا گیج شوند. و چیزی بسیار جسورانه و در عین حال مختلط برای یک مجموعه داستان سخت و دوست داشتنی مانند سریال فرانک هربرت بسیار مناسب است. در پایان کار را شروع می کنم ، زیرا اگر اصلاً روی Dune سرمایه گذاری کرده باشید ، احتمالاً قبلاً درباره نحوه پایان این فیلم شنیده اید. هشدار دهید : به عنوان مروری بر آخرین نسخه بازسازی شده Dune ، این بازبینی متناسب با انتقادات دارای اسپویل های طرح خواهد بود. در حال حاضر زمان خوبی برای توقف است اگر از زمان انتشار اولین کتاب فرانچایز در سال 1965 به نحوی همه چیز را از دست داده اید.

  تبلیغات

  فیلم جدید ، که قرار بود از نوامبر گذشته اکران شود سال ، فقط بر روی پوسترها به عنوان Dune تبلیغ می شود ، اما با شروع تیتراژ ابتدایی ، عنوان واقعی آن ظاهر می شود: Dune، Pt. 1. به احتمال زیاد این لحظه ای است که بینندگان زمان 2 ساعت و 35 دقیقه فیلم را به خاطر می آورند و از خود می پرسند که چگونه می توان طرح آن را تغییر داد ، در مقایسه با برداشت لینچ ، که به طریقی کل اولین جلد هربرت را در تنها 137 دقیقه پخش کرد.

  < p> مسلماً مهمترین تفاوت زمانی است که نسخه ویلنوو متوقف می شود: در یک لحظه دور از محوری. پل (Chalamet) و مادرش ، جسیکا (ربکا فرگوسن ، مأموریت متعدد: فیلم های غیرممکن) ، از خطر بزرگی فرار کرده و به تنهایی به ماسه های سیاره Arrakis ، که به Dune نیز شهرت دارد ، فرار کرده اند ، هنگامی که توسط مرموز و مضطرب اتفاق می افتد. رزمندگان فرمن. سکانسی که در پی می آید ، لینچی است که فیلمبرداری کرده اما قسمت اصلی تئاتر آن را کنار گذاشته است: دوئل مرگبار پل علیه جنگجویی به نام جمیس ، که در رویاهای پل ظاهر شده بود. جمیس اصرار می کند که یکی از این دو مرد باید بمیرد.

  به عنوان نمایشی معتبر از درگیری رمان اصلی ، این صحنه بدون شک در انزوا خوب است. این یک لقمه منطقی از پیشرفت پل از قهرمان گیج و نامشخص به چیزی بسیار بزرگتر است. اما به عنوان یک نبرد اوج و پایان فیلم ، مانند یک جوراب خیس و پر ادویه فرود می آید. در این صحنه ، مادرش داستان آن را روایت می کند و به بینندگان اطلاع می دهد که پل قبلاً هرگز کسی را نکشته است. با این حال شاید 25 دقیقه زودتر ، او و مادرش ناتوان کننده را به قتل رساندند و آنها را کشتند ، که این تلاش ناخواسته را نشان می دهد تا وزن نهایی را بیشتر کند.

  حدسیات پیچیده جعبه -office Economics و HBO Max

  بدتر از آن ، بقیه دون بسیار کم کار می کند تا نشان دهد این نبرد واحد چقدر مهم یا تغییر دهنده لحن است. پل به وضوح راه هایی برای پیوند و مدیریت جمعیت Fremen در جهان دارد. نگاهی اجمالی به رویاهای واضح پل نشان می دهد که او ممکن است در این مبارزه بمیرد ، و او می کشد - به طور مجازی. با این حال ، صحنه به این جا ختم نمی شود که او به عنوان یک مرد جدید متولد شده است. در عوض ، با صدای ملایم بسته شدن یک کتاب قبل از خواب ، و نه با صدای تند و تیز یک صخره گیر پرچین ، به صدا در می آید.

  تبلیغات

  این احتمالاً نقطه ای است که ویلنوو در کنار شما در یک تئاتر نشسته است ، ممکن است نجوا کند ، "فراموش نکنید ، این فقط قسمت اول است! موارد بیشتری در راه است!" فقط ، ما آن را به طور قطع نمی دانیم.

  برادران وارنر هنوز به طور رسمی تولید نور سبز از Dune Pt. 2 ، و پروژه به دلیل تأخیر ناشی از COVID یک سال کامل حرکت خود را از دست داده است. دریافت گیشه در مناطقی که Dune قبلاً برای اولین بار در آن نمایش داده شده امیدوارکننده است ، اما مشخص نیست که چگونه امپراتوری برادران وارنر ، که در حال حاضر در اواسط خرید است ، عملکرد فیلم را در ایالات متحده ، که در هر دو سینما و HBO Max در یک زمان اکران می شود ، چگونه ارزیابی می کند. روز.

  تعداد جادویی فروش بلیط و مشترکان چقدر است که شمارنده لوبیا را به اندازه کافی برای امضای چک های مناسب و دریافت Dune Pt هیجان انگیز می کند. 2 در کار است؟ متأسفانه ، این پرسش شعاری ممکن است بر احساس شما در مورد Pt تأثیر بگذارد. 1 به پایان می رسد ناگهانی بودن آن ، در میان چیزهای دیگر ، شخصیت چانی (زندایا ، فیلم های مختلف مرد عنکبوتی) را به چشمک های کوتاه و مه آلود در رویاهای پل باز می گرداند. باید Pt. 2 هرگز ساخته نمی شود ، زندایا برای همیشه شخصیت Dune خواهد بود که تقریباً به طور کامل به صورت یک حلقه 20 ثانیه ای از تکرار دیدها ظاهر شد. و این در مورد مردمی که به امید دیدن فیلم های شرورانه سکانس سوار کرم ساندویوم امسال به فیلم می آیند هیچ چیز نمی گوید. (در Pt. 1 ، ما فقط کوچکترین راهنمای این روش حمل و نقل را دریافت می کنیم.)

خبرهای دیگر از بازی