">

خبر

 • تک بورد - نشان Valve با عنوان

  نشان Valve با عنوان "Deck Verified" نشان می دهد که کدام بازی ها روی Steam Deck به خوبی اجرا می شوند
  8 روز و 12 ساعت قبل

  بازی های "تأیید شده" باید با کنترل Steam Deck کار کنند ، دارای متن خوانا و موارد دیگر باشند.

  ادامه مطلب

  Steam Deck رایانه قابل حمل Valve's Switch است که از دسامبر 399 دلار شروع می شود Steam می گوید روند بررسی همه ده ها هزار بازی موجود در فهرست Steam را برای سازگاری با Steam آینده آغاز کرده است عرشه قابل حمل. این شرکت این کار را به عنوان بخشی از یک برنامه اطلاعاتی جدید به نام "Deck Verified" انجام می دهد.

  بازیهایی که "یک تجربه عالی عالی" و "فوق العاده عالی روی Steam Deck ارائه می دهند" علامت سبز رنگ "Deck Verified" در فروشگاه Steam و رابط های کتابخانه دریافت می کنند. هنگامی که فروشگاه در خود Steam Deck مشاهده می شود ، آنها همچنین در برگه پیش فرض "Great on Deck" ظاهر می شوند. بازی ها در صورت دارا بودن معیارهای زیر این علامت را دریافت می کنند:

  ورودی: بازی ها باید دارای "پشتیبانی کامل کنترلر" و قابلیت دسترسی به همه محتواها با استفاده از کنترل های Steam Deck ، بدون هیچ گونه تعدیل باشد. ضروری است. این شامل استفاده از "glyphs" روی صفحه است که با دکمه های Steam Deck یا آنهایی که در Xbox 360/One هستند مطابقت دارد (بسیاری از بازیهای Steam قبلاً این کار را برای سازگاری با نسخه های کنسول یا کنترلرهای کنسول انجام می دهند). هرگونه نوشتار درون بازی باید فقط با استفاده از کنترلر یا صفحه کلید روی صفحه وارد شود. نمایش: بازی ها باید دارای پشتیبانی اصلی برای رزولوشن 1280 800 800 یا 1280 7 720 و شامل پیکربندی پیش فرض باشد که در "رزولوشن فریم قابل پخش" روی سخت افزار در آن رزولوشن اجرا می شود (Valve قبلاً قول داده بود که "واقعاً کل کتابخانه Steam "می تواند این سخت افزار را در سخت افزار Steam Deck برآورده کند). وقتی روی صفحه 12 اینچ از صورت نگه داشته می شود ، متن روی صفحه نیز باید خوانا باشد. Valve می گوید این بدان معناست که هیچ حرفی نباید از ارتفاع کمتر از 9 پیکسل باشد ، اگرچه ارتفاع 12 پیکسل توصیه می شود. بی عیب و نقص: بازی ها هنگام اجرا بر روی Steam Deck نباید هشدارهای سازگاری را به نمایش بگذارند و بازیکنان باید بتوانند با کنترلر به راه اندازهای شخص ثالث حرکت کنند. پشتیبانی از سیستم: بازی باید با SteamOS بومی سازگار باشد یا با لایه سازگاری Proton که به بازی های Windows اجازه می دهد بر روی سیستم لینوکس اجرا شوند ، سازگار باشد. این شامل هر گونه نرم افزار میان افزار و/یا ضد گرمازدگی است که در بازی استفاده می شود. Advertisement نمونه ای از بازی که تمام معیارهای Deck Verified را برآورده می کند. بزرگنمایی/نمونه ای از بازی که تمام معیارهای Deck Verified را برآورده می کند. بازیهای قدیمی ممکن است به برخی از به روزرسانی ها برای رسیدن به وضعیت Deck Verified نیاز داشته باشند. بزرگنمایی/بازی های قدیمی ممکن است به برخی از به روز رسانی ها برای رسیدن به وضعیت Deck Verified نیاز داشته باشند. بازی های واقعیت مجازی مانند em Half-Life Alyx /em رسماً به عنوان "پشتیبانی نشده" در Steam Deck نشان داده می شود. بزرگنمایی/بازی های VR مانند Half-Life Alyx به طور رسمی به عنوان" Unsupported "در عرشه Steam نشان داده می شوند.

  بازیهایی که کاملاً به ایده آل تأیید نشده نمی رسند ، در صورت اجرا می توانند نشان زرد "قابل پخش" دریافت کنند ، اما "برای تعامل یا پیکربندی به تلاش بیشتری نیاز دارند." این شامل بازی هایی است که در اولین راه اندازی نیاز به کنترل دستی یا پیکربندی گرافیکی دارند ، بازی هایی با "اشکال کنترل کننده گم شده یا نادرست" و بازی هایی که بازیکنان به هر دلیلی باید از صفحه لمسی استفاده کنند.

  سایر بازی ها به سادگی فهرست می شوند به عنوان "پشتیبانی نشده" در Steam Deck. اینها شامل همه بازی های واقعیت مجازی و بازی هایی است که به هر دلیلی با Proton ناسازگار هستند (گروه اخیر هرگونه مشکلی در زمینه سازگاری با Valve ثبت کرده است تا در آینده برطرف شود). بازی هایی که هنوز از نظر سازگاری Steam Deck بررسی نشده اند ، به سادگی سازگاری آنها با عنوان "ناشناخته" در رابط Steam نشان داده می شود.

  بگذارید بررسی ها شروع شوند

  Deck Compatibility marks در کنار قیمت در فروشگاه استیم ظاهر می شود. بزرگنمایی/Deck علائم سازگاری در کنار قیمت در فروشگاه Steam ظاهر می شود.

  توسعه دهندگان Steam می توانند درخواست بازبینی سازگاری با Steam Deck برای بازی های خود را به صورت دستی انجام دهند ، اما برخی از بازی های کاتالوگ برگشتی که " Valve شناسایی می کند ... به عنوان مهم برای مشتریان Steam Deck "بر اساس تجربیات خودکار" به صف بازبینی اضافه می شود. "

  تبلیغات

  بر اساس برآوردهای Valve ، روند بررسی باید حدود یک هفته به طول انجامد (موضوع تقاضا) ، پس از آن توسعه دهندگان "نتایج دقیق به نقطه" بررسی را دریافت خواهند کرد. پس از آن ، توسعه دهندگان این فرصت را خواهند داشت تا هرگونه مشکل برجسته را برطرف کرده و قبل از انتشار نتایج ، درخواست بازنگری مجدد را داشته باشند. در غیر این صورت ، هر نتیجه ای به طور خودکار پس از یک هفته منتشر می شود. عنوان ها مجدداً بازبینی می شوند "همانطور که توسعه دهنده برنامه به روزرسانی می کند یا نرم افزار Deck بهبود می یابد." واله می نویسد "ما معتقدیم اکثر مشتریان با Deck مانند یک وسیله دستی رفتار می کنند ، در بیشتر مواقع." بنابراین برنامه Deck Verified بر نحوه عملکرد بازی ها در هنگام استفاده از Steam Deck بدون هیچ وسیله جانبی خارجی متمرکز خواهد شد.

  با وجود این ، دستورالعمل های توسعه دهنده Valve به وضوح نشان می دهد که "مشتریان در حال مشاهده فروشگاه Steam در عرصه عرشه از مشاهده یا خرید محتواهایی که ممکن است در دستگاه آنها خوب کار نکند ، جلوگیری کرده اید ... شما همیشه می توانید هر چیزی را که می خواهید در Steam Deck اجرا کنید. به هر حال ، این Deck شما است. "

  مرور کتابخانه Steam شما در یک نگاه مشخص می کند که کدام بازی شما به طور کامل با Steam Deck سازگار است. بزرگنمایی/مرور کتابخانه Steam شما در یک نگاه مشخص می کند که کدام بازی شما کاملاً با Steam Deck سازگار است.

  خواندن بیشتر

  سطوح سخت افزاری SteamOS می تواند گیمرهای کنسول را به دنیای بازی های رایانه ای باز کند در سال 2013 ، هنگامی که Valve برای اولین بار سعی کرد گیمرهای کنسول را با ابتکار سخت افزاری Steam Machine هدف قرار دهد ، ما پیشنهاد کردیم که این شرکت یک برنامه صدور گواهینامه را اجرا کند برای تعیین حداقل استانداردها که بازی ها در انواع مختلف سخت افزارهای مبتنی بر SteamOS به خوبی اجرا می شوند. برنامه Deck Verified بخشی از این وعده را برآورده می کند و باید به کاربران Steam این امکان را بدهد که بفهمند چقدر کتابخانه آنها با این سخت افزار جدید Steam در یک نگاه کار می کند.

خبرهای دیگر از بازی