خبر

 • تک بورد - منابع نیمه هادی کم ممکن است دلیل اصلی کمبود PS5 نباشد

  منابع نیمه هادی کم ممکن است دلیل اصلی کمبود PS5 نباشد
  21 روز و 6 ساعت قبل

  برنامه های تولید 14.8 میلیون کنسول در سال مالی جاری ممکن است همچنان از تقاضا کاسته شود.

  خواندن بیشتر

  سونی می گوید یافتن PS5 تا سال 2022 دشوار است. در تماس با درآمد دیشب ، هیروکی توتوکی ، مدیر مالی سونی گفت که با وجود کمبود نیمه هادی در سراسر جهان ، این شرکت "تعدادی تراشه را که برای دستیابی به آنها ضروری است" تامین کرده است. هدف فعلی تولید حداقل 14.8 میلیون کنسول پلی استیشن 5 در سال مالی جاری (که در مارس 2022 به پایان می رسد). وی در بخشی از پرسش و پاسخ این رویداد گفت: "در مورد تامین نیمه هادی ها ، ما نگران نیستیم."

  خواندن بیشتر

  قرار دادن فروش 10 میلیونی PS5 در این زمینه این اظهارنظر نشان می دهد که سونی قصد دارد حداقل 12.5 میلیون دستگاه PS5 را به علاوه 10.1 میلیون دستگاهی که تا پایان ماه ژوئن ارسال کرده است ، تولید و ارسال کند (10 میلیون از آنها تا 18 جولای به مصرف کنندگان فروخته شده بود). این میزان تولید تنها 4 درصد سریعتر از تقریبا 44000 دستگاه در روز بود که سونی به طور متوسط ​​در 7.5 ماه اول سیستم در بازار عرضه می کرد. این امر علیرغم بیانیه فوریه جیم رایان ، رئیس شرکت Sony Interactive Entertainment است که می گوید بهبود زنجیره تامین به این معناست که "تا زمانی که به نیمه دوم سال [2021] برسیم ، شما واقعاً اعداد و ارقامی بسیار مناسب [تولید PS5] خواهید دید. "

  آیا کمبودها در اینجا باقی می مانند؟

  افزایش اندک تولید PS5 در ماه های آینده به احتمال زیاد برای آسیب رساندن به کمبودهای گسترده PS5 ، که باعث فروش واحدهای سیستم می شود ، کافی نخواهد بود. تقریباً بلافاصله پس از برخورد با قفسه های خرده فروشی ، خارج می شوند. اما بیانیه جدید توتوکی نشان می دهد که این کمبودها بیشتر ناشی از تقاضای شدید است تا ناتوانی سونی در تأمین تراشه هایی که احساس می کند در آینده نزدیک به آن نیاز دارد (و در حالی که اسکالپرها مطمئناً به این وضعیت کمک نمی کنند ، به نظر می رسد تقاضای سالم از سوی مصرف کنندگان باعث ایجاد این مشکل می شود. کل بازار).

  تبلیغات

  خواندن بیشتر

  Scalpers دلیل اصلی عدم یافتن کنسول جدید نمی باشد مطابق با تولید PS4 این شرکت در همان دوره پس از عرضه در اواخر 2013. کمبودهای اولیه PS4 تا تابستان 2014 جای خود را به خرده فروشی آسان داده بود ، اما نکته دیگری که نشان می دهد تقاضا برای PS5 بسیار بیشتر از سلف قبلی است.

  سونی می تواند با افزایش تولید PS5 بسیار بالاتر از 14.8 میلیون کنسولی که در ابتدا برای ساخت این سال مالی برنامه ریزی کرده بود ، به این تقاضای قوی تر از حد انتظار پاسخ دهد. اما به نظر نمی رسد که چنین افزایشی در کوتاه مدت اتفاق بیفتد ، چه به دلیل مشکلات عرضه تراشه یا مشکل لجستیکی تغییر سریع برنامه های تولید طولانی مدت.

  در آوریل ، توتوکی هشدار داد که احساس می کرد که "احتمالاً" سونی نمی تواند "عرضه" PS5 را تا پایان سال مالی "به شدت افزایش دهد". در ماه مه ، او با بیان این جمله به سرمایه گذاران گفت: "من فکر نمی کنم تقاضا در حال آرام شدن است ، و حتی اگر ما دستگاه های بیشتری را ایمن کنیم و تعداد بیشتری از پلی استیشن 5 را در سال آینده تولید کنیم ، عرضه ما کاهش می یابد." نتوانید تقاضا را برطرف کنید. "

  علی رغم کمبودها ، موفقیت PS5 درآمد بی سابقه ای برای بخش بازی و خدمات شبکه این شرکت دارد که در سه ماهه منتهی به ژوئن 5.6 میلیارد دلار درآمد داشته است. . سونی اعلام کرد فروش نرم افزار پلی استیشن در مقایسه با سه ماهه مشابه قبل از همه گیری 2019 38 درصد افزایش یافته است و توتوکی می گوید: "ما معتقدیم بازار بازی در 2 سال گذشته به طور قابل توجهی گسترش یافته است." زمان صرف شده برای بازی عناوین پلی استیشن به طور مشابه 18 درصد بیشتر از دو سال پیش بود ، اگرچه از بالاترین سطح ناشی از قرنطینه در سال 2020 کاسته شده است. برخلاف اکثریت قریب به اتفاق نرم افزارهای فروش نینتندو سوییچ که از عناوین خود نینتندو ناشی می شود ، انحصاری های اصلی سونی در سه ماهه سوم. 71 درصد از فروش کامل بازی های سونی به صورت بارگیری دیجیتالی انجام شد ، اما نشان دهنده روند فروش طولانی مدت به دور از دیسک های فیزیکی در کنسول ها بود.

  به طور کلی ، سود عملیاتی سه ماهه سونی 26 درصد افزایش یافته است. -سال به رکورد 2.57 میلیارد دلار.

خبرهای دیگر از بازی