سونی سابقه طولانی در نگه داشتن بازی های اول شخص خود در پشت دیوا">

خبر

 • تک بورد - مدیر سابق سونی در مورد تلاش برای آوردن نسخه های PlayStation به رایانه صحبت می کند

  مدیر سابق سونی در مورد تلاش برای آوردن نسخه های PlayStation به رایانه صحبت می کند
  21 روز قبل

  شاون لایدن ، رئیس سابق استودیو پلی استیشن می گوید: "در این معامله هیچ ضرری وجود ندارد.
  سونی سابقه طولانی در نگه داشتن بازی های اول شخص خود در پشت دیوار حیاطی انحصاری کنسول دارد.

  بنابراین انتخاب شرکت برای آوردن نسخه PS4 Horizon Zero Dawn به رایانه در آگوست 2020 به نظر می رسید که از گذشته تا کنون از این مانع برای ورود جلوگیری کرده است. این یک تغییر لرزه ای برای ناشری است که از مجموعه گسترده ای از انحصاری های کنسول خود محافظت می کند.

  اما همانطور که مدیرعامل سابق Sony Interactive Entertainment ، Shann Layden به آن می گوید ، اتخاذ یک استراتژی بازتر برای انتقال عناوین شخص اول شخص به رایانه در واقع یک تصمیم آسان بود.

  در آخرین قسمت پادکست PlayStation چه خبر است ، لایدن - که در اکتبر 2019 سونی را ترک کرد - گفت که او یکی از تعدادی از افرادی بوده است که در مورد استفاده از رایانه فکر می کردند. مدت کوتاهی قبل از بازنشستگی خود ابتکار عمل کرد. پس از راه اندازی Horizon در سال 2020 ، Days Gone اوایل امسال روی این پلتفرم قرار گرفت. در همین حال ، سونی پس از نشت Uncharted 4 در ماه مه با اعلام در نمایشگاه PS5 خود در سپتامبر اعلام کرد که Uncharted Legacy of Thieves Collection سال آینده بلافاصله پس از عرضه کنسول برای رایانه های شخصی عرضه می شود. . out

  برنامه های Layden به یک سوال رسید: چگونه سونی می تواند مشتریان جدیدی را جذب کند که طرفداران کنسول نبوده اند؟ صاحبان رایانه مجموعه ای آسان از بازیکنان جدید برای جذب ارائه دادند.

  لایدن گفت:

  استراتژی ای که ما در آنجا در حال توسعه آن بودیم این بود که باید به جایی برویم که مشتریان جدید هستند ، جایی که این طرفداران جدید می توانند باشند. ما باید به جایی که آنها هستند برویم ... چون آنها تصمیم گرفته اند به خانه من نیایند ، بنابراین من باید به خانه آنها بروم. و بهترین راه برای رفتن به خانه آنها چیست؟ او گفت که چرا یکی از پرفروش ترین بازی های ما را انتخاب نمی کنید؟

  فاصله بین راه اندازی Horizon در PS4 در فوریه 2017 و انتشار بر روی رایانه شخصی ، بخش کلیدی این ایده بود. وی با اشاره به تفکرات خود در اواخر سال 2019 گفت: "در حال حاضر 18 ماه یا 24 ماه وجود دارد ، هیچ فعالیت خرده فروشی واقعی وجود ندارد.

  تبلیغات

  بیشتر خواندن

  سونی برنامه انتشار بازی های پلی استیشن را بر روی کنسول های غیر PS اعلام می کند [به روز شده] لایدن معتقد نیست سونی هرگز متعهد به عرضه همزمان کنسول ها و رایانه های شخصی برای بازی های اول شخص خود نیز نخواهد شد. تا کنون ، این استراتژی بیرونی سونی را در بر می گیرد. هرمن هولست ، رئیس فعلی SIE در مصاحبه ای در ماه ژوئن در وبلاگ Playstation گفت ، در پی موفقیت Horizon ، این شرکت هنوز در حال برنامه ریزی "نحوه" نزدیک شدن به پلتفرم است. وی افزود که کنسول های خود سونی همچنان تنها راهی برای پخش انحصاری استودیوهای پلی استیشن جدید "در زمان راه اندازی" خواهند بود.

  با پیروی از ایده های Layden ، هالست خاطرنشان کرد که Days Gone تقریباً دو سال پس از انتشار PS4 بر روی رایانه شخصی راه اندازی شد.

  "ما برای گیمرهای رایانه ای ارزش قائل هستیم و به بررسی زمان های مناسب ادامه می دهیم. او گفت که هر بازی را راه اندازی می کند. "

  بعد از آن چه اتفاقی می افتد؟

  به نظر می رسد که سونی با خرید اخیر خود به این ایده متعهد شده است از Nixxes ، استودیویی که متخصص درگاه کامپیوتر برای توسعه دهندگانی مانند Eidos-Montréal و Crystal Dynamics است. اگرچه تا کنون ، سونی اعلام نکرده است که Nixxes روی چه چیزی کار می کند. (پورت The Legacy of Thieves Collection توسط استودیوی Iron Galaxy ، مدیر اجرایی سابق سونی ، Adam Boyes) اداره می شود. در ماه آوریل بر روی پلتفرم های Xbox عرضه شد. با توجه به آخرین انحصاری های PS4 آن ، شرط بندی مطمئن این است که چیزی از فهرست 2020 آن در کارت ها قرار گیرد. پول ما روی Ghost of Tsushima است که در تجسم اولیه 2020 موفقیت بزرگی بوده است. اگر سونی بتواند محتوای بریده شده اخیر PS4 و PS5 را برای آن نسخه ها قفل نگه دارد ، همانطور که به نظر می رسد در مورد Death Stranding Director's PS5 همچنان باقی خواهد ماند. با توجه به محبوبیت نسبی فرنچایزهای سونی در سرتاسر جهان ، هرچند واقعاً می توان حدس زد که کدام گزینه بعدی انتخاب می شود.

  با این وجود ، دلیلی وجود ندارد که استراتژی را ادامه ندهید. او توضیح داد که برخی از بازیکنان رایانه ای که تصمیم می گیرند Horizon یا Days Gone را بررسی کنند ، PS5 را نیز پس از انجام این کار دریافت می کنند. "در این معامله هیچ ضرری وجود ندارد. این به مردم اجازه می دهد تا نگاهی اجمالی به دنیای پلی استیشن داشته باشند."

خبرهای دیگر از بازی