مدیرعامل بازی های ویدیویی سوئد تنها در مدت یک سال ثروت خود را تقریباً دو برابر می کند و از 1.4 میلیارد دلار به 2.4 میلیارد دلار می رسد

لارس وینگفورس کار تجارت خود را با فروش کتاب های طنز از طریق پست آغاز کرد. از آن زمان او به عنوان بنیانگذار ، مالک مشترک و مدیرعامل گروه Embracer مستقر در سوئد 2.4 میلیارد دلار ثروت جمع کرده است. این شرکت صاحب هشت ناشر مهم بازی های ویدیویی با مجموع 69 استودیو و 240 امتیاز بازی است. اکنون با ارزش 13 میلیارد دلار از یوبی سافت بزرگتر شده است.

ممکن است توسعه دهنده بازی سوئدی Embracer Group AB (THQ Nordic AB سابق) زنگ برخی افراد را به صدا در نیاورد ، اما این امر موج های بزرگی را در عرصه ادغام و مالکیت اروپا ایجاد می کند. این شرکت فقط در سال گذشته 27 استودیو را به دست آورده و ارزش خود را به 13 میلیارد دلار رسانده و از توسعه دهنده رقیب Ubisoft پیشی گرفته است. این شرکت حتی موفق شد از شركتهای تجاری معامله ای مانند شركت سرمایه گذاری سوئدی Lifco كه در سال گذشته فقط 16 ادغام انجام داد ، پیشی بگیرد. وینگفورس شاهد رشد 35 درصدی سهام خود در این شرکت از 1.4 میلیارد دلار در سال گذشته به 2.4 میلیارد دلار در پایان ماه مارس بوده است - بیش از 71 درصد افزایش نسبت به سال گذشته.

https://techbord.com مدیر عامل شرکت بازی های ویدیویی سوئد ثروت خود را فقط در یک سال از 1.4 میلیارد دلار به 2.4 میلیارد دلار می بیند

گرچه ممکن است برند Embracer چندان مورد توجه قرار نگیرد ، برخی از 69 استودیو توسعه دهنده و ناشران تحت کمربند آن در صنعت بازی سازی شناخته شده هستند ، از جمله THQ Nordic ، Saber Interactive ، Deep Silver و Volition . اخیراً دو معامله در ماه فوریه بسته شد و Gearbox Entertainment و Aspyr Media را گرفت. Embracer بیش از 7000 کارمند در 45 کشور مختلف دارد.

در حالی که بودجه مالی شرکت فوق العاده به نظر می رسید ، بلومبرگ خاطرنشان می کند که رشد از طریق M&A می تواند خطرناک باشد. Embracer در سال 2020 موفق به انتشار یک بازی سه گانه نشد و عمدتا به بازی های محبوب "ردیف دوم" برای ادامه درآمد کمک کرده است.

"خطر بزرگ برای داستان های رشد غیر آلی در صنعت بازی ها همیشه همان چیزی بوده است که در صورت اتمام اهدافشان اتفاق می افتد - آیا می توانند به صورت آلی رشد کنند؟ ". متیو کانترمن ، تحلیلگر فناوری Bloomberg Intelligence. "من فکر نمی کنم ما هنوز در آن مرحله با Embracer هستیم ، اما مسئله ای است که باید در جاده بررسی شود. "

در حالی که ممکن است دشوار باشد ببینیم چه چیزی است "در پایین جاده" در آینده دور Embracer ، اهداف کوتاه مدت آن روشن است. این شرکت در حال حاضر برای خروج از بازار داخلی خود به دنبال لیست کردن در Nasdaq Stockholm است. همچنین در حال بررسی لیست های دوگانه در بازارهای دیگر است ، اما Embracer مشخصات خاصی نداده است. هر دو حرکت سرمایه بیشتری برای تأمین ادغام های آینده فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.