قطع Roblox با سونی برای تولید “تجربیات موسیقی” در بازی قرارداد

اگر یک شرکت بازی سازی باشید که به دلیل نقض حق نسخه برداری 200 میلیون دلار از شما شکایت می کند ، چه می کنید؟ خوب ، اگر شما روبلاکس هستید ، قبل از اینکه قاضی فرصتی برای حکمرانی داشته باشد ، سعی کنید به همان تعداد برچسب مربوط به دادخواست را امضا کنید. Roblox فقط در ماه گذشته دو معامله حق چاپ را با دارندگان عمده امضا کرده است.

روز سه شنبه ، شرکت Roblox اعلام کرد که با Sony Music Entertainment توافق کرده است تا هنرمندان ضبط کننده خود را وارد بازی کند. این ترتیب همکاری Roblox و Sony را برای ایجاد "" تجربیات موسیقی نوآورانه "برای جامعه مانند کنسرت های مجازی می بیند.

سونی و Roblox در گذشته در پروژه هایی مانند Lil Nas X مجازی همکاری کرده اند کنسرت (زیر) در نوامبر گذشته و مهمانی راه اندازی Zara Larsson ، که در ماه مه برگزار شد. به نظر می رسد این توافقنامه در مورد کارهای انجام شده با این هنرمندان به تمام استعدادهای ثابت سونی گسترش یافته است. ماه گذشته ، BMG اعلام كرد كه توافق مشابهی را با سازنده بازی انجام داده است.

Roblox در حال حاضر درگیر پرونده حق چاپ با انجمن ناشران موسیقی ملی (NMPA) است ، كه نماینده بیشتر شركت های ضبط است. NMPA ادعا می کند که Roblox محتوای بارگذاری شده یا پخش جریانی غیرقانونی را از هنرمندان مختلف مجاز و سود آورده است.

به نظر می رسد که Roblox ممکن است با امضای معاملات با برچسب های منفرد مانند Sony و BMG در تلاش باشد بادبان NMPA را تخلیه کند. . از آنجا که این توافق نامه ها پس از واقعیت حاصل می شود ، شرعاً شرکت را از چنگال خود خارج نمی کند ، اما ممکن است با نشان دادن تلاش خیرخواهانه برای مهار مشکل ، این ضربه را کاهش دهد. بعلاوه ، این دارندگان حقوق در صورت انجام معامله سودآور ، احتمالاً از دادخواست NMPA خارج خواهند شد.

این شرکت هیچ گونه اظهار نظری در مورد نوع محتوایی که جامعه Roblox ارائه می دهد ، ندارد. دیدن یا وقتی که هر چیزی را کنار هم قرار می دهد با این حال ، به نظر می رسید که محتوای دارای حق چاپ به جای تولید توسط کاربر ، در شرکت تولید می شود و هشدار می دهد که نقض حق چاپ تحمل نمی شود.

"برای هنرمندان ، برچسب ها و ناشران ، Roblox یک این روش منحصر به فرد و خلاقانه برای جذب و جذب میلیون ها طرفدار و همچنین ایجاد جریان های درآمد جدید از طریق مهمانی ها و کنسرت های راه اندازی مجازی ، موسیقی یکپارچه در تجربه ، دنیای هنرمند مداوم و کالاهای مجازی است. " "Roblox به حقوق همه سازندگان احترام می گذارد و از فن آوری پیشرفته برای نمایش همه موسیقی های بارگذاری شده استفاده می کند. Roblox تحمل تکرار مجرمان را ندارد و به سرعت به تمام درخواستهای DMCA ارسال شده پاسخ می دهد."

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.