خبر

 • تک بورد - فناوری فشرده سازی پلی استیشن 5 می تواند اندازه پرونده های بازی را به شدت کاهش دهد

  فناوری فشرده سازی پلی استیشن 5 می تواند اندازه پرونده های بازی را به شدت کاهش دهد
  22 روز و 11 ساعت قبل

  نسل بعدی بازی ها با راه اندازی PlayStation 5 و Xbox Series S / X وارد بازار شدند و برخلاف برخی از کنسول های گذشته ، این واحدها واقعاً احساس تازه بودن و شایستگی نسل بعدی نسل جدید را دارند. به ویژه PS5 ، دارای یک SSD سریع ، پشتیبانی از ردیابی اشعه در زمان واقعی و شاید مهمتر از همه ، فریم های مداوم بالاتر برای عناوین جدید و قدیمی باشد ،

  با این وجود ، اشکالاتی نیز در این پیشرفت وجود دارد: از همه مهمتر ، فضای ذخیره سازی متوسط ​​825 گیگابایتی PS5 است. از آنجا که اندازه پرونده های بازی بالاتر و بالاتر می روند (گاهی اوقات بالای 150 گیگابایت در کنسول ها) ، فضای ذخیره سازی کمتر از یک ترابایت هم دور از حد ایده آل نیست.

  خوشبختانه PS5 یک کمی ترفند دارد. آستین همانطور که توسط Computer Base گزارش شده است ، این کنسول قادر به فشرده سازی شدید فایل است. به عنوان مثال ، Subnautica در PS5 فقط 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی را اشغال می کند ، در حالی که در PS4 14 گیگابایت ذخیره می شود. این کاهش بیش از 60 درصدی است و این یک مثال جداگانه نیست.

  https://techbord.com فن آوری فشرده سازی PlayStation 5 می تواند به شدت اندازه پرونده های بازی را کاهش دهد

  برای استفاده از یک بازی با بودجه بیشتر (و از لحاظ گرافیکی بیشتر) به عنوان نمونه ، Control \ 's Ultimate Edition گفته می شود که در PS5 حدود 25 گیگابایت فضا استفاده می کند ، در حالیکه در XSX به 42.5 گیگابایت فضای نیاز دارید.

  در حالی که ما مطمئن نیستیم که دقیقاً چه فناوری در پشت صحنه کار می کند تا چنین نتایج قابل توجهی را فراهم کند ، اما با این وجود چشمگیر است. امیدوارم فشرده سازی قویتری که با Subnautica دیدیم ، به یک قاعده در حال حرکت به جلو تبدیل شود. PS5 مطمئناً به آن احتیاج خواهد داشت اگر گیمرها به هر بار نصب بیش از چند عنوان AAA امیدوار باشند.

  وقتی سونی به کاربران PS5 اجازه می دهد ظرفیت ذخیره سازی کنسول های خود را گسترش دهند ، وضعیت باید بهتر شود. درایوهای NVMe اضافی ، اما ممکن است مدتی طول بکشد تا این اتفاق بیفتد.

خبرهای دیگر از بازی