خبر

 • تک بورد - طبق گزارش ها، سونی برای جبران کمبود PS5، PS4 های بیشتری تولید می کند

  طبق گزارش ها، سونی برای جبران کمبود PS5، PS4 های بیشتری تولید می کند


  10 روز و 21 ساعت قبل

  در همین حال، مایکروسافت تأیید می کند که بی سر و صدا تولید ایکس باکس وان را در سال 2020 متوقف کرده است.
  با توجه به اینکه یافتن پلی استیشن 5 در خرده فروشی ها در میان کمبودهای نیمه هادی در سراسر جهان هنوز سخت است، سونی برنامه های خود را برای توقف PS4 لغو کرده است و عمر سیستم را تا سال 2022 افزایش می دهد.

  این بر اساس گزارشی از بلومبرگ است که به نقل از "افراد آشنا با موضوع" که می‌گویند سونی به شرکای مونتاژ گفته است که قصد دارد PS4 را در پایان سال 2021 متوقف کند، آمده است. در عوض، این شرکت اکنون قصد دارد امسال یک PS4 تولید کند. میلیون واحد از کنسول قدیمی‌تر، که از تراشه‌های کمتر پیشرفته‌تری استفاده می‌کند که منبع آن آسان‌تر است. سونی می‌تواند این عدد را بر اساس تقاضا تنظیم کند.

  بر اساس گزارش‌های مالی، PS4 در 9 ماه اول سال 2021 1.7 میلیون دستگاه فروخت، در حالی که در همان زمان 8.9 میلیون واحد PS5 فروخته شد.

  سونی، به نوبه خود، این موضوع را رد کرد که قبلاً در نظر گرفته بود تولید PS4 را متوقف کند. این شرکت به بلومبرگ گفت: «این یکی از پرفروش‌ترین کنسول‌های تاریخ است و همیشه بین نسل‌ها متقاطع وجود دارد. در واقع، PS3 تا سال 2017، بیش از سه سال پس از معرفی PS4، به تولید در ژاپن ادامه داد. و PS2 هنوز در پایان سال 2012 در حال تولید بود و تنها یک سال با تولید PS4 همپوشانی نداشت. به طور کلی، کنسول‌های پرطرفدار می‌توانند تا سال‌ها پس از راه‌اندازی جانشین‌هایشان به فروش خود ادامه دهند.

  ادامه مطلب

  پلی‌استیشن 5 تنها 10 بازی قدیمی PS4 را در گرد و غبار پشت‌کامپت باقی می‌گذارد [به‌روزرسانی] با این حال، نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد سونی برای انتقال سریعتر به نسل PS5 تلاش می کند. سیستم جدید تقریباً از سازگاری کامل با نرم افزار PS4 برخوردار است، چیزی که در آخرین انتقال کنسول سونی درست نبود. سونی همچنین این قابلیت را با مجموعه پلی‌استیشن پلاس برجسته کرده است و بسیاری از بازی‌های «تعریف نسل» PS4 را به عنوان بخشی از طرح اشتراک ماهانه به دارندگان PS5 ارائه می‌کند. تبلیغات

  یک وقفه سریع برای مایکروسافت

  بر خلاف سونی، مایکروسافت تأیید کرده است که تولید کل خط Xbox One را بیش از یک سال پیش به‌طور بی‌سروصدا متوقف کرده و تمرکز بازی خود را کاملاً به سمت بازی تغییر داده است. Xbox Series S/X. سازنده Xbox به Verge گفت که "تولید تمامی کنسول های Xbox One را تا پایان سال 2020 متوقف کرده است."

  از برخی جهات، این تایید خیلی تکان دهنده نیست. در جولای 2020، مایکروسافت اعلام کرد که تولید Xbox One X و Xbox One S تمام دیجیتال را متوقف می‌کند و فقط Xbox One S را برای نمایش خط سخت‌افزار قدیمی باقی می‌گذارد. در آن زمان، مایکروسافت آن را یک «گام طبیعی» خواند زیرا این شرکت با «ایکس‌باکس سری ایکس» به سمت آینده حرکت می‌کند. ایکس باکس وان همچنین هرگز به خوبی PS4 از نظر واحدهای سخت افزاری خام فروخته نشد، و تصمیم برای توقف تولید برای مایکروسافت کمی آسان تر از سونی شد.

  ادامه مطلب

  می توان. ایکس باکس وان به عنوان گزینه کنسول «پایین» بازی ادامه می‌دهد؟ از سوی دیگر، مایکروسافت یک بار وعده داده بود که یکی دو سال اول بازی‌های «بهبود» سری Xbox S/X نیز با ایکس‌باکس وان سازگار خواهند بود. به لطف ویژگی هایی مانند تحویل هوشمند و سازگاری جهانی با دستگاه های جانبی امکان پذیر است. این باعث شد به نظر برسد که سخت‌افزار ایکس‌باکس وان می‌تواند برای مدتی به‌عنوان مدل ارزان و ارزان‌قیمت اکوسیستم ایکس‌باکس ادامه پیدا کند، همان‌طور که سخت‌افزار رایانه‌های شخصی پایین‌رده می‌تواند به همراهی با بهترین‌ها ادامه دهد. پردازنده‌ها و پردازنده‌های گرافیکی.

  به‌جای آن، مایکروسافت تصمیم گرفته است که یک شکست کامل ایجاد کند و تقریباً هیچ همپوشانی در تولید Xbox One و جانشینان «سری» آن باقی نگذاشته است. پس این خوب است که به نظر می رسد Xbox Series S در قفسه فروشگاه ها عرضه زیادی دارد، حتی اگر سری X قدرتمندتر پیدا شود.


  تگ ها:

  گزارش , سونی , جبران , کمبود , بیشتری , تولید


  v 5
خبرهای دیگر از بازی