خبر

 • تک بورد - شبکه زیرزمینی که آرکیدهای ژاپن را به ایالات متحده می آورد

  شبکه زیرزمینی که آرکیدهای ژاپن را به ایالات متحده می آورد


  12 روز و 21 ساعت قبل

  وسواس یک نویسنده برای دست زدن به یک بازی ریتم انیمه مبهم است.
  در اکتبر گذشته، فیل آرینگتون به طرز متزلزلی رویایی را روی تخت بار وانت فورد رنجر 2002 خود متعادل کرد. این یک رویای احمقانه بود، اما سزاوار مردن روی یک عروسک پشت یک انبار بژ نبود.

  آرینگتون روی دالی قوز کرده بود، زنجیر طلایی که روی یک سه راهی خاکستری تنگ آویزان بود. بین بازوهای او که با زاویه 45 درجه تکیه داده بود، یک ماشین بازی ویدیویی قرار داشت. عنوان آن، MUSECA، بر روی شانه او دیده می شد. ماشین راه درازی را طی کرده بود - از یک پاساژ در توکیو به یک انبار ناشناس در اوزاکا و سپس، پس از مدت ها انتظار در یک کشتی کانتینری در خارج از لانگ بیچ، کالیفرنیا، به انبار آرینگتون در سن پدرو. آرینگتون با تلاش کابینت 6 فوتی را به سمت دریچه پیکاپ چرخاند. روی بتن 3 فوت زیر یک پتوی نازک و آبی قرار داشت. در نزدیکی، تلفنی در حال ضبط بود.

  https://techbord.com <b>شبکه</b> <b>زیرزمینی</b> که آرکیدهای <b>ژاپن</b> را به <b>ایالات</b> <b>متحده</b> می آورد آرینگتون با حرکت دادن، تغییر موقعیت، خمیدن، غرغر کردن، وزن دستگاه را سانتی متر به سانتی متر، ثانیه به ثانیه فشار داد. ناگهان چرخ های دالی از لبه لیز خوردند. تمام بدن او به سمت جلو ریخت و کابینت بازی با یک تصادف شکسته روی زمین افتاد. در زیر ویدیویی که آرینگتون در توییتر آپلود کرد، گیمرها هشدار خود را اعلام کردند. یکی گفت: "این ترسناک ترین چیزی است که در اینترنت دیده ام." دیگری با صریح گفت: "فکر نمی‌کنم احمق من تا به حال بیشتر از این چروکیده باشد."

  با تماشای ویدیو از سراسر کشور در بروکلین، جیغ زدم. این دستگاه من بود.

  Phil Arrington.بزرگ کردن / فیل آرینگتون. جولیان برمن

  آرینگتون لحظه خود را برای توضیح خود انتخاب کرد و چند روز بعد، زنده در Twitch، چمباتمه زده بود. سطل قرمز، در حال ماهیگیری بقایای گرد و غباری از کیسه نیمه خالی Flamin' Hot Doritos. لحنش پشیمان نبود. او گفت که او عمدا این ویدئو را در دراماتیک ترین لحظه آن قطع کرده بود. دستگاه در واقع دست نخورده بود. آرینگتون بلند شد و شورت های ورزشی را به نمایش گذاشت و کیف Hot Doritos را به کناری پرت کرد و به سمت کابینت Museca رفت.

  Museca یک فانوس انیمه درخشان بود. یک سیم پیچ قرمز نئونی مانند ستون فقرات از پایه خود بیرون می‌آید و از کنسولی متشکل از پنج دکمه با نور پاستلی پشتیبانی می‌کند که هر یک به اندازه یک دست بزرگسال است. با ریتم یک ضربان سرحال، بازیکن این دکمه‌ها را در زمان مناسب فشار داده و می‌چرخاند تا امتیاز جمع کند—یعنی اگر بازی کار می‌کرد. خوشبختانه کابینت در صفحه منو راه اندازی شده بود. «وقتی چیزی شبیه این به دست می آورید، باید از آن مراقبت کنید. این مانند کادیلاک دهه 60 یا 70 نیست که مردم در حال ساخت قطعات برای آن باشند. شروع را فشار داد. صفحه نمایش خالی شد. او گفت: "اوه لعنتی." اما سپس موسیقی پاپ با صدای کودک از بلندگوها بلند شد. آرینگتون گفت: «بی خیال.»

  این روزها، Museca یک یافته خارق‌العاده است. مانند ماشین‌های دیگری که Arrington به واردات کمک می‌کند، عمدتاً در بازی‌های آرکید در ژاپن فروخته می‌شود و پخش می‌شود. علاوه بر این، ناشر Museca، Konami، چند سال پیش این بازی را متوقف کرد. ماشین‌ها از سراسر ژاپن فراخوانی شدند و قطعات آن‌ها به یک بازی کاملاً جدید به نام Bishi Bashi تغییر کاربری دادند. تعداد زیادی از کابینت های Museca باقی نمانده اند، و آنها را به یک جایزه خاص برای طرفداران فداکار صحنه آرکید مشهور ژاپن تبدیل کرده است.

  کاخ های تفریحی خود جوش این کشور برای چندین دهه میلیون ها اوتاکو بومی و خارجی را به خود جذب کرده است و آنها را به سمت خود جذب کرده است. نوید رقابت و فرار برای قیمت فقط یک سکه 100 ینی. مهاجمان فضایی شرکت تایتو راه اندازی این صنعت را در سال 1978 نشان داد و در سال های بعد، صحنه آرکید ژاپن شکوفا شد و باعث پیدایش آثار کلاسیکی مانند Donkey Kong، Contra، و Street Fighter II شد. ده‌ها هزار آرکید به‌وجود آمدند، مملو از بازی‌های جرثقیل پر از مخمل‌های پوکمون با چشمان درشت. سیمزهای مسابقه ای چرب; بازی های نقش آفرینی یا استراتژیک فانتزی درخشان؛ بازی‌های مبارزه‌ای به هم ریخته؛ و البته، بازی‌های ریتم تمام بدن مانند Konami’s Dance Dance Revolution یا Museca.

  برخی از عناوین، مانند DDR، مجوز رسمی دریافت کردند یا در خارج از کشور منتشر شدند، جایی که به سنگ‌های محک فرهنگی تبدیل شدند. اما کونامی، تایتو و دیگر سازندگان بازی‌های آرکید، بهترین چیزهای خود را منحصراً برای ژاپن، روی سخت‌افزار آرکید خاص طراحی کردند که قرار بود در آنجا بماند. سرکان توتو، مدیر عامل شرکت مشاوره ژاپنی Kantan Games می گوید: «آنها نمی خواهند این ماشین ها در خارج از ژاپن فروخته شوند. بسیاری از ماشین ها، از جمله Museca، در صفحه نمایش عنوان خود قید می کنند که آنها فقط در ژاپن اجرا می شوند. در سال‌های اخیر، ناشران مانند کونامی با اطمینان از عملکرد بازی‌های آرکید خود فقط زمانی که با یک پروتکل اختصاصی به سرور اختصاصی خود شبکه می‌شوند، این کار را انجام داده‌اند.

  تدارکات و قیمت مجوز دلیل بزرگی برای این امر است—موسیقی، توزیع و پرداخت توتو اضافه می کند که این یک محاسبه تجاری نیز هست. ماشین‌های آرکید دیگر مستقل نیستند - آنها باید به یک سرور متصل شوند، که نگهداری، کنترل و کارکرد با آنها را پیچیده‌تر می‌کند. آنها دردسر ارائه دانش و خدمات تعمیر و نگهداری به شرکت های خارج از ژاپن را نمی خواهند. اخیراً، زنجیره آرکید ژاپنی Round1 مکان هایی را در سراسر ایالات متحده نصب کرده است. اما خارج از آن، آمریکایی‌های معمولی تقریباً به هزاران دستگاه آرکید معتبری که به ژاپن به عنوان سرزمین مقدس بازی شکوه و عظمت بخشیدند، دسترسی ندارد.

  امروزه، بازی‌های بازی ژاپن در بحران هستند. مراکز بازی با سرعتی دلخراش بسته می‌شوند که بخشی از آن به دلیل رقابت کنسول‌های بازی خانگی و افزایش مالیات است که قیمت یک بازی را افزایش داد. بین سال‌های 2006 تا 2016، تعداد پاساژها از 24000 به 14000 کاهش یافت. کووید این روند را تسریع کرد و پاساژها را از مسافران عادی و گردشگران خالی کرد. بین 1 اکتبر تا 24 نوامبر 2021، 20 آرکید در ژاپن بسته شدند.

  وقتی بازی‌های رایانه‌ای بسته می‌شوند، بازی‌های ویدیویی آن‌ها با یکی از سه سرنوشت روبرو می‌شوند که تنها دو مورد از آنها توسط انجمن تجاری ژاپنی سازنده بازی تحریم شده است. اولین مورد این است که در یک محل دفن زباله زباله می شوید. دومی این است که روده می شود و برای قطعات فروخته می شود و سپس در محل دفن زباله زباله می ریزد. (آرینگتون این را "درمان مافیا" می نامد.) در نهایت، سوم: یک توزیع کننده ژاپنی وارد می شود و تمام ماشین های یک آرکید در حال مرگ را خریداری می کند. برخی از آنها در سراسر ژاپن به پاساژهای کوچکتر فرستاده می شوند. دیگران، در پایین ترین سطح، به غربی های مبتکری مانند آرینگتون، که خود را "مرد عضلانی" برای کارآفرینان بازار خاکستری توصیف می کند که هر سال هزاران کابینت را از ژاپن وارد می کنند، منشاء می گیرند.

  در طول گذشته. پنج سال، از آنجایی که ماشین‌های آرکید ژاپنی بیش از هر زمان دیگری در دسترس قرار گرفتند، تقاضای غرب برای ماشین‌های ژاپنی افزایش یافت. برای حمایت از این تقاضا، یک شبکه زیرزمینی از گیمرها با چالش تخلیه این کابینت ها از ژاپن، حمل آنها در سراسر جهان، و هک کردن کد آنها روبرو شده اند تا طرفدارانی مانند من بالاخره بعد از این همه سال بتوانند بازی کنند.


  تگ ها:

  شبکه , زیرزمینی , آرکید , ژاپن , ایالات , متحده , آورد


  v 24




خبرهای دیگر از بازی