خبر

 • تک بورد - شادی یک الگوریتم گرم در تلنگرهای آینده ، باشگاه اجتماعی Tiong Bahru است

  شادی یک الگوریتم گرم در تلنگرهای آینده ، باشگاه اجتماعی Tiong Bahru است
  28 روز و 15 ساعت قبل

  در این فیلم Fantasia Fest ، الگوریتم های شادی شرایط زندگی در اجتماع را تعیین می کند.
  بسیاری از ما می توانیم با Ah Bee ، قهرمان فیلم آینده فانتزی آینده ، Tiong Bahru اجتماعی ارتباط داشته باشیم ، با آن ارتباط داشته باشیم یا با آن ارتباط خواهیم داشت. باشگاه. او با مادرش در یک آپارتمان بلند در سنگاپور زندگی می کند. و با نزدیک شدن به سی امین سالروز تولدش ، او زندگی راحت اما بسیار بی زرق و برق دارد

  تریلر باشگاه اجتماعی Tiong Bahru

  Ah Bee (با بازی توماس پانگ) ناگهان خود را در نقش جدیدی به عنوان آخرین عامل خوشبختی در باشگاه اجتماعی Tiong Bahru (TBSC) می بیند ، یک آزمایش زندگی اجتماعی که در آن تصمیمات توسط الگوریتم اندازه گیری شادی TBSC یک توسعه دهنده است که امکانات آن ظاهراً به ساکنان سالخورده سنگاپور مانند مادر Ah Bee خدمت می کند ، اما هر یک از ساکنان با یک عامل شادی جوانتر که مسئول خوشبختی آنها می شود ، جفت می شود. عوامل خوشبختی بر اساس شاخص شادی ساکنین و کل جامعه در TBSC نقش یا امتیاز جدیدی دریافت می کنند. و TBSC سعی می کند هر نماینده را با نظارت مداوم بر احساسات آنها بهینه کند (نمایندگان حلقه های شادی می پوشند که به شرکت اجازه می دهد تا نحوه تأثیر اقدامات شادی یک نماینده را بررسی کند) و آموزش مداوم (از بهبود خنده تا تسلط بر سه تکنیک مختلف در آغوش گرفتن).

  در ابتدا ، به نظر می رسد که آه زنبور علی رغم اینکه با خانم وی (جالین هان) ، زنی مسن که گربه ها را می پرستد و به وضوح یکی از انگشتان دست خود را ترجیح می دهد ، از وجود جدید خود بسیار لذت می برد. اما "خوب"-نمرات خوشبختی بین 40 تا 60-مدیریت TBSC را از شما دور نمی کند. برنامه های جدیدی برای Ah Bee به وضوح در راه است.

  بهتر از HOA؟

  Tiong Bahru Club Club ممکن است به عنوان پیش فرض یک تریلر تکنو تاریک ، آینده نزدیک و دیستوپایی به نظر برسد. و چنین است ، به نوعی این یک کمدی سیاه غریب است. انگار فرضیه Black Mirror (شاید پیچش در آن قسمت اولیه با دانیل کالوویا) با حساسیت وس اندرسون درست تا یک فونت اعتبارات Futura-esque (بنابراین شاید هتل Grand Budapest ، فقط با الگوریتم به جای نازی ها) مخلوط شده باشد. بر خلاف بازیگران پیچیده و داستانهای فوق العاده بالای آثار اندرسون ، طرح در اینجا می تواند کمی نازک باشد و به نظر می رسد همه شخصیت های فیلم فراتر از Ah Bee و خانم Wee کمی مورد بررسی قرار گرفته اند. به ویژه ، Haslinna (نورلینا محمد) مدیر TBSC در هر کاری که انجام می دهد دارای یک جریان مخوف است ، اما دست نخورده باقی می ماند. و عامل خوشبختی ژوک (جو تان) ممکن است بالاترین نمره شاخص شادی را داشته باشد ، اما ظاهراً ناخشنود به نظر می رسد. او سرانجام با Ah Bee جفت می شود ، زیرا مدیریت TBSC سعی می کند هر دو عامل را بهبود بخشد ، اما خواسته ها و افکار Geok هرگز واقعاً به کانون اصلی هیچ صحنه ای تبدیل نمی شود. حتی اگر توقف فکر کردن درباره مفهوم جامعه ای شبیه TBSC دائماً افسرده کننده است. اتاقهای TBSC شبیه به شیک ترین هتل تاریخی است که برای آینده ای نزدیک بازسازی شده است ، با مبلمان گرد در اواسط قرن و تعداد زیادی رنگ صورتی ، بنفش و فیروزه ای. لباس های نمایندگی Happiness Agent می تواند دو چندان برای لباس چند نفره اسپری باشد ، در حالی که مدیران حتماً با استنلی توچی در The Hunger Games دیدار کرده اند. و بسیاری از فریم ها یا سکانس های بیهوده و پوچ وجود دارد که می توانید از آنها لذت ببرید: در سراسر پرتره های گربه ای که توسط خانم وی طراحی شده اند ، پشت سر هم حرکت می کنند ، در حالی که او به Ah Bee می گوید چگونه آنها مرده اند. روی گروهی از عوامل خوشبختی بزرگنمایی کنید زیرا آنها اساساً یک روال شنای همزمان را در شناور بازوهای کودکان انجام می دهند. توده ای از ساکنان قدیمی در خیابان ها برای Ah Bee شعار می دهند. همانطور که آه بی ، پانگ با سطحی از پیچیدگی که بیل موری می تواند تحسین کند ، به همه چیز نزدیک می شود.

  تماشای باشگاه اجتماعی Tiong Bahru همانطور که سرگرم کننده است ، شاید تامل برانگیزتر باشد. شما می توانید آن را طنز دیستوپی نامید ، اما واقعا موجودات به سبک TBSC در حال حاضر در مقیاس کشویی از سرگرم کننده (ساعت اپل شما را به یاد تنفس ، راه رفتن و یادآوری روز تولد مادرتان می اندازد) تا وحشتناک (مفهوم نمره اعتبار اجتماعی چین) وجود دارد. به مفهوم گسترده تر اتکا به فناوری برای تشخیص نارضایتی یا شکست و به حداکثر رساندن شادی یا تکمیل آنقدر رایج است که امروزه عادی است. این رویکردی است که در حال حاضر در بسیاری از برنامه ها ، پوشیدنی ها ، خدمات اشتراک و سیستم عامل های اجتماعی کمین کرده است. حداقل ، در زندگی واقعی ، ما نقایص زیادی را در این زمینه تشخیص داده ایم.

  انصافاً ، این فناوری ظاهراً برای Ah Bee خوب عمل می کند. او در یک آپارتمان زیبا ، در کنار یک شریک کاملا هماهنگ ، با شغلی که به او هدف می دهد فرود می آید - همه با یک الگوریتم بهینه سازی برای او انتخاب شده است. دستیار هوش مصنوعی اتاق او با افتخار می گوید: "شما برنده هستید." اما افکار Ah Bee خلاف این را به بینندگان می گوید: "جامعه مدرن گزینه های زیادی را به ما ارائه می دهد ، اما همه آنها یک توهم هستند. تنها تصمیمی که در زندگی می گیرم این است که هیچ تصمیمی نمی گیرم." با امضای یک ToS (شرایط و ضوابط خدمات) که خواندن آن از نظر طنز دشوار است هنگام ورود ، او با میل و رغبت خود را به صراحت ترین شکل ممکن به دستگاه ها واگذار می کند. در TBSC ، او و Geok حتی مجبور نیستند در مورد صمیمیت فکر کنند ، زیرا هوش مصنوعی فضا را تنظیم می کند و نمودارهای انسانی خود را (!) برای هر اقدامی که خود نمی تواند انجام دهد ، ارائه می دهد. Ah Bee بعداً به طور غیرعادی از فیلسوف لائوتسه نقل قول می کند: "این خلأ درون است که یک ظرف را مفید می سازد." استفاده حداکثری از فناوری مدرن تهاجمی به معنای کنار گذاشتن اراده آزاد است.

  تبلیغات

  دیگر موضوع بزرگ فیلم بر آنچه این فناوری فانتزی برای به حداکثر رساندن آن تعیین می کند تمرکز دارد - شادی. Ah Bee شاید ساکت ترین (خوانده شده: دیالوگ-نور) شخصیت این طرف رایان گاسلینگ در درایو باشد. چیزهایی برای او اتفاق می افتد ، اما به ندرت شروع می کند. بنابراین وقتی صحبت می کند ، به ویژه در سومین فیلم آخر ، واقعاً نشان می دهد این چیزی است که تمام مدت ذهن او را مشغول کرده است. پس از یک رابطه الگوریتمی با جئوک ، او در آپارتمان کامل خود به او مراجعه می کند تا یک سوال ساده بپرسد ، آیا خوشحال هستید؟ پس از زندگی طولانی مدت در چنین مسیر منحصر به فرد ، به نظر می رسد Ah Bee غافلگیر شده است. "از کجا می دانی؟" او پاسخ می دهد.

  حماسه آه زنبور نشان می دهد که خوشبختی حتی در دنیایی که یک چشم انداز خاص از آن دارد همیشه شکل های زیادی به خود می گیرد - درخشش ایده آل اینستاگرام برای سفر ، والدین یا کارهای خلاقانه ، آشپزی یا خطی رشد شغلی یا هر چیز دیگری - بارها و بارها توسط الگوریتم هایی تبلیغ می شود که صرفاً به دنبال افزایش تعامل هستند. مدل TBSC به لبخندها ، تصاویر گروهی و رابطه جنسی پاداش می دهد ، اما هیچ ارزشی برای ستایش یک شب آرام در زیر ستاره ها یا مکالمه ای که هر چیزی را که به وضوح خوشحال نیست ، بررسی می کند. انتخاب نهایی Ah Bee نشان می دهد که یک اندازه متناسب با همه شادی ها ، حتی طعم و مزه ای که با بهترین داده های موجود توجیه شده است ، به احتمال زیاد هرگز کار نخواهد کرد. با این حال ، حرکتهای بعدی TBSC نشان می دهد که شرکت ها هرگز تلاش خود را متوقف نخواهند کرد - به ویژه اگر بازار بیشتری نیاز باشد.

  باشگاه اجتماعی Tiong Bahru در حال حاضر از طریق VOD به عنوان بخشی از نسخه ترکیبی 2021 رویداد ژانر بزرگ در دسترس است. ، فانتزیا فستیوال. در غیر این صورت ، فیلم به پخش جشنواره ادامه می دهد و به روزترین دسترسی را می توانید در صفحه فیس بوک فیلم پیدا کنید.

خبرهای دیگر از بازی