techbord.com سیستم خنک کننده PS5 خود را بر اساس هر بازی بهینه می کند

یکی از چیزهای شگفت انگیز کشف شده در جریان ویدیوی Teardown PlayStation 5 سونی که در اوایل ماه جاری نشان داده شد ، مخزن گرم کننده و فن عظیم کنسول بود. خود فن ورودی 120 میلی متر عرض و 45 میلی متر ضخامت دارد.

گذشته از اندازه تایتانیک ، سیستم خنک کننده در PS5 دارای نرم افزاری برای کنترل آن خواهد بود که به گفته سونی با توجه به داده های جمع آوری شده از بازی های خاص ، عملکرد خود را با گذشت زمان بهبود می بخشد. Yasuhiro Ootori ، معمار ارشد پلی استیشن 5 ، به وب سایت ژاپنی 4Gamer گفت كه فن PS5 با نظارت نرم افزار بر روی واحد پردازش تسریع شده كنسول (APU) كنترل می شود.

APU در کنسول نسل بعدی سونی پردازنده / پردازنده گرافیکی AMD سفارشی است که در ماه مارس و هنگامی که این شرکت از مشخصات فنی رونمایی کرد ، ارائه شد. این نرم افزار داده ها را از چندین سنسور دما در سراسر PlayStation 5 جمع آوری می کند و آنها را با عملکرد APU مرتبط می کند. سپس سرعت طرفداران را می توان به ازای هر بازی تنظیم کرد.

https://techbord.com سیستم خنک کننده PS5 به ازای هر بازی خود را بهینه می کند

نکته حرفه ای: اگر PS4 شما مانند موتور جت به نظر می رسد ، کیس را باز کرده و گرد و غبار را بیرون دهید. PS4 و PS4 Pro من بعد از یک گرد و غبار کاملاً خاموش اجرا می شوند.

"بازی های مختلفی در آینده منتشر می شوند و اطلاعات مربوط به رفتار APU در هر بازی جمع می شود ،" گفت اوتوری سان. "ما برنامه ای برای بهینه سازی کنترل فن بر اساس این داده ها داریم. " [ترجمه از طریق ResetEra]

مدیر طراحی همچنین نشان داد که تیم او با اجرای سیستم PS5 در سیستم خنک کننده را آزمایش و بهینه سازی کرده است. با یک مورد شفاف این تیم برای مشاهده جریان هوا و مشاهده تأثیرات آن بر روی دمای داخلی از بخار یخ خشک استفاده کردند.

برخی از کاربران با ابراز نگرانی در مورد اندازه فن ، خاطرنشان کرده اند که PS4 گاهی اوقات مانند گرفتن موتور جت به نظر می رسد خاموش است و ممکن است PS5 حتی بدتر باشد. Ootori-san خاطرنشان می کند که به دلیل اندازه زیاد فن ، عموماً با سرعت کمتری نسبت به فن PS4 کار می کند و در نتیجه صدای کمتری تولید می کند. علاوه بر این ، این طرفدار هوشمند از نظر تئوری با سرعت بهینه شده بر اساس بازی در حال اجرا کار خواهد کرد. برای عناوین کم تقاضا ، فناوری باید صدای فن را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

اعتبار تصویر: Aldeca Productions

سیستم خنک کننده PS5 خود را بر اساس هر بازی بهینه می کند
gaming/سیستم-خنک-کننده-ps5-خود-را-بر-اساس-هر-بازی-بهینه-می.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com انویدیا کارت جدید مبتنی بر پاسکال ، GT 1010 را راه اندازی می کند
techbord.com Virgin Orbit اولین پرتاب تجاری خود را با حمل ماهواره برای ناسا می بیند
techbord.com به گفته خرده فروشان پردازنده های نسل بعدی اینتل هسته کمتری دارند اما هزینه بیشتری دارند
techbord.com بخش فناوری خودران اینتل Mobileye در حال افزایش سرعت است ، که به تهدیدی واقعی برای تسلا تبدیل می شود
techbord.com اپل می تواند سرویس اشتراک پادکست را در سال 2021 راه اندازی کند
techbord.com مدیر عامل AMD Lisa Su در مورد مشکلات تأمین و آینده پردازنده ها بحث می کند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.