خبر

 • تک بورد - سونی نسل بعدی VR خود را به توسعه دهندگان نشان داد

  سونی نسل بعدی VR خود را به توسعه دهندگان نشان داد
  14 روز و 10 ساعت قبل

  بسیار پیش بینی می شود: سونی از برنامه های خود برای دستگاه PSVR2 از زمانی که گفته بود سال گذشته "سالها دورتر" بود اظهار نظری نکرده است. با این حال ، اخیراً اجلاس \\ "درهای بسته \\" برای توسعه دهندگان برگزار شد که در آن برخی شایعات در مورد مشخصات دستگاه را تأیید کرد. همچنین برای پشتیبانی VR اختیاری برای بازی های AAA تلاش می کند.

  گزارش شده است که سونی مشخصات مشخصی را برای هدست واقعیت مجازی جدید فاش کرده است. با توجه به کانال YouTube PSVR بدون آزادی مشروط ، دستگاه جدید با کد "NGVR " (نسل بعدی VR) "جهش چشمگیری " در عملکرد ارائه می دهد (خلاصه فیلم در زیر). این اخبار از اجلاس PSVR "درهای بسته " که سونی برای توسعه دهندگان بالقوه برگزار کرد ، می آید.

  هنگامی که شایعات برای اولین بار در سال 2019 منتشر شد ، هدست واقعیت مجازی بعدی سونی بی سیم بود. به نظر نمی رسد چنین باشد. با این حال ، NGVR مستقیماً با یک سیم به PS5 متصل می شود ، که بسیار بهتر از هدست فعلی است که به هاب دو کانکتور متصل می شود. جعبه ، به نوبه خود ، از طریق HDMI خروجی تلویزیون ، PS4 یا PS5 از طریق HDMI و USB متصل می شود. بنابراین اتصال بسیار ساده تر می شود.

  در اوایل سال جاری ، گزارش شد که این دستگاه دارای صفحه نمایش 4K (2000x2040 برای هر چشم) ، بازخورد لمسی و رندر پیش فرض است. این شایعات کاملاً صحت دارد در رندرینگ عمیق از ردیابی چشم برای متمرکز کردن وضوح بالاتر در جایی که کاربر به دنبال آن است در حالی که حاشیه را در وضوح پایین تر ارائه می دهد ، استفاده می شود. صفحه نمایش همچنین دارای میدان دید 110 درجه است که 10 درجه از مدل فعلی پهن تر است.

  NGVR همچنین دارای کنترلرهایی است که به تازگی طراحی شده اند و جایگزین کنترلرهای حرکت شبیه به عصا می شوند. آنها دارای محرک های تطبیقی ​​مشابه آنچه در DualSense یافت می شود ، خواهند بود. کنترلرها همچنین دارای حسگرهای لمسی خازنی برای انگشت شست ، اشاره و میانی هستند. سنسورها می توانند فاصله انگشتان شما را تشخیص دهند ، که سونی آن را به عنوان یک مکانیسم کنترل "آنالوگ " توصیف می کند.

  شاید مهمترین چیزی که سونی در مورد سیستم VR جدید باید بگوید این است که می خواهد از تجربیات VR صرف نظر کرده و "ترکیبی " بازیهای سه گانه A بسازید که کاربران بتوانند با هدست یا بدون هدست بازی کنند. ما قبلاً با بازی هایی مانند No Man \ 's Sky و Resident Evil 7 شاهد چنین مواردی بوده ایم. با این حال ، برای صرفه جویی در فضای دیسک ، بازیکنان می توانند نسخه استاندارد یا VR بازی ها را بارگیری کنند. در عناوین ترکیبی فعلی ، کد VR در بازی استاندارد گنجانده شده است.

  هنوز تاریخ راه اندازی PSRV2 مشخص نشده است. اکتبر گذشته ، سونی گفت که هدست واقعیت مجازی نسل بعدی هنوز "سال" فاصله دارد. در طول اجلاس ، سونی گفت که جزئیات راه اندازی و قیمت را در اوایل سال 2022 اعلام می کند. آیا این بدان معناست که در تعطیلات 2022 در اوایل سال 2023 فیلمبرداری می شود ، مشخص است.

  البته ، همه این اطلاعات از یک ملاقات محرمانه است و نه از دهان اسب. بنابراین مانند همیشه ، تا زمانی که سونی کلمه رسمی خود را اعلام نکند ، آن را به عنوان یک شایعه تلقی کنید.

  اعتبار تصویر: Uriel Soberanes

خبرهای دیگر از بازی