خبر

 • تک بورد - سونی بازی PS5 را با حالت نادر

  سونی بازی PS5 را با حالت نادر "40 فریم در ثانیه" به روز می کند - و این یک گزینه عالی 4K است
  4 روز و 11 ساعت قبل

  همان Ratchet & Clank نیست: حالت 60 فریم در ثانیه Rift Apart. ما در این تفاوت فرو می رویم.
  وقتی صحبت از بازی های ویدیویی پر از اکشن می شود ، نرخ فریم مهم است و تا همین اواخر ، عقل "فریم در ثانیه" سنتی با سرعت 30 فریم در ثانیه یا 60 فریم در ثانیه انجام می شود. سی ، این میزان در اکثر پخش های استاندارد تلویزیون دیده می شود ، برای بازی های کندتر و سینمایی مناسب است ، در حالی که نبردهای دیوانه وار

  این هفته ، یک عدد جدید شگفت آور وارد مکالمه می شود: 40 فریم در ثانیه ، استانداردی که قبلاً عمدتا به دلیل استانداردهای تلویزیون قابل دستیابی نبود. این لطف از یک وصله جدید به Ratchet & Clank: Rift Apart در PlayStation 5 این ماه ارائه شده است که در حال حاضر شامل گزینه "عملکرد" ​​60 فریم در ثانیه است. پس چرا کسی در عوض 40 فریم در ثانیه را انتخاب می کند؟ و چگونه کار می کند؟

  استانداردهای HDMI ، انتخاب منو و ریاضیات

  عناوین اخیر بازی های Insomniac Games ، به ویژه Marvel's Spider-Man و 2016 Ratchet & Clank ، نسخه بازسازی شده در PS4 با قفل 30 فریم در ثانیه ، به معنای واقعی است برای تضمین تعداد پیکسل بیشتر و تنظیمات دقیق تر سایه و سطح جزئیات (LoD). هر دوی این بازی ها در نهایت از نسخه های PS5 با پشتیبانی از 60 فریم در ثانیه برخوردار شدند ، زیرا می توانند از قدرت سخت افزار جدیدتر استفاده کنند. R&C: RA به عنوان یک بازی PS5 بومی ، در این ماه با دو حالت 30 و 60 فریم در ثانیه در روز اول راه اندازی شد. منوهای آن از شما می پرسند که چه چیزی را در بازی خود ترجیح می دهید: پیکسل بیشتر و کیفیت تصویر بالاتر یا فریم بیشتر؟

  به روزرسانی امروز این گزینه منو را اضافه می کند. خوب نگاه کنید ، و توضیح می دهد که شما در واقع نیستید دریافت 120 فریم در ثانیه در هر کجا از بازی تازه می شود. (متاسفانه ، این موضوع روشن نمی کند که شما باید به منوهای اصلی خود بروید و با گزینه های نمونه برداری کروم کمانچه کنید.) Enlarge / Today's update این گزینه منو را اضافه می کند. با دقت نگاه کنید ، و این توضیح می دهد که در واقع در هر نقطه از بازی تازه سازی 120 فریم در ثانیه را دریافت نمی کنید. (متأسفانه ، این مشخص نمی کند که شما باید به منوهای اصلی خود بروید و با گزینه های نمونه گیری رنگی کمانچه کنید.) Sony / Insomniac

  به روزرسانی روز سه شنبه این انتخاب را کمی تغییر می دهد ، البته با یک ضامن که ممکن است متوجه نشوید اگر از چاپ خوب رد شوید R&C: RA اکنون یک ضامن "120 Hz Display Mode" را دارد که در فهرست گرافیکی گنجانده شده است. خیر ، این بازی در حال حاضر با سرعت 120 فریم در ثانیه اجرا نمی شود (اگرچه مطمئناً ما بازی های 120 فریم در ثانیه را در رایانه شخصی و کنسول انجام داده ایم و فریم ریت بالاتر از آن بازی کرده ایم). در عوض ، R&C: RA با هر تلویزیون سازگار با حالت 120 هرتز درگیر می شود ، که در این مرحله ، به استانداردهای HDMI ، انتخاب منو و ریاضی تبدیل می شود.

  تبلیغات

  خواندن بیشتر مشخصات HDMI 2.1 منتشر شده ، آغاز دوره جدید ویدیوی HDR پویا هر دو کنسول بزرگ جدید سال گذشته ، Xbox Series X و PlayStation 5 از اتصالات 120 فریم در ثانیه با وضوح 4K پشتیبانی می کنند ، تا زمانی که تلویزیون شما از استاندارد اتصال HDMI 2.1 پشتیبانی کند. بدون پهنای باند HDMI 2.1 در حالت آماده ، تلویزیون های قدیمی با پشتیبانی از 120 هرتز فقط می توانند رزولوشن 1080p داشته باشند. من می توانم R&C: RA را روی پنل OLED 2020 ال جی ، CX آزمایش کنم و حالت 120 هرتز آن کار کردم ... یک بار تنظیم دیگری را در منوهای اصلی PS5 تغییر دادم.

  دریافت متادیتای 120 هرتز ، 4K و HDR در یک سیگنال مشابه نیاز به کاهش سیگنال HDR سیستم به نمونه برداری کروم 4: 2: 2 دارد. این باعث کاهش کل اطلاعات رنگی می شود که به ازای هر فریم به صفحه شما ارسال می شود ، و مسلماً هنگام چیدمان سطرهای متنی بیشتر از هنگام چرخش با سرعت بالا مورد توجه قرار می گیرد. من هنگام تغییر این تنظیمات تفاوت چشمگیری در کیفیت تصویر PS5 مشاهده نمی کنم ، اما مسافت پیموده شده شما متفاوت خواهد بود.

  چرا "55 فریم در ثانیه" معمولاً موردی نیست

  وقتی همه این مراحل را انجام دادید ، R&C: RA می تواند فیلم را با هر نرخ فریمی که به طور مساوی به 120 تقسیم شود ، به یک پنل دارای رتبه بندی HDMI 2.1 برساند. این امر باعث می شود که امکان نرخ فریم ثابت بیشتر باشد ، و در بازی های ویدیویی سنتی ، مهم است. تعداد زیادی از بازی ها با نرخ تازه سازی 60 فریم در ثانیه شروع به کار می کنند تا فقط در شرایطی که یک کنسول یا رایانه نمی توانند از پس بار ارائه بازی برآیند ، لکنت زبان داشته باشند. این می تواند منجر به مصنوعات بصری مانند فریم های پاره شده (که فقط نیمی از صفحه نمایش بین فریم های انیمیشن تغییر می کند) یا بد قدم زدن در فریم (در صورت عدم تازه سازی متناقض است).

  به عبارت دیگر ، یک مانیتور 60 هرتزی سنتی در واقع نمی تواند گیم پلی را با سرعت 55 فریم در ثانیه اجرا کند. درعوض ، به سرعت بین 30 فریم در ثانیه و 60 فریم در ثانیه متناوب می شود تا به میانگین 55 فریم در ثانیه برسد به گونه ای که برای هر کسی که کنترل عملکرد را کنترل می کند ، احساس بی نظمی کند.

  که ما را به R&C می رساند: RA 40 فریم در ثانیه حالت تجزیه و تحلیل ویدئویی قبلی این بازی نشان داد که حالت "کیفیت" 30 فریم در ثانیه ، عرق در چسبیدن به تازه سازی ثابت 30 فریم در ثانیه را شکست. تیم هایی مانند Digital Foundry تعجب می کردند که چقدر می توان بازی را تحت فشار قرار داد در حالی که در غیر این صورت با نرخ فریم راحت و ثابت قفل شده است. اکنون ، آن حالت 30 فریم در ثانیه - و هر زنگ و سوت مربوط به وضوح ، کیفیت تصویر و وفاداری به ردیابی اشعه - 33 درصد سریعتر اجرا می شود.

  تبلیغات خبر خوب ، حتی اگر VRR نباشد

  در حالی که من حالت جدید 40 فریم در ثانیه امروز را از طریق تجزیه و تحلیل ویدئویی جامع اجرا نکرده اید - من دنده مناسب برای تجزیه و تحلیل 120 فریم در ثانیه ندارم - من یک ساعت از مبارزات بازی را در این تنظیمات پاره کردم و می توانم گزارش دهم که بر روی من هموار است پانل 120 هرتز در صورت وجود هرگونه فشار در نرخ فریم ، صفحه ممکن است در لکنت تک فریم از 40 فریم در ثانیه به 30 فریم در ثانیه کاهش یابد ، که تصور می کنم نسبت به افت بین 60 تا 30 یا 30 و 15 بسیار کمتر قابل توجه باشد.

  < p> به عنوان نرخ فریم بازی غیرمعمول ، 40 فریم در ثانیه در عمل جالب است. در مورد چگونگی اجرای بازی با رزولوشن بومی نزدیک به 4K ، و با حداکثر اثرات ردیابی اشعه ، جلوه خاصی وجود دارد که با این جهش بالاتر از نرخ استاندارد 30 فریم در ثانیه ، هنوز هم نرم تر به نظر می رسد. قبل از اجرای این وصله ، من خوشحال شدم که جزئیات فریم های اضافی را برای رسیدن به سرعت 60 فریم در ثانیه عوض می کردم. اما اکنون ، با جزئیات اضافی که با سرعت فریم مبارزات نرم تر قفل شده است ، فکر می کنم می توانم 40 فریم در ثانیه کار کنم.

  اگر شما نوعی تئاتر خانگی هستید که می داند نمونه برداری از رنگ چیست و در آن مسواک می زند تنزل رتبه از 4: 4: 4 به 4: 2: 2 ، 40 فریم در ثانیه ممکن است برای شما مناسب نباشد. و این همان نرخ تازه سازی متغیر (VRR) نیست ، استانداردی که کنسول های X / S Xbox از آن پشتیبانی می کنند. مانیتورهای دارای ردیف HDMI 2.1 دارای پشتیبانی از VRR هستند و این به رایانه ها و کنسول ها اجازه می دهد به جای تقسیم به نرخ فریم "پایه" ، به محض آماده شدن فریم ها روی صفحه شما ترسیم کنند (البته در صورتی که حداقل نرخ فریم تقریباً بیشتر باشد 40-45 فریم در ثانیه). اما PS5 به دلایلی هنوز با استاندارد سازگار نیست و سونی اعلام نکرده است که به زودی این مشکل را برطرف می کند - که مخصوصاً برای چیزی مانند R&C بدبو می شود: RA ، حالت های "عملکرد" ​​آن بسیار خوب می تواند به نرخ فریم 70 و 80 بدون نیاز به تقسیم به عددی مانند 120.

  تا آن زمان 40 فریم در ثانیه باید انجام شود و حداقل در R&C: در مورد RA ، این یک سازش خوب لعنتی است.

خبرهای دیگر از بازی کردن