خبر

 • تک بورد - سرویس اشتراک Humble دسترسی مک و لینوکس را در 18 روز کاهش می دهد

  سرویس اشتراک Humble دسترسی مک و لینوکس را در 18 روز کاهش می دهد


  9 روز و 17 ساعت قبل

  مصادف است با تغییر سرویس در 1 فوریه به یک راه‌انداز فقط ویندوز.
  Humble، خرده‌فروشی بازی‌های مبتنی بر بسته‌ای که با پشتیبانی گسترده از مک و لینوکس در سال 2010 راه‌اندازی شد، به زودی بخش اصلی کسب‌وکار خود را به بازی‌های فقط ویندوز تغییر خواهد داد.

  خدمات اشتراک ماهانه خرده‌فروش، Humble Choice، قبلاً تعدادی از سطوح قیمتی را ارائه می‌کرد. هرچه بیشتر پرداخت کنید، بازی های جدید بیشتری را می توانید در یک ماه معین ادعا کنید. از اول فوریه، Humble Choice شامل انتخاب های کمتری می شود، زیرا فقط یک سطح 12 دلاری در ماه را ارائه می دهد، با چند جایزه بازی جدید در ماه و دسترسی مداوم به دو مجموعه بازی: مجموعه موجود «Trove» از بازی های کلاسیک Humble. و یک «مجموعه بازی‌های فروتن» کاملاً جدید از عناوین مدرن‌تر.

  قطع راه‌انداز: ۱ فوریه ۲۰۲۲

  اما این تغییر در استراتژی اشتراک با یک راه‌انداز جدید همراه است. نیاز تاسف بار: یک برنامه لانچر کاملاً جدید که باید برای دسترسی و دانلود بازی های Humble Choice، Humble Trove و Humble Games Collection در آینده استفاده شود. بدتر از آن، این برنامه فقط ویندوز خواهد بود. به مشترکان فعلی یک هشدار شمارش معکوس ناگهانی داده شده است (همانطور که NeoWin مشاهده کرده است). این مشترکین تا 31 ژانویه فرصت دارند از رابط وب سایت موجود برای دانلود نسخه های بدون DRM نسخه های Mac یا Linux هر بازی استفاده کنند. از 1 فوریه، دانلودهای مخصوص اشتراک از سایت حذف خواهند شد و نسخه های مک و لینوکس به طور کلی ناپدید خواهند شد.

  جالب است که کتابخانه فعلی Trove از 79 بازی تشکیل شده است، اما Humble می گوید که Trove این مجموعه شامل "50+ بازی" از 1 فوریه خواهد بود. هشدار این هفته به مشترکین مک و لینوکس Humble اشاره می کند که "بسیاری از" بازی های فعلی Trove روی Humble Launcher ظاهر می شوند، که احتمالاً راهی خوب برای گفتن این است که برخی از بازی‌های موجود نمی‌توانند—شاید حدود 20 یا بیشتر، بر اساس اعداد فوق‌الذکر.

  با وجود این تغییرات، بازی‌های انتخابی Trove بدون DRM باقی خواهند ماند. پرسش‌های متداول در مورد Humble Launcher نشان می‌دهد که مشترکین می‌توانند فایل‌های Trove را دانلود کنند و به آنها بدون DRM دسترسی داشته باشند، بدون نیاز به Humble Launcher یا اشتراک مداوم. این قول برای مجموعه بازی‌های مدرن‌تر موجود در مجموعه جدید Humble Games داده نشده است.

  Humble تغییرات بیشتری را در مدل کسب‌وکار موجود خود اعلام نکرده است، که عمدتاً حول کلیدهای Steam می‌چرخد که Humble یا شامل در Humble Choice می‌شود، کالای کارتی می‌فروشد، یا مجموعه‌هایی را در مجموعه‌هایی که می‌خواهید پرداخت کنید. در حالت دوم، هرچه برای یک بسته معین بیشتر بپردازید، بازی های بیشتری را شامل می شود، تا زمانی که مبلغ پرداخت شما از آستانه خاصی فراتر رود. بررسی دقیق حساب‌های Humble موجود توسط کارکنان Ars Technica همچنان شامل گزینه‌های دانلود وب برای دانلودهای بدون DRM بسته‌های قدیمی‌تر، از جمله نسخه‌های Mac و Linux است. با این حال، این گزینه‌ها در باندل‌های سال‌های اخیر کمیاب‌تر شده‌اند، به استثنای فروش‌های غیربازی مانند دانلود PDF کتاب‌ها و کمیک‌ها.

  اما تغییر به سمت یک راه‌انداز اختصاصی، و موقعیت بلند آن به عنوان تنها راه برای دسترسی به برخی گزینه‌های اشتراک، نشان می‌دهد که Humble حداقل خودش را در موقعیتی قرار می‌دهد که بازی‌های رایانه‌ای بیشتری را از اکوسیستم موجود مرتبط با Steam خارج کند، اگر این کار را نمی‌کند.

  «من در موقعیتی نیستم. گفتن f--- به جامعه بزرگی از افرادی که می خواهند از ما حمایت کنند."

  شروع سال 2010 فروشگاه Humble با بسته‌های مستقل مستقل همراه با تبلیغات در مورد پشتیبانی آن از نسخه‌های غیرویندوزی بازی‌ها همراه بود. جفری روزن، یکی از بنیانگذاران Humble، به تجزیه آمار خریدهای اولیه Humble Bundle در سطح سیستم عامل اشاره کرد و با اشاره به اینکه خریداران لینوکس و مک مایلند چقدر پول بیشتری را برای هزینه های خیریه ویژه اولین بسته ها خرج کنند، موجی را ایجاد کرد. نسبت به خریداران ویندوز این همچنین دوره ای بود که در آن شرکت کنندگان Humble متعهد شدند که بازی های خود را منبع باز بسازند، در صورتی که آستانه های پولی مشخصی برآورده شود.

  روزن، که در هیئت مشاوره Humble باقی می ماند، در مورد پشتیبانی MacOS و Linux به عنوان یک مستقل صحبت می کرد. برنامه‌نویس بازی هنگام وبلاگ‌نویسی درباره تولید در سال 2008، به طرفداران می‌گوید:

  اگر از لینوکس و Mac OS X از دیدگاه فلسفی یا برای طرفداران پشتیبانی نمی‌کنید، حداقل برای پول این کار را انجام دهید. اگر از پلتفرم‌های غیرویندوزی پشتیبانی نمی‌کنید، پول نقد زیادی روی میز باقی می‌گذارید. من در مورد شما نمی دانم، اما من در موقعیتی نیستم که فقط به جامعه بزرگی از افرادی که می خواهند از ما حمایت کنند، f--- را بگویم.


  تگ ها:

  سرویس , اشتراک , humble , دسترسی , لینوکس , کاهش


  v 5
خبرهای دیگر از بازی