خبر

 • تک بورد - سازنده PUBG از کلون موبایل، اپل و گوگل به دلیل نقض حق چاپ شکایت کرد

  سازنده PUBG از کلون موبایل، اپل و گوگل به دلیل نقض حق چاپ شکایت کرد


  9 روز و 10 ساعت قبل

  Free Fire تا ماهیتابه بسیار آشنا به نظر می رسد.

  ادامه مطلب

  با عرض پوزش، PlayerUnknown، شما احتمالاً نمی توانید جلوی کپی های Battlegrounds را بگیرید مدت کوتاهی پس از انتشار PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) در سال 2017، برندان گرین سازنده، خشم خود را به طور علنی از اینکه تعداد زیادی از توسعه دهندگان در حال انتشار نسخه shameless هستند پخش کرد. مفهوم منحصر به فرد بتل رویال بازی در آن زمان و چقدر سخت بود که جلوی آن کپی‌ها را بگیرید. اکنون، ناشر کره‌ای PUBG، Krafton، علیه یکی از کلون‌های PUBG که می‌گوید در «نقض گسترده و عمدی حق نسخه‌برداری» بازی محبوب دست داشته است، شکایت کرده است.

  در شکایت، Krafton ادعا می‌کند که موبایل Free Fire و Free Fire Max "به‌طور گسترده جنبه‌های متعددی از Battlegrounds را به صورت جداگانه و ترکیبی کپی می‌کنند." طبق این دادخواست، این بازی‌ها در پایان سال 2020 بیش از 100 میلیون کاربر روزانه را جذب کردند و اکثر ناشر سنگاپوری Garena را در آن سال بیش از 2 میلیارد دلار درآمد به ارمغان آورد.

  Krafton همچنین اپل و شرکت را تولید می‌کند. گوگل به خاطر فهرست کردن بازی متخلف در فروشگاه‌های اپلیکیشن موبایل خود و نادیده گرفتن درخواست اخیر برای حذف آن‌ها شکایت می‌کند. علاوه بر این، ظاهراً Google مسئول میزبانی ویدیوهای YouTube است که گیم‌پلی متخلف Free Fire را در سرویس خود نشان می‌دهد.

  نگاه و احساس

  ادامه مطلب

  قانون Word و IP: چه اتفاقی می‌افتد. وقتی یک بازی داغ شبیه‌سازی می‌شود اثبات نقض حق نسخه‌برداری در بازی‌ها می‌تواند دشوار باشد، همانطور که اخیراً وقتی به موجی از کلون‌های Wordle در فروشگاه App iOS نگاه می‌کنیم بحث کردیم. در حالی که «بیان» خاص عناصر سمعی و بصری یک بازی (یعنی «ظاهر و احساس» کلی آن) می‌تواند دارای حق چاپ باشد، مکانیک‌های گیم‌پلی و ایده‌های کلی معمولاً تحت قوانین ایالات متحده محافظت نمی‌شوند (اگرچه زمانی که بسیاری از ویژگی‌های گیم‌پلی کپی می‌شوند ممکن است استثناهایی وجود داشته باشد. مستقیم و در کنسرت).

  دعوای کرافتن به این ترتیب به جزئیات کامل می‌پردازد و عناصر خاص و کلی PUBG را که می‌گوید به‌طور غیرقانونی در Free Fire کپی شده‌اند، مشخص می‌کند. این شامل همه چیز از سلاح ها و ملحقات سلاح گرفته تا زره، لباس، تجهیزات، کوله پشتی و حتی "انتخاب کلی طرح های رنگی، مواد و بافت" می شود. طرح‌های منحصربه‌فرد ساختمان‌های PUBG نیز به کار می‌آیند زیرا، در دادخواست می‌گوید، «اگرچه ساختمان‌ها در بازی‌های قبلی استفاده شده‌اند، نماها و چیدمان‌های ساختمان‌ها در Free Fire به‌طور چشمگیری شبیه به ساختمان‌های Battlegrounds است.»

  تبلیغات


  تگ ها:

  سازنده , pubg , کلون , موبایل , گوگل , دلیل , شکایت


  v 7
خبرهای دیگر از بازی