سازنده D&D از تلاش برای به روز رسانی مجوز “باز” ​​قدیمی عقب نشینی می کند

پاسخ منفی به آخرین پیش نویس "در حجم بالایی" بود که دست WotC را مجبور کرد.

ادامه مطلب

طرفداران RPG عصبانی هستند زیرا D&D سعی می کند مجوز بازی "باز" ​​خود را ببندد، مالک Dungeons & Dragons (D&D) Wizards of the Coast (WotC) تلاش های خود را برای به روز رسانی مجوز بازی باز قدیمی (OGL) متوقف کرده است. که برای چندین دهه استفاده قانونی از قوانین بازی را دیکته کرده است. این اقدام پس از هفته‌ها بحث و جدل و تلاش‌های دیرهنگام برای کاهش بخشی از برنامه‌های فاش شده برای به‌روزرسانی OGL انجام شد.

OGL 1.0a اصلی که برای اولین بار در اوایل دهه 00 منتشر شد، اکنون WotC در توییتی که جمعه اعلام شد، "دست نخورده باقی خواهد ماند". علاوه بر این، کل سند مرجع سیستم‌های D&D (SRD) - که شامل محتوای خلاقانه مانند کلاس‌ها، طلسم‌ها و هیولاهای دارای علامت تجاری و دارای حق چاپ توسط WotC است - اکنون تحت مجوز Creative Commons Attribution 4.0 بین‌المللی در دسترس است، به این معنی که استفاده از آن برای مدت طولانی رایگان است. همانطور که اعتبار مناسب داده شده است.

ادامه مطلب

سازنده D&D همچنان می‌خواهد نسخه‌های قبلی مجوز بازی "باز" ​​را لغو کند عقب نشینی کامل WotC در این نبرد صدور مجوز در حالی است که WotC می‌گوید بازخورد نظرسنجی درباره آخرین به‌روزرسانی پیش‌نویس ارائه می‌شود. همانطور که کایل برینک، تهیه کننده اجرایی در وبلاگ D&D Beyond نوشت، مجوز «در حجم بالایی بود و جهت آن بسیار ساده است»، که شرکت احساس کرد باید فوراً اقدام کند.

این پاسخ قاطع شامل اکثریت قریب به اتفاق بیش از 15000 پاسخ‌دهنده نظرسنجی می‌شود که گفتند:

تبلیغات آنها نمی‌خواستند محتوای RPG را تحت OGL 1.2 پیشنهادی منتشر کنند (88 درصد). مجوز جدید آنها را مجبور به تغییر می‌کند. بخشی از کسب و کار خود (90 درصد) آنها نمی خواستند OGL اصلی لغو شود (89 درصد) و/یا از سیاست پیش نویس WotC در مورد محتوای رومیزی مجازی راضی نبودند (86 درصد)

فراتر از آن، 62 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که می‌خواهند محتوای بیشتری از SRD تحت مجوز Creative Commons گنجانده شود (بالاتر و فراتر از قوانین اصلی که تا هفته گذشته پوشش داده شده بودند). اکنون کل SRD تحت یک مجوز Creative Commons است که، برینک اشاره کرد، "به نحوی غیرقابل برگشت است که نیازی به قبول حرف ما برای آن نداشته باشید." وی افزود: انتخاب چنین مجوزی مانند عبور از "دری یک طرفه" است. برینک می‌نویسد: «هیچ بازگشتی وجود ندارد.»

برینک می‌نویسد که سازندگان محتوا اکنون می‌توانند از OGL اصلی یا مجوز Creative Commons جدید به عنوان مبنایی برای محتوای مرتبط با D&D خود استفاده کنند. و SRD تحت مجوز جدید به این معنی است که دیگر نیازی به سیاست خاصی در مورد محتوای رومیزی مجازی نیست. برینک می‌نویسد: "با این رویکرد جدید، ما آن را کنار می‌گذاریم و روی انتخاب‌های شما برای تعریف آینده بازی حساب می‌کنیم." WotC می‌نویسد. توییت شده از حساب D&D Beyond. "ما برای دردی که برای جامعه ایجاد کرده ایم متاسفیم. ما مشتاقانه منتظر ساختن آنچه در آینده با بازیکنان و سازندگان خود خواهیم بود."

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *