خبر

 • تک بورد - رمز و راز کاهش وزن مدل جدید PS5 حل شد: یک هیت سینک کوچکتر و احتمالاً بهتر

  رمز و راز کاهش وزن مدل جدید PS5 حل شد: یک هیت سینک کوچکتر و احتمالاً بهتر
  22 روز و 13 ساعت قبل

  تجزیه و تحلیل آموزنده ، اما نه کاملاً معتبر ، آخرین نسخه از نسخه آخر هفته.
  در طول تعطیلات آخر هفته ، تجدید نظر سخت افزاری جدید کنسول پلی استیشن 5 سونی - با قیمت یکسان ، عملکرد مشابه ، اندکی تغییر داخلی - راه خود را در دست طرفداران قرار داد و حداقل یکی عجله کرد تا دقیقاً بفهمد چرا وزن آن 0.6 پوند کمتر از مدل راه اندازی است. واضح ترین پاسخ ، حداقل در مقیاس اندازه گیری ، یک عنصر خنک کننده کوچکتر

  آستین ایوانز ، خبرنگار فنی ، یافته های خود را پس از تهیه PS5 جدید ژاپنی و ارتقاء خرید خود به ارسال یک شبه (حساب بانکی مقدس ، بتمن) ، روز شنبه در یوتیوب ارسال کرد. شکست حاصله آموزنده است ، اگرچه کاملاً معتبر نیست. ایوانز و جیمی چامپان ، یوتیوبری ، هر دو PS5 جدید و مدل راه اندازی را در مدت کوتاهی خراب کردند و تقریباً بلافاصله متوجه شدند که هیت سینک جدید املاک فیزیکی بسیار کمتری را اشغال می کند. قبل از کامل شدن قطره اشک ، یک قسمت هیت سینک قابل مشاهده در نزدیک فن اصلی سیستم به اندازه ای کاهش می یابد که انگشت می تواند در آن جا بگیرد ، اما این در مقایسه با مقایسه نهایی چیزی نیست.

  هیت سینک مدل پرتاب شامل یک جریان کامل هوا بود. شامل صفحه مس ، همراه با فلز رسانا در تمام طول راه. از طرف دیگر ، هیت سینک به روز شده برای کاهش صفحه اصلی مس و میزان فلز متصل به لوله های حرارتی سیستم خنک کننده ، مجدداً مهندسی شده است ، در حالی که مفهوم لوله حرارتی دست نخورده باقی مانده است-و احتمالاً هنوز به مایع متکی است. کاربرد فلزی در سیستم روی تراشه (SoC) PS5. پس از وزن دو کنسول در حالی که کاملاً مونتاژ شده بود ، ایوانز سپس سازه های هیت سینک استخراج شده را وزن کرد و تقریباً 0.6 پوند تفاوت را در این موارد نشان داد.

  تبلیغات

  PS5 خود را با موکت های تیز اصلاح نکنید

  با این حال ، یافته های ایوانز با سوء تفاهم فاحشی در مورد کار مجموعه های هیت سینک همراه است: از بین بردن گرمای داخلی به هر وسیله لازم. نتیجه گیری اولیه وی در مورد ترمال های تجدید نظر کنسول از اشاره به یک دوربین حرارتی به طرف درگاههای خروجی عقب هر دو کنسول در حین آزمایش بازی راه اندازی کنسول Astro's Playroom است. با انجام این کار ، ایوانز افزایش دمای خروجی را که در نسخه جدید به طور متوسط ​​تا 5 درجه سانتیگراد می رسد ، اندازه گیری می کند. با این حال ، او آزمایش های مشابهی را با دوربین های حرارتی یا اندازه گیری مستقیم دما انجام نمی دهد که به نقاط مهمتر داخلی مانند SoC ، ماژول های DIMM لحیم کاری شده مادربرد یا شکاف توسعه حافظه SSD کمک می کند.

  بدون با توجه به داده های موجود ، مشخص نیست که آیا گرمکن جدید مهندسی شده گرمای بیشتری را از عناصر مهم سیستم دور می کند یا خیر. اگر واقعاً چنین باشد ، ادعای ایوانز مبنی بر ترجیح دادن مالک PS5 راه اندازی ، با هیت سینک سنگین تر و مهندسی شده ، در واقع جمع نمی شود. مسلماً جهش نسخه جدید PS5 در میانگین دمای خروجی برای هر کسی که ممکن است کنسول خود را در یک مرکز تفریحی تنگ قرار دهد بدتر است ، در این هنگام فراوانی مس برای توزیع هوای داغ و داغ ممکن است تنها چیزی باشد که از PS5 عرق ریز PSC شما جلوگیری می کند. کمانش اما اگر PS5 را در محفظه ای شیشه ای کوچک به دام می اندازید ، آن را در فرش احاطه کرده اید یا در غیر این صورت درک نمی کنید که یک PS5 معمولی چقدر داغ است ، هیچ مقدار مس کنسول شما را برای همیشه در حالت مناسب نگه نمی دارد.

  خواندن بیشتر

  تراشه های گرافیکی سابپار در Red Ring of Death مقصر شناخته می شوند ، البته به عنوان آزمایش یک PS5 تجدید نظر شده ، البته ، بررسی ایوانز می تواند حدیثی به نظر برسد ، اما منطقی است که سونی منافع متقابل هم در کاهش هزینه های تولید در هر کنسول و هم در کاهش قیمت آن در سناریوی حلقه قرمز مرگ نیست. بدست آوردن یک سال کمبود تراشه برای تصفیه و لمس بخاری PS5 احتمالاً به معنای زمان کافی برای آزمایش پاکت گرمای SoC و فرصت های جدید جریان هوا است. و اگر وزن مواد را بدون تأثیر بر اندازه گرمای داخلی-یا ، خوب ، آنها را بهبود بخشید-کنسول های بیشتری را در قفسه های فروشگاه قرار دهید (و به گفته سونی ، آنها را به سود واحد برساند) ، ما آن را انجام می دهیم.

  نمایندگان سونی فوراً به درخواست Ars Technica برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

  فهرست بندی تصویر توسط آستین ایوانز

خبرهای دیگر از بازی