خبر

 • تک بورد - دو کتابخوان سه قسمت اول کتاب «چرخ زمان» آمازون را مرور می کنند

  دو کتابخوان سه قسمت اول کتاب «چرخ زمان» آمازون را مرور می کنند
  19 روز و 5 ساعت قبل

  سریال جدید آمازون دیشب برای اولین بار پخش شد، و صحبت های زیادی در مورد آن وجود دارد.
  ادامه ReadingArs در حال بررسی مجموعه های آمازون The Wheel of Time است. و آنها این دانش را در حین مرور هر قسمت از مجموعه تلویزیونی جدید WoT آمازون به ارمغان می آورند. این خلاصه‌ها همه عناصر هر قسمت را پوشش نمی‌دهند، اما حاوی اسپویل‌های اصلی نمایش و مجموعه کتاب هستند. اگر می خواهید دست نخورده بمانید و کتاب ها را

  قسمت‌های جدید چرخ زمان هر جمعه برای مشترکین آمازون پرایم پست می‌شود.

  اندرو: فکر کردم بهترین کار این است که اولین قسمت را با ایجاد شروع کنم. اعتبار کتابخوانی ما.

  یکی از دوستان در اواسط سال 2003 یک نسخه جلد شومیز از چشم جهان را به من هدیه داد، که دقیقاً به این دلیل که می‌دانم چهارراه گرگ و میش منتشر شده بود، آن را دقیقاً مشخص کردم. اما هنوز در جلد شومیز بیرون نیامده بود. بنابراین من همه آنها را یکی دو بار در دبیرستان بررسی کردم، و سپس کل مجموعه را دوباره در دوران اواسط ساندرسون دوباره خواندم، و سپس آخرین مجموعه کامل خود را در سال 2019 بازخوانی کردم، پس از اینکه در مورد EotW در من صحبت کردم. پادکست کتاب.

  لی: در سال 1997، زمانی که دایناسورها در زمین پرسه می زدند، یکی از همکاران در محله دوستانه Babbage به من پیشنهاد داد که این سریال فانتزی که او به آن علاقه مند شده بود به نام "چرخ" را امتحان کنم. زمان.» او نسخه‌ای از کتاب Eye of the World را به من قرض داد، و بعد بله، همان چیزی بود - مثل افتادن در گرداب دیوانه‌وار اعتیاد سرگیجه‌آور بود. آخرین کتاب در آن زمان تاج شمشیرها بود که به تازگی منتشر شد، کتاب هفتم، و من این مجموعه را در عرض چند ماه تمام کردم. از آن زمان تاکنون چندین بار بازخوانی شده است، هر بار که کتاب جدیدی فرود می‌آید (حتی آن آشفتگی که چهارراه گرگ و میش بود)، اما در این مرحله احتمالاً چند سالی می‌گذرد که یکی را انتخاب کرده‌ام. با این حال، من از همسرم می‌خواهم که شکاف‌ها را برای من پر کند - طبق سنت، همانطور که آلوده شدم، او را با WoT آلوده کردم، و او حتی بیشتر از من در مورد نمایش هیجان‌زده است. اندرو: متأسفانه همسرم آنتی‌بادی‌های زیادی داشت که نمی‌توانست تب چرخ زمان را بگیرد. شاید از خواندن این همه تالکین؟ و مانند، من آن را دریافت کردم. فروش آن به شکاک می تواند سریال سختی باشد. مکالمه همیشه چیزی شبیه به «خب، چهارده کتاب غول‌پیکر است، و اولی به‌ویژه بیشتر یک پاستیچ ارباب حلقه‌ها است، و زمان زیادی را در این فضای «مردها این‌طور باشند/زن‌ها این‌طور باشند» می‌گذرد. به‌خوبی پیر نشده است..." لی: نفرت نیمه‌نفری از شخصیت‌ها در WoT بخش مهمی از طرفداران است! شاید بتوانیم او را بعد از نمایش وارد آن کنیم! دنیای emچرخ زمان/em با عشق (و گران قیمت) بازسازی شده است. Enlarge / The world of Wheel of Time is lovingly ( و گران) بازآفرینی شده است. استودیوی آمازون

  اندرو: منظورم این است که من یک داستان شوالیه را در صف "تماشا دوباره" او در نتفلیکس دیدم، بنابراین می دانم که او چیزهای احمقانه تری را تماشا کرده است.

  همه اینها را تماشا کرده است. گفته می شود! وقتی این کتاب ها خوب هستند، هنوز هم واقعا جذاب هستند. مقایسه آهنگ یخ و آتش/بازی تاج و تخت در طول این پروژه اجتناب ناپذیر خواهد بود، بنابراین من اکنون این مهر و موم را می‌شکنم - آن کتاب‌ها و سریال‌ها به نوعی از نیهیلیسم غرق در خونشان لذت می‌برند، اما رابرت جردن و براندون ساندرسون عاشق آن بودند. همه شخصیت‌های آن‌ها و بسیار بسیار بندرت «مرگ غافلگیرکننده شخصیت اصلی» یا «تجاوز جنسی بی‌مورد» را به‌عنوان محرک روایت به کار می‌گیرند.

  لی: این روش خوبی برای بیان آن است. من همیشه WoT vs. GoT هزاره فالکون است - کثیف، با صدای بلند، با کمی فحش، اما آن را به جایی رسانده است که مهم است. جایی که WoT تمام خطوط برازنده است، لباس‌های اسلوموشن روان، شنل‌های سفید روشن و درخشان، و دوربینی که هرگز نمی‌تواند ثابت بماند، GoT خاک، گِل، کثیفی است، و پس از مرگ خود را می‌پوشانید. (از طرف دیگر، Aes Sedai، به وضوح اصلاً مدفوع نمی کند.) تفاوت ها فقط موضوعی نیستند، اگرچه موارد زیادی وجود دارد - این دو نمایش از نظر بصری تجربیات بسیار بسیار متفاوتی هستند. اندرو: خوب، بیایید به این سه قسمت اول بپردازیم. که همه، در مجموع، به نوعی احساس "خلبان تلویزیونی عرق کرده" برای من دارند. چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد که آنها چه هستند و چه کارهایی را به صورت فردی خوب انجام نمی دهند، اما به عنوان یک گروه همه آنها در حال انجام کارهای سنگین هستند - آنها باید یک دسته کامل از طرفداران و مخالفان خود را ایجاد کنند و شروع به ساختن شخصیت و داستان خود کنند. . آنها از چند مکان دیدن می کنند و در مورد تعداد زیادی از آنها صحبت می کنند. ما یا با سه خرده فرهنگ کاملاً متمایز (Whitecloaks، Tinkers و Aiel) آشنا می شویم یا در مورد آنها می شنویم. همه اینها کمی گیج کننده است و برخی از مقدمه ها بهتر از بقیه کار می کنند. نوبت عبدالسالیس در نقش ایمون والدا، پرسشگر شنل سفید لزج، برجسته ترین قسمت های اولیه است.Enlarge / Abdul Salis' turn as the slimy Whitecloak Questioner Eamon والدا یکی از برجسته ترین قسمت های اولیه است. استودیو آمازون

  لی: درخواست از یک نویسنده تلویزیونی سخت است که ما را وارد این داستان کند—شما تجملاتی که یک نویسنده کتاب دارد را ندارید. شما فقط می توانید جلو بروید و هزار صفحه برای انجام هر کاری بردارید. و Eye of the World یکی از بزرگترین وعده‌های غذایی است که در کل حماسه می‌توان از آن استفاده کرد. افرادی که به این نمایش می آیند و انتظار دارند صحنه های مورد علاقه خود را در صحنه بازتاب دهند، باید انتظارات خود را تغییر دهند، زیرا همانطور که شما می گویید، ما چیزهای زیادی داریم که باید وارد آن شویم. چیزی که ما از شنل سفیدها می بینیم عالی است، و ایمون ولدا (عبدالسالیس) به طرز خوشحال کننده ای بی ادب است. ما به سرعت بدون کمک یک شخصیت اصلی به تینکر می پردازیم - فکر می کنم با جزئیات به آن خواهیم رسید، اما چیزی که باید از آن آگاه بود این است که برای شکل دادن به روایت تلویزیون تلاش های زیادی انجام شده است. اگر هنوز از اینکه تام بومبدیل روی صفحه نمایش ظاهر نشد تا برای شما آهنگ بخواند یا اینکه هرگز نتوانستید Scouring of the Shire را ببینید عصبانی هستید، ممکن است با ساده سازی WoT برای تلویزیون مشکل داشته باشید.

  (در مورد شخصیت هایی به نام "Thom"، تام مریلین یک مقدمه کاملاً برقی دارد - اگرچه، متأسفانه، این شخصیت فاقد سبیل های غول پیکر و سفید چرخشی است. احتمالاً در قطعه آینده چیزهای بیشتری در مورد تام خواهیم گفت.)

  شما یک داور عالی کتاب هستید—دوستان، پادکست اندرو را ببینید!—و من دوست دارم نظر شما را بشنوم. راه درست برای لاغری یک اقتباس هیولایی از کتاب به تلویزیون چیست؟ چگونه بین نیاز به بیان آن داستان و نیاز به اقتباسی منسجم، کاربردی و مستقل تعادل برقرار می‌کنید؟ بسیار بسیار آسان خواهد بود که آنها را اخمو و بی نشاط کنیم، زیرا آنها به عنوان یک گروه معمولاً بیشترین علاقه را دارند که ایده سفت و سخت خود را از چیستی «خوبی» به شخصیت هایی که ما از قبل می دانیم اساساً «خوب» هستند، تحمیل کنند. ساختن برجسته‌ترین شنل سفید - و معرفی ما به سازمان بزرگ نوشته شده است - یک سادیست لزج و شاخدار که آئس سدایی را با لبخند می‌کشد، یکی از قوی‌ترین لحظاتی است که به اینجا می‌رسیم.

  و این چیزی است که شما دارید. باید انجام داد، درست است؟ برنامه‌های تلویزیونی به‌ویژه بر این نوع کوتاه‌نویسی تکیه می‌کنند، این توانایی که با ترکیبی از نشانه‌های بصری و یک یا دو شخصیت، به ما بگوید چه چیزهایی را درباره یک فرد یا گروهی از افراد باید بدانیم. بدیهی است، زمانی که مخاطبان کمی راحت‌تر شدند، می‌توان بخشی از عمق و پیچیدگی کتاب را بعداً معرفی کرد. اما در ابتدای ورود به نمایشی مانند این، همه چیز در مورد ترکیب اجراها و تصاویر برای ایجاد اولین برداشت های به یاد ماندنی است. سکانس های Whitecloak در این کار عالی هستند. صحنه‌هایی که Moiraine یا Lan می‌ایستند و چند دقیقه با بقیه شخصیت‌ها مونولوگ می‌کنند، کمتر.

  Lan (دانیل هنی) و Moiraine (رزاموند پایک) دقیقاً با شخصیت‌ها مطابقت ندارند. توصیفات در کتاب‌ها، اما اجراها به‌جا هستند. src="https://techbord.com/picsbody/2111/7471-3.jpg" alt="https://techbord.com دو کتابخوان سه قسمت اول کتاب «چرخ زمان» آمازون را مرور می کنند" Enlarge / Lan (Daniel Henney) and Moiraine (Rosamund Pike) ) دقیقاً با توصیفات شخصیت‌ها در کتاب‌ها مطابقت ندارد، اما اجراها کاملاً مشخص هستند. استودیو آمازون pstrongلی/strong: Moiraine به نوعی محرک اصلی طرح برای این دسته از قسمت‌ها است. همچنین روزاموند پایک مجبور است چیزهای زیادی را روی شانه های آبی اش حمل کند. او می‌تواند داستان را شروع کند - بدون هیچ مقدمه ای از Age of Legends - و صحنه جهان را برای ما آماده می‌کند. قسم می خورم که نمی خواهم این را تبدیل به یک کتاب گسترده در مقابل فیلم کنم، اما ارزش اظهار نظر را دارد که حتی در چند دقیقه اول، نمایش کمی قوانین کتاب را به روز می کند - در دنیای چرخ زمان. ، روح ها پس از مرگ دوباره و دوباره متولد می شوند و توسط چرخ در بدن های جدید می چرخند. و در نمایش، یک مرد می تواند دوباره به عنوان یک زن متولد شود، یا یک زن به عنوان یک مرد - چیزی که در کتاب ها نبود (به رغم ارانگر و اسنگر) - اگرچه افرادی که هرگز این کتاب ها را نخوانده اند نیازی ندارند. برای نگرانی در مورد مرجع)./p pMoiraine، همانطور که به ما گفته می شود، در حال شکار برای اژدها دوباره متولد شده است - تناسخ مردی که هزاران سال پیش، "جهان را شکست" و به راه انداخت. عصر هرج و مرج و تاریکی اگرچه اولین اژدها یک مرد بود، اما اژدهای تازه متولد شده کنونی می‌تواند هر کسی در سن خاصی باشد. در اینجا پیامدهای داستانی بلندمدتی وجود دارد، و دسته ای از فصل اول به این موضوع توجه دارد که مخاطب را دقیقاً متوجه شود که این اژدها کیست. تنها چیزی که مویرین می‌داند این است که تقریباً به طور قطع یکی از پنج شخصیت اصلی ما است - مت سرخ‌رنگ، رند مو قرمز، پرین متفکر، اگوئن متفکر، یا نینایو، حکمت دهکده (نیم دکتر، نیمی از کسی که به شما مشت می‌زند به صورت شما فکر کنید. برهم زدن آرامش)./p pstrongاندرو/strong: اگر یک لحظه "در واقع" به عنوان یک خواننده کتاب سرگرم شوم، این مکاشفه است که Egwene یا Nynaeve می‌توانند اژدهای دوباره متولد شده باشند. از یک طرف، من واقعاً از کارهایی که نمایش انجام می دهد برای اضافه کردن تفاوت های ظریف به نقش های جنسیتی قدیمی و سفت و سخت کتاب ها قدردانی می کنم. دو زن رودخانه‌ای در کتاب‌ها باهوش و انعطاف‌پذیر هستند، اما آن‌ها همچنین دسته‌ای از کتک زدن‌های قیطانی هستند. دو زن ریورز در نمایش، با نگاهی اجمالی که می بینیم، همان حس اجتماعی را حفظ می کنند، اما می توانند نوشیدنی، مهمانی و رابطه جنسی داشته باشند. رند و اگوین با هم سکس می کنند. و صراحتاً قرار دادن اگوئن و نینائو در یک پایه روایی با رند، مت و پرین به این نکته کمک می کند که آنها تا چه حد در بقیه داستان رو به جلو نقش اساسی خواهند داشت./p pاز سوی دیگر، شکاف بین نیمه‌های مرد و زن The One Power تقریباً برای همه چیز در کل مجموعه اساسی است (جنسیت در رندلند کاملاً باینری است، اگرچه به نظر می‌رسد که نمایش آماده آزمایش با این موضوع است و امیدوارم که انجام شود). اژدها متولد شده در خطر است و مویرین باید او را پیدا کند، به ویژه به این دلیل که او مردی است که نیمه مذکر فاسد قدرت واحد را هدایت می کند و او را به جنون نهایی محکوم می کند. آخرین باری که Dragon Reborn دیوانه شد، مانند یک Oreo تازه دنیا را به دو نیم کرد. حتی در میان افرادی که معتقدند او جهان را نجات خواهد داد، این باور وجود دارد که او باید به شدت تحت کنترل باشد. این، دوباره، چیزهای بسیار اساسی است. و من هنوز مطمئن نیستم که تصمیم برای سر و سامان دادن به آن در درازمدت چگونه خواهد بود./p img alt=Enlarge / Nynaeve al'Meara (Zoë Robins) is a شخصیت سریال خیلی سریع به دست می‌آید. استودیوی آمازون لی: موافقم—و چیزهایی در قسمت‌های بعدی وجود دارد که واقعاً مرا متعجب می‌کند که One Power در این اقتباس چگونه کار می‌کند. اگر چه اگر بخواهیم تغییراتی را مطرح کنیم، چیزی که برای من جالب بود این بود که به جای اینکه هر سه پسر (مت، پرین و رند) را با The Ladies ناخوشایند جلوه دهند، پرین (مارکوس رادرفورد) شروع به ازدواج کرد! او زن دارد! و او یک مرد هدر رفته یا عصبانی عصبانی نیست - او یک خانم آهنگر است که به نظر می‌رسد بهتر از پرین می‌داند که چگونه در فورج کار کند. اندرو: همسری که سریال به طرز غم انگیزی تقریباً بلافاصله به قتل می رسد تا پرین از غم و اندوهی عمیق و پایدار رنج ببرد. این یکی از ارزان‌ترین نماهای سریال است، و در هر سه قسمت از این قسمت کمتر مورد علاقه من بود.

  لی: بله، فوراً او را داخل یخچال می‌کنند.

  بحث در این مورد بدون تلاش برای بررسی پیامدهای داستانی دشوار است - تقریباً به همان اندازه که دشوار است. اقتباس از این سریال در وهله اول. و بدون اینکه همه چیز را برای خوانندگان غیرکتاب خراب کند، انتخاب پرین در مورد «برگرفتن تبر» یا «برداشتن چکش» بیشتر قوس شخصیت او را تشکیل می‌دهد، و دیدن عواقب آن دشوار است. ابتدا فکر می‌کردم از آن متنفر خواهم شد، اما هر چه بیشتر به آن فکر می‌کنم، جالب‌تر می‌شود. دیدن این شخصیت هایی که بیش از 20 سال در ذهنم با آنها زندگی کرده ام و ناگهان در حال انجام کاری جدید هستند بسیار جذاب است. فکر می‌کنم آن را دوست دارم.

خبرهای دیگر از بازی