خبر

 • تک بورد - داستان تخم مرغ عید پاک ده ها سال کاراتکا

  داستان تخم مرغ عید پاک ده ها سال کاراتکا
  21 روز و 11 ساعت قبل

  مهندس Karateka را هنگامی که هنوز دانشجوی دانشگاه ییل بود ، توسعه داد و با کمک ناشر Broderbund ، آن را در انتهای 1984 در Apple II راه اندازی کرد. آنچه ممکن است شما ندانید این است که ویژگی هایی دارد که برخی آن را بزرگترین تخم مرغ عید پاک در تمام دوران می دانند.

  جردن مهندس به دلیل ایجاد شاهزاده ایرانی بیشتر شناخته شده است ، اما قبل از شروع کار بر روی کلاسیک 1989 ، او دندان های خود را در یک بازی اکشن هنرهای رزمی به نام Karateka برید.

  همانطور که داستان می رود ، یکی از برنامه نویسان که در حال کار بر روی مکانیسم محافظت از کپی بازی هستند ، فهمید که با کوچک کردن جدول bit ، می توان کل بازی را وارونه بازی کرد. مكنر در يك جلسه پرسش و پاسخ در مصور كانيك سن ديگو در سال 2008 فاش كرد: "ما فكر مي كرديم كه خنده دار خواهد بود اگر نسخه ورق خورده اين بازي را به آن سوي ديسك بسوزانيم".

  " ما از همه افرادی که این بازی را می خرند فهمیدیم ، چند نفر از آنها به طور تصادفی فلاپی را زیر و رو می کنند ، "او ادامه داد. "از این طریق ، هنگامی که آن شخص با پشتیبانی فنی تماس می گیرد ، آن نماینده پشتیبانی فنی یک بار در ماه آبی خوشحال می شود که می گوید ،" خوب آقا ، شما دیسک را برعکس قرار می دهی "، و آن شخص فکر می کند بقیه عمر خود به این روش کار می کند که نرم افزار چگونه کار می کند. "

  تیم فکر نمی کردند مدیران Broderbund به دنبال مزخرف باشند ، زیرا اجرای آن نیاز به تغییر خط مونتاژ دارد. اما به اندازه کافی تعجب آور ، آنها پذیرای آن بودند و به آنها چراغ سبز نشان دادند.

  وقتی بازی افت کرد ، در واقع تخم مرغ عید پاک بود. با گذشت سالها ، گیمرها به آرامی متوجه این اختلال می شوند و در نهایت ، به لطف اینترنت به طور گسترده تری به اشتراک گذاشته می شود.

  اگر آن را ندیده اید ، YouTuber Geek With Social Skills به تازگی ویدئویی از آن را به اشتراک گذاشته است در عملی است که ارزش دیدن دارد. فقط تصور کنید که اگر خودتان این مسئله را "کشف کنید" چه واکنشی دریافت خواهید کرد. موارد عالی.

  یافت شده یک ویژگی TechSpot است که در آن موارد هوشمندانه ، خنده دار یا جالب از سراسر وب را به اشتراک می گذاریم.

خبرهای دیگر از بازی