خبر

 • تک بورد - دادخواست ادعا کرد که کپکام بیش از 200 بافت دارای حق چاپ را که در DMC و RE4 استفاده شده است ، از بین برده است

  دادخواست ادعا کرد که کپکام بیش از 200 بافت دارای حق چاپ را که در DMC و RE4 استفاده شده است ، از بین برده است
  8 روز قبل

  Facepalm: هیچ کمپانی بازی سازی بهانه ای برای استفاده از IP هنرمندان دیگر بدون مجوز ندارد ، به خصوص اینکه اگر شخصی کار خود را نقض کند ، هیچ مشتی نخواهند زد. گرچه برای شرکتی به بزرگی کپکام این کاملاً گنگ بود.

  طبق شکایتی که هفته گذشته در دادگاه فدرال کانکتیکات تشکیل شد ، کپکام ادعا شده است که از تصاویر متعدد دارای حق چاپ در چندین بازی Resident Evil و Devil May Cry استفاده کرده است. شاکی جودی جوراسک ادعا می کند که ناشر بازی بدون درخواست مجوز تصاویر را از کتاب مرجع هنری خود به نام "Surfaces: Visual Research for هنرمندان ، معماران و طراحان " سال 1996 گرفته است. این کتاب شامل تصاویری از سطوح معماری با طرح های تزئین شده یا جالب توجه است و به همراه یک سی دی از عکس ها وجود دارد.

  Juracek vs Capcom via Polygon by Polygondotcom

  دادخواست جوراسک شامل بیش از 100 صفحه است که حداقل 200 نمونه از مواردی را که کپکام بدون اجازه از عکسهای خود استفاده کرده است ، برجسته می کند. یکی از نمونه های قابل توجه ، آرم Resident Evil 4 است. خطوط متقاطع روی چهار شکسته کاملاً مشابه تصویر Juracek با عنوان "G079 " ، تصویر یک صفحه شیشه ای ترک خورده است که در ایتالیا گرفته شده است. Capcom همچنین از این تصویر در قسمت های دیگر بازی برای ساخت برخی از پنجره های قدیمی استفاده کرده است.

  مثال بارز دیگر یک پنجره شیشه ای رنگی در Resident Evil HD remaster از سال 2002 است (مقایسه های زیر). رنگها و الگوها با تصویری از کتاب با عنوان G033 یکسان هستند. تصاویر مختلف دیگر کمتر واضح هستند اما با اشاره به آنها قابل تشخیص هستند. از جمله بازی های ذکر شده در این دادخواست می توان به Devil May Cry (2001) ، Resident Evil Remake (2002) ، Devil May Cry 2 (2003) ، Resident Evil 4 (2005) ، Devil May Cry 4 (2008) و Devil May Cry اشاره کرد. HD remaster (2013).

  https://techbord.com دادخواست ادعا می کند کپکام بیش از 200 بافت دارای حق چاپ استفاده شده در DMC و RE4

   https://techbord.com دادخواست ادعا می کند کپکام بیش از 200 بافت دارای حق چاپ را از بین برده است مورد استفاده در DMC و RE4

  برخی از شواهد Juracek ارائه شده از نقض داده های سال گذشته Capcom است. حافظه پنهان پرونده ها شامل اطلاعات شخصی مشتریان Capcom بود اما حاوی تصاویر با وضوح بالا از آثار هنری مورد استفاده در بازی های Capcom بود. حداقل یکی از پرونده های تصویری با همان نام پرونده (ME009) همانند تصویری در CD سطوح است.

  پرونده جوراسک برای جبران خسارت حق چاپ 12 میلیون دلار خسارت می خواهد. علاوه بر این ، او ادعا می کند که کپکام در استفاده از دیسک خود به دلیل "مدیریت نادرست کپی رایت و حذف مدیریت کپی رایت" مقصر شناخته شده است و برای هر عکس استفاده شده 2500 تا 25000 دلار درخواست می کند.

  سخنگوی Capcom به Polygon اذعان کرد که "از دادخواست آگاه است " اما از اظهارنظر در مورد پرونده خودداری کرد.

خبرهای دیگر از بازی