خبر

 • تک بورد - خدای دیوانه فیل تیپت: ضیافت حسی برای دوستداران فیلمسازی عملی

  خدای دیوانه فیل تیپت: ضیافت حسی برای دوستداران فیلمسازی عملی
  19 روز و 4 ساعت قبل

  نامه عاشقانه افسانه VFX به جلوه های عملی و خلق هیولا بسیار جذاب است.
  در حال حاضر ، هر کسی که با برچسب "طرفدار فیلم" موافق باشد ، فیل تیپت افسانه ای را می شناسد. شاید تیپت بزرگترین هنرمند جلوه های بصری 50 سال گذشته (اگر نگوید) ، دایناسورهای پارک ژوراسیک و موجودات جنگ ستارگان را زنده کرد و در عین حال بسیاری از جشن های بصری ستاره ای مانند RoboCop ، Willow و Starship Troopers را غنی کرد. هک ، تهی

  تیزری برای خدای دیوانه.

  خواندن بیشتر

  هنگامی که جلوه های عملی بر جهان حاکم شد: افسانه VFX در سند جدید خود جای می گیرد

  با وجود حرفه طولانی و مملو از جوایز ، یک فیلمسازی از Tippett تا این زمان دور ماند سال - نویسنده/کارگردان یک فیلم بلند. تیپت سرانجام با ورود Mad God به صحنه جشنواره (از جمله اولین نمایش آن در ماه گذشته در آمریکای شمالی در Fantasia Fest) این هدف را از لیست خارج کرد.

  ظاهراً تیپت چشم اندازها و ایده هایی داشت به مدت سه دهه پشت سر خدای دیوانه اما این پروژه شور و اشتیاق دائماً در پشت صحنه باقی می ماند زیرا او تمام پروژه های تجاری بسیار موفق و بسیار موفق را بر عهده گرفت. این مبارزه خلاقانه تا حدودی در دو مستند شرح داده شده است: فیل تیپت با رویکرد گذشته نگر-رویاهای دیوانه و هیولاها و خدای دیوانه در پشت صحنه بدتر از دیو (که دخترش مایا برای پایان نامه کارشناسی ارشد خود کارگردانی کرد). به تازگی ، افسانه VFX به The Observer گفت که پس از RoboCop 2 کار بر روی Mad God را آغاز کرده است ، به این معنی که این کار به سال 1990 برمی گردد. (حدود سه دقیقه کار روی 35 میلی متر از آن زمان تا سال 2021).

  تبلیغات

  صرفاً سالها طول کشید تا زمان و برخی طرح های سرمایه گذاری جمعی برای کمک به پرداخت صورت حساب ها ، با توجه به این که سبک های فیلمسازی ترجیح داده Tippett چقدر وقت گیر و تلاش زیادی می کند ، صرف شود. فقط آنچه را که Letterboxd برای زنده نگه داشتن یک صحنه نیاز داشت در نظر بگیرید:

  من در مورد خلیج سانفرانسیسکو صحبت های زیادی انجام دادم. روزهای شنبه ، من افرادی را از مدارس دعوت می کنم که وارد شوند. آنها به خودی خود مهارت نداشتند ، بنابراین این فقط تجربه بود. من به آنها توصیه می کردم ، و مقدار مشخصی از هفته را برای یافتن فرایندهایی که می توانستند انجام دهند ، صرف می کردم و سپس آنها این کارها را انجام می دادند ، اما بسیار یخبندان.

  یک صحنه با کوه های مرده وجود دارد سربازان و من از هزاران مرد کوچک ارتش استفاده کردیم و آنها را روی این سازه های سیمی ذوب کردند. و این کار سه سال به طول انجامید و شش نفر در روزهای شنبه کار می کردند.

  ظاهراً Mad God یک نقشه دارد. طبق توضیحات رسمی:

  در زیر رگبار آتش دشمن ، یک مامور ویژه جسور در یک محفظه معلق به طور پیوسته در یک چاه شوم فرود می آید. پایین ، پائین ، به طرز غیرقابل تحملی پایین ، از طریق بسیاری از قشرهای ویرانه و بقایا که شاهدی مرموز بر گذر زمان هستند. سرانجام ، غلاف terra firma را لمس می کند و سرنشین آن ظاهر می شود ، نقشه ای در دست دارد و ماموریتی در ذهن دارد. چشم انداز اطراف محل خرابی فساد و خرابی ، وحشت و تخریب گاه به گاه است. قهرمان ما منصرف نخواهد شد ، هرچند راه پیش رو فقط وحشتناک تر است ، بنابراین بسیاری از آنها را باید دید ... توطئه Mad God اثبات می شود. دیالوگ به همان اندازه حداقل است.

  در عوض ، شما این فیلم را تماشا می کنید تا در گروتسک فوق العاده ای که Tippett در سر می پروراند و از طریق تکنیک های فیلمسازی قدیمی استفاده می کند: رسانه های ترکیبی ، انیمیشن های استاپ موشن ، مدل سازی ، شبح ها ، و عروسک ها - شما نامش را بگذارید. طراحی صدا شامل صداهایی ضعیف است که یک جراح شوم به داخل روده می رود و گریه های یک نوزاد واقعی به نوزاد بیگانه ای که در ناراحتی است صدا می دهد. هر نهر ظریف دستکش های چرمی ماجراجوی ما و هر نفس اندازه گیری شده از طریق ماسک گاز آنها با شما می چسبد - من فکر می کنم طراحی صدا معادل یک کرم گوش است. و نشستن روی این فیلم روی نیمکت (یا در صندلی تئاتر شما برای برخی از افراد خوش شانس) مانند این است که از گالری قطعات هنری سینتیک مجلل هدایت شوید. محیط های بزرگنمایی شده خودشان ارزش کاغذ دیواری را دارند ، چه تیپت چشم انداز جنگی را در میان طوفان ایجاد کرده باشد ، چه در جهان سرعت بگیرد ، چه اتاقی پر از غول ها که به صندلی های برقی بسته شده اند و تا اندازه ای کثیف شده اند که خود را کثیف کرده اند. اگر توقف کنید و به آن فکر کنید ، آن سکانس آخر واقعاً ناخوشایند است ، اما طراحی صدا و تصاویر بصری در حال حاضر خیره کننده است.

  تبلیغات

  قهرمان ما برای نجات پهپادهای مومیایی مانند تلاش کرده است ، پروژه فیل تیپت ، آنها با همه انواع موجودات زیرزمینی اسراف کننده ملاقات می کنند. در اوایل ، ماجراجو با چیزی روبرو می شود که به بهترین شکل می توانم آن را به عنوان نهنگی که با دایناسور پوشیده از جوش و زخم توصیف شده توصیف کنم. بعداً ، آراکنیدهای سه گانه نقطه ای وجود دارد که ممکن است در نسخه Guillermo del Toro از Alice in Wonderland پیدا کنید. برخی از موجودات روحانی هشت پا دارای اشاره ای از Raiden از مورتال کمبت هستند ، زیرا می خواهد یک نوزاد بیگانه را به او تحویل دهند. تیپت درباره چشم اندازهای خود در مستند رویاهای دیوانه و هیولاها گفت: "این بازتابی از دنیایی است که من در آن زندگی می کنم و دیوانگی آن." "اما من باید نوعی بیان را بیابم تا به چیزهایی که برای من منطقی نیستند ، پی ببرم." هدایای حسی آن برای هر مداح Tippett به همان اندازه باقی خواهد ماند. دلیلی وجود دارد که این فیلم دو جایزه تماشاگران Fantasia Fest را به خود اختصاص داد ، یکی برای بهترین انیمیشن و دیگری برای بیشترین فیلم پیشگامانه. فقط به یاد داشته باشید که Fantasia Fest یک جشنواره ژانر سنگین و سنگین است با مخاطبانی که این را می دانند-انتظارات خود را بر این اساس تنظیم کنید و هر بچه ای را به سمت چیزی هدایت کنید که توسط Aardman Animations (Farmegeddon، Wallace & Gromit) به دنبال حرکت متوقف می شود. ماجراجویی.

  Mad God همچنان به اجرای جشنواره می پردازد ، از جمله میزبانی اولین نمایش آینده خود در ایالات متحده در Fantastic Fest در آستین ، تگزاس. به روزترین اطلاعات اکران را می توانید در وب سایت فیلم مشاهده کنید که گزینه های VOD را نیز ارائه می دهد.

  لیست تصویر توسط Fantasia Fest/Tippett Studios

خبرهای دیگر از بازی