خبر

 • تک بورد - جدیدترین ابزارهای توسعه دهنده ایکس باکس، افزایش شگفت انگیزی را برای سری S با بند 299 دلاری افزایش می دهد

  جدیدترین ابزارهای توسعه دهنده ایکس باکس، افزایش شگفت انگیزی را برای سری S با بند 299 دلاری افزایش می دهد


  9 روز و 9 ساعت قبل

  میزان افزایش دقیق هنوز مشخص نیست - اما تجزیه و تحلیل اولیه نشان می‌دهد که این خبر فوق‌العاده‌ای است.
  به‌نظر می‌رسید آخرین به‌روزرسانی کیت توسعه بازی مایکروسافت (GDK)، یک API رسمی که توسعه بازی را روی کنسول‌های ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی ویندوزی هدف قرار می‌دهد، آماده شده است. زمانی که در ژوئن اعلام شد. با این حال، دو ماه بعد، آن به‌روزرسانی با یک جایزه شگفت‌انگیز منتشر شد که آنقدر جدید است که

  این خبر در عوض از یک ویدیوی رسمی ثبت نشده مایکروسافت، اولین بار توسط جسی نوریس، گزارشگر XboxERA، که شامل یک اعلامیه وسوسه انگیز بود، می آید. ژوئن GDK در حال حاضر دو ماه پس از ماه نامگذاری خود فعال است، و اکنون شامل افزایش تخصیص حافظه منحصراً برای کنسول Xbox Series S با قیمت 299 دلاری پایین تر است.

  این ویدیو به یادداشت های وصله خاص یا پیوندی ندارد. اطلاعیه ها، و تا زمان انتشار، جستجوها از طریق GDK به اشتراک گذاشته شده عمومی روشن نمی کند که چگونه این افزایش تخصیص حافظه به دست آمده است. نمایندگان مایکروسافت فوراً به سؤالات Ars در مورد نقص فنی این به‌روزرسانی پاسخ ندادند.

  نزدیک شدن برنامه‌نویس‌ها به مجموع حافظه 10 گیگابایتی سری S

  در عین حال، منطقی است که فرض کنیم این به‌تازگی مجموعه موجود رم، که راوی ویدیو آن را "صدها مگابایت" توصیف می‌کند، تا به‌روزرسانی امروز در جای دیگری در سیستم‌های سری S تخصیص داده شده بود - شاید به دلیل فرآیندهای سطح سیستم عامل (که قبلاً تقریباً 2 گیگابایت از کل سری S را جذب می‌کردند) استخر 10 گیگابایتی) که شرکت از آن زمان تاکنون توانسته است آن را کاهش دهد.

  ادامه مطلب

  بررسی Xbox Series X/S: زیبا، قدرتمند - اما چه چیزی بازی خواهد کرد؟ Ars منابع تایید کرده اند که تا حد زیادی توسط آزمایش کنندگان و محققان کنسول های نسل فعلی شناخته شده است: شکاف در رم موجود بین 499 دلاری Xbox Series X (مجموعاً 16 گیگابایت) و سری S ارزان تر (در کل 10 گیگابایت) باعث توسعه پلتفرم های مختلف شده است. این دو سیستم پیچیده تر از آنچه مایکروسافت در ابتدا تبلیغ می کرد. در بهترین سناریوهای مایکروسافت، یک بازی سری X که رزولوشن‌های 4K و بافت‌های با وضوح فوق‌العاده را هدف قرار می‌دهد، می‌تواند تمام بافت‌ها را به خاطر نمایشگر تلویزیون 1080p کاهش دهد و در غیر این صورت با بار رندر یکسان، عمدتاً به لطف بسیاری دیگر، از بین برود. معماری بین کنسول ها (به ویژه مشخصات پردازنده و ذخیره سازی) یکسان است.

  همانطور که توسعه دهندگان شخص ثالث بیشتری از زمان آشنایی با کنسول های دو ساله دریافته اند، انتقال محیط توسعه همیشه اینگونه نیست. برخی از توسعه‌دهندگان هنوز متوجه می‌شوند که محیط‌های مجازی، بودجه افکت‌ها و سناریوهای نورپردازی نه تنها با رم GDDR 6 کمتر بلکه پهنای باند آن نیز از گذرگاه 320 بیتی سری X به گذرگاه 128 بیتی کاهش می‌یابد. از Series S.

  بنابراین، حتی یک جهش کوچک مثلاً 200 مگابایت در رم یا 2.5 درصد، می تواند تفاوت قابل توجهی برای توسعه دهنده ای ایجاد کند که سعی می کند سطح وفاداری خاصی از سایه ها یا انسداد محیط را جابجا کند. از سری X تا سری S. تعداد «صدها مگابایت» می‌تواند حتی بیشتر باشد، بین 512 مگابایت تا 768 مگابایت، اگرچه ما هنوز منتظریم تا دقیقاً چقدر از آن را بشنویم.

  بازی‌های مدرن کمی هستند که شکاف دارند. جدا از کنسول‌های نسل گذشته

  ادامه مطلب

  مایکروسافت جزئیات نحوه بارگیری 4.8 گیگابایت بر ثانیه ایکس‌باکس سری ایکس از حافظه را نشان می‌دهد. این حرکت در حالی انجام می‌شود که هر دو کنسول نسل فعلی به سقوط شور در برخی از بزرگترین فروش های فنی آنها، حداقل در سطح نرم افزاری. بسیاری از بزرگ‌ترین بازی‌های دو سال گذشته نتوانسته‌اند ویژگی‌های واقعاً تغییر دهنده بازی را نشان دهند، به‌ویژه جهان‌های مجازی تقریباً بی‌نهایت که ممکن است با ترکیبی از ذخیره‌سازی با درجه PCI-E 4.0 و خطوط لوله حافظه سوپرشارژ فعال شوند.

  این موضوع با بازگرداندن وضعیت‌های «انحصاری نسل فعلی» قبلی خود در چند بازی سونی تشدید شد که ظاهراً فروش بازی‌ها را حفظ می‌کنند در حالی که سیستم‌های نسل فعلی تا حد زیادی فروخته شده بودند. و پشت برنامه تولید. تا کنون، ما تا حد زیادی با Ratchet & Clank: Rift Apart سال گذشته به‌عنوان نمایشی باشکوه از قدرت منحصر به فرد کنسول‌های نسل فعلی باقی مانده‌ایم.

  حداقل در مورد اکوسیستم Xbox، به‌عنوان جدیدتر انحصاری‌های نسل جدید برای عرضه‌شان آماده می‌شوند، برابری حافظه بیشتر بین سری X و سری S می‌تواند به تلاش‌های توسعه بازی‌های 2023 مانند Forza Motorsport و Starfield کمک کند. در زمان راه‌اندازی این بازی‌ها، تعداد ذخیره‌سازی پیش‌فرض سری S با ظرفیت 512 گیگابایت افزایش می‌یابد، یا قیمت کارت‌های توسعه فضای ذخیره‌سازی اختصاصی آن کاهش می‌یابد. در صورتی که بازی‌های جدیدتر واقعاً به وعده سری S مبنی بر «قدرت‌مندی سری X، اما برای تلویزیون‌های 1080p» عمل کنند، هر کدام از این حرکت‌ها، سطح فروش سیستم ضعیف‌تر و ارزان‌تر را افزایش می‌دهد.


  تگ ها:

  جدیدترین , ابزار , توسعه , دهنده , ایکس , باکس , افزایش , شگفت , انگیزی , دلاری


  v 4
خبرهای دیگر از بازی