خبر

 • تک بورد - جان مدن، اسطوره فوتبال و بازی های ویدیویی در 85 سالگی درگذشت

  جان مدن، اسطوره فوتبال و بازی های ویدیویی در 85 سالگی درگذشت


  25 روز و 13 ساعت قبل

  چرا مهم است: جان مدن، اسطوره فوتبال، روز سه‌شنبه در سن 85 سالگی به‌طور غیرمنتظره‌ای درگذشت. برای خوانندگان در سن خاصی، جان مدن بیشتر به عنوان همنام مجموعه بازی‌های ویدیویی فوتبال نمادین EA شناخته می‌شد. دیگران ممکن است او را به خاطر هدایت Raiders به ​​قهرمانی Super Bowl یا تفسیر به یاد ماندنی او به عنوان یک پخش کننده برای هر شبکه تلویزیونی بزرگ به یاد بیاورند.

  جان مدن فوتبال در سال 1988 با ظاهر برجسته‌ای در جلوی جعبه بازی کرد. این روند برای بیش از یک دهه قبل از اینکه EA شروع به قرار دادن بازیکنان فعال NFL روی جلد کند ادامه داشت. با این حال، نام Madden همچنان پابرجاست و تا به امروز با آخرین نسخه از این سری، Madden NFL 22، ادامه دارد.

  مدن در دانشگاه فوتبال بازی می‌کرد اما حرفه حرفه‌ای او قبل از شروع به دلیل یک مشکل کوتاه شد. او در طول کمپ تمرینی از ناحیه زانو آسیب دید.

  مدن که شیفته بازی شده بود، سرعت خود را تغییر داد و یک حرفه مربیگری موفق را آغاز کرد که در نهایت باعث شد تا اوکلند رایدرز را به قهرمانی در Super Bowl XI در سال 1976 برساند.

  پس از بازنشستگی به عنوان مربی، مدن یک حرفه ای را به عنوان یک گوینده ورزشی آغاز کرد. از سال 1979 تا 2008، او به عنوان یک پخش کننده کار می کرد و برای هر پخش کننده بزرگی Super Bowls می خواند. بیزاری او از پرواز به این معنا بود که او به هر مکان از طریق اتوبوس سفر می کرد، که او آن را رزمناو دیوانه می نامید.

  «هیچ کس فوتبال را بیشتر از مربی دوست نداشت. او فوتبال بود. او برای من و خیلی های دیگر یک تابلوی صدای باورنکردنی بود. هرگز جان مدن دیگری وجود نخواهد داشت و ما تا ابد به خاطر تمام کارهایی که او برای تبدیل کردن فوتبال و NFL به آنچه امروز انجام داد مدیون او خواهیم بود. - راجر گودل، کمیسر NFL.

  مدن در 28 دسامبر 2021 در خانه خود درگذشت.


  تگ ها:

  اسطوره , فوتبال , بازی , ویدیویی , سالگی , درگذشت


  v 10
خبرهای دیگر از بازی