توسعه دهنده مستقل عملیات ضربه زدن موفقیت آمیزی را علیه متصدیان کلاهبرداری Steam انجام می دهد

به نظر می‌رسید که «بازبینی‌کنندگان» روی دریافت کلیدهای رایگان بازی برای فروش مجدد متمرکز شده‌اند، نه بازی.
Valve تعدادی از صفحات متصدی Steam را پس از افشای یک عملیات مجازی به عنوان بخشی از یک کلاهبرداری آشکار برای خرید و فروش مجدد کلیدهای بازی حذف کرده است.

مطالعه بیشتر

G2A فروش کلید بازی دزدیده شده را تایید می کند، 40000 دلار به توسعه دهندگان Factorio پرداخت می کند. او پس از عرضه اخیر بازی خود از متصدیان Steam دریافت کرد. در حالی که برخی از آن صفحات متصدی بدون شک قانونی بودند، برتون مشکوک بود که تعداد بیشتری از آنها کلاهبردارانی هستند که از صفحات متورم مصنوعی برای دریافت کلیدهای بازی رایگان استفاده می کردند. سپس این کلیدهای رایگان می توانند از طریق فروشندگان کدهای بازار خاکستری مانند G2A به پول نقد سرد تبدیل شوند، بنابراین به فروش قانونی تبدیل می شوند که سود را برای توسعه دهنده فراهم می کند.

برای جدا کردن متصدیان کلاهبرداری از افراد واقعی، برتون گفت که به این درخواست‌های کلیدی با کلیدهایی برای نسخه رایگان و محدود Prologue بازی پاسخ داد تا نسخه کامل. در حالی که این کلیدها قبل از بازخرید از کلیدهای کامل قابل تشخیص نیستند، هر متصدی که واقعاً علاقه مند به بازی کردن بازی باشد، به سرعت تفاوت را متوجه می شود و مشکل را بررسی می کند.

فقط تعدادی از متصدیان شکایت کردند و "تأیید کردند که بیشتر آن ایمیل‌ها از طرف کلاهبردارانی هستند که حتی قبل از ارسال یک بررسی آن کلیدها را در حساب خود فعال نکرده‌اند.» به قول برتون. دسترسی سریع بازی در سایت‌های فروش مجدد کلیدی همچنین نشان می‌دهد که بسیاری از کلیدهای رایگان ارسال شده توسط برتون توسط گیرندگان پخش نمی‌شد.

تبلیغات

آیا شما حتی بازی را انجام دادید؟

دنبال می‌کنید؟ در این آزمایش کوچک، برتون می‌گوید که متوجه «تعداد خوبی از نقدهای منفی مشکوک» برای بازی‌اش شده است که از سوی برخی از متصدیان که کلیدهای Prologue را دریافت کرده‌اند، ظاهر می‌شود. این شامل بسیاری از متصدیان بود که بروک تنها بازی با نقد منفی برای آنها بود و چند متصدی که توصیه‌های خود را از مثبت به منفی تغییر دادند (به گفته برتون، احتمالاً پس از «بازگرداندن مشتریان عصبانی به آنها» از سایت‌های فروش مجدد).برتون توصیه کرد که Valve برنامه Steam's Curator Connect را تغییر دهد تا سیل درخواست‌های جعلی را که توسعه‌دهندگان با آن مواجه می‌شوند محدود کند و به توسعه‌دهندگان اجازه دهد متصدیان مورد اعتماد را شناسایی و تأیید کنند. برتون همچنین از Steam می‌خواهد که "به متصدیان اجازه ندهد بازی‌هایی را که مالک آن‌ها نیستند [یا] حداقل به بازیکنان اجازه دهد ببینند که بررسی‌های متصدی با انجام بازی و چقدر زمان انجام شده است."

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *