خبر

 • تک بورد - تست حرارتی PlayStation 5 به طور بالقوه مربوط به دمای حافظه است

  تست حرارتی PlayStation 5 به طور بالقوه مربوط به دمای حافظه است
  چند ثانیه قبل

  یک سیب زمینی داغ: Sony PlayStation 5 یکی از داغترین هدیه ها در این فصل تعطیلات است ، و نه لزوما از نظر محبوبیت. گیمرهای Nexus اخیراً نگاهی عمیق به کنسول نسل بعدی سونی انداختند و یک نقطه داغ ویژه را کشف کردند. چگونه این بازی در طولانی مدت انجام می شود؟

  تیم ابتدا PS5 را در پیکربندی سهام خود آزمایش کرد - یعنی با هر دو صفحه جانبی در محل. دما در اکثر اجزا با توجه به دمای اتاق محیط کاملاً منطقی بود اما ماژول حافظه پایینی حدود 94 درجه سانتیگراد (201.2 درجه فارنهایت) اندازه گیری شد.

  "در یک محیط گرمتر ، این می تواند حافظه را درست در مقابل خود قرار دهد. محدودیت های حرارتی با ضررهای احتمالی بلند مدت یا حتی ناهنجاری های حافظه کوتاه مدت. " کولر در 93 درجه سانتیگراد (199.4 درجه فارنهایت). با حذف هر دو صفحه ، حافظه به 88-89 درجه سانتی گراد (190.4-192.2 درجه فارنهایت) کاهش یافت.

  به نظر می رسد مسئله این است که حافظه مورد نظر "به سختی هیت سینک دارد" در حالی که حافظه دیگر اجزای ایجاد ارتباط مستقیم با هیت سینک اصلی / heatpipe مونتاژ.

  در خاطر داشته باشید که این یک نگاه اولیه در یک پلت فرم با نام تجاری جدید از یک نشریه تک است. با این حال ، برخی از نگرانی های بالقوه جدی را ایجاد می کند. PS5 در محیط های گرمتر چگونه پاسخ خواهد داد؟ چه اتفاقی می افتد اگر کنسول را در پایه تلویزیون بسته قرار دهید؟ افزودن فضای ذخیره سازی اضافی از طریق شکاف انبساطی چگونه دمای هوا را تحت تأثیر قرار می دهد؟

  برای مرجع ، میکرون GDDR6 خود را در دمای عملیاتی تا 95 درجه سانتیگراد (203 فارنهایت) درجه بندی می کند. سامسونگ و SK Hynix همچنین GDDR6 را تولید می کنند اگرچه من نتوانستم دمای عملیاتی را برای هر دو پیدا کنم.

  سونی PlayStation 5 در 12 نوامبر 2020 در چندین بازار بزرگ از جمله آمریکای شمالی راه اندازی شد. نسخه دیجیتال با قیمت 399 دلار در حالی که مدل با پخش کننده دیسک Blu-ray دستور 499 دلار است.

خبرهای دیگر از بازی