خبر

 • تک بورد - تجزیه و تحلیل ذخیره سازی PS5 نتیجه می گیرد: کمتر هزینه کنید ، عملکرد بازی مشابه را بدست آورید

  تجزیه و تحلیل ذخیره سازی PS5 نتیجه می گیرد: کمتر هزینه کنید ، عملکرد بازی مشابه را بدست آورید
  27 روز و 4 ساعت قبل

  درایوهای ارزان تر همچنان بازی ها را کندتر انجام می دهند.
  پس از گذشت تقریباً یک سال پرسش و سردرگمی ، صاحبان پلی استیشن 5 سرانجام می توانند از طریق آخرین به روزرسانی سیستم عامل سونی به ذخیره سازی بسیار پیشرفته کنسول-که منجر به آزمایشات زیادی در وحشی در هفته گذشته مسلماً بزرگترین آزمایشی که تا کنون به اخبار بالقوه ای منجر شده است: شما نیازی به هزینه بیش از حد برای SSD های سازگار ندارید ، همانطور

  ما در گذشته به پوشش و ذخیره سازی و عملکرد PS5 به دیجیتال فاندری اشاره کرده بودیم و ریچارد لیدبتر ، بنیانگذار ، روز سه شنبه به موضوع بازگشت و تأیید کرد که هر درایو سازگار PS5 هنگام اجرای عناوین اصلی کنسول عملکرد ظاهراً یکسانی را ارائه می دهد ( و نسخه های سازگار با گذشته نیز). برای یک درایو سازگار این است که باید دارای فرمت NVME M.2 و سرعت PCIe 4.0 باشد ، و همچنین نیازهای فنی و ابعادی خاصی را برای قرار گرفتن در قسمت توسعه فضای ذخیره سازی کنسول برآورده می کند. فراتر از این الزامات ، SSD های سازگار دارای محدوده قابل توجهی از میزان ذخیره سازی (حداقل 256 گیگابایت) و رتبه بندی سرعت (از نظر عملیات خواندن/نوشتن متوالی و تصادفی ، که می تواند به طور قابل توجهی بر عملکرد عمومی در رایانه متوسط ​​تأثیر بگذارد) هستند.

  راه حل بسیار ارزان تر؟

  اگرچه سونی توصیه می کند هر SSD سازگار با PS5 دارای سرعت خواندن متوالی حداقل 5،500 مگابایت بر ثانیه باشد ، Digital Foundry کشف کرده که درایو با کمترین مشخصات در حال حاضر موجود است -3200 مگابایت بر ثانیه ، 250 گیگابایت وسترن دیجیتال SN 750 SE-مانند مجموعه ای از درایوهای داخلی کنسول یا ضخامت 7000 مگابایت بر ثانیه ، 1 ترابایت مدل SN 850 ، در مجموعه تست های بارگذاری و عملکرد در بازی به خوبی عمل کرد. قیمت 250 گیگابایتی SN 750 SE در حال حاضر حدود 55 دلار است ، تفاوت قیمت بیش از 200 دلار SN 850 یک جهش بزرگ است.

  برای بهبود حافظه PS5 ، Leadbetter در درجه اول از Ratchet and Clank: Rift Apart استفاده کرد. به عنوان معیار این بازی با بارهای فوری از دنیای کاملاً جدید ، بیشترین حافظه را برای PS5 در نظر گرفته است ، یک مزیت نسل فعلی که از ذخیره سازی با سرعت بالاتر سود می برد. با کمال تعجب ، او متوجه شد که تأثیرات عملکرد بازی بر نرخ فریم در صحنه های خسته کننده آن بین SN 750 SE ضعیف ، درایو داخلی سونی و SN 850-با واریانس "به معنای واقعی کلمه تک فریم" بین عملکرد هر درایو قابل تشخیص نیست. به به عبارت دیگر ، SSD با کمترین قدرت هیچ گرافیکی در گیم پلی به همراه نداشت.

  تبلیغات

  زمان بارگیری: تقریباً یکسان

  SN 750 SE تقریباً به همان خوبی عمل کرد در آزمایشات زمان بار در Rift Apart. با راه اندازی سرد بازی از داشبورد PS5 ، SSD ارزان تر بین بارگذاری منوی اصلی بین دو تا سه ثانیه تفاوت داشت ، درایو داخلی PS5 در هفت ثانیه بارگیری می شد ، SN 850 کمی بیشتر از هشت ثانیه ، و SN 750 تقریباً 10 ثانیه طول می کشد.

  دیجیتال ریخته گری همچنین چندین مقایسه مستقیم از تفاوت بارگذاری بین تعدادی فایل ذخیره شده انجام داد. مشخص شد که برای بارگیری در بازی ، هیچ درایو دارای اختلاف بیشتر از ثانیه نیست ، به طوری که بارگذاری هر حالت تقریباً 1.5 تا دو ثانیه طول می کشد. آزمایشهای بارگذاری اضافی با Ghost of Tsushima Director's Cut نتایج مشابهی را به همراه داشت.

  آزمایشهای کپی بازیهای PS5 از درایو داخلی کنسول بسیار ناخوشایند بود - اشکال آشکار استفاده از SSD مدل ارزانتر. در اینجا ، SN 850 از SN 750 SE بسیار فراتر رفت. Ghost of Tsushima با ظرفیت 60 گیگابایت تنها در 49 ثانیه در مقایسه با هفت دقیقه با SN 750 SE کپی شد ، در حالی که Marvel's Avengers ، با نصب 96 گیگابایت ، در 1 دقیقه و 17 ثانیه با SN 850 در مقابل 3 دقیقه و 26 ثانیه منتقل شد. با درایو کم قدرت (همچنین قابل ذکر است: SN 750 SE 55 250 گیگابایتی شامل هیت سینک نیست ، به این معنی که باید خودتان آن را نصب کنید.)

  انتقال بازی های PS4 و PS5 به درایو داخلی PS5 نیز بسیار کندتر بود ، با Cyberpunk 2077 سازگار با عقب در PS4 و انتقام جویان PS5 حدود هفت دقیقه زمان لازم است تا به عقب برگردید ، که Leadbetter به چیزی که در پشت صحنه یک تنگنای ناشناخته به نظر می رسید اعتراض کرد.

  خواندن بیشتر

  SSD استاندارد شما ممکن است به عنوان یک افزایش ذخیره سازی Xbox عمل کند

  سابقه استفاده از سخت افزارهای سازگار با رایانه برای ذخیره سازی به سال 2004 برمی گردد ، زمانی که Nintendo DS با سازگاری ذخیره سازی برای کارت های SD استاندارد راه اندازی شد. سابقه سونی در افزودن راه حل های ذخیره سازی قابل ارتقا به کنسول های خود به PS3 برمی گردد که با درایوهای استاندارد مبتنی بر بشقاب و حالت جامد سازگار بود. در سال 2017 ، این شرکت گزینه های ذخیره سازی خارجی تا 8 ترابایت از طریق USB را به PS4 اضافه کرد و نیازی به باز کردن کنسول برای نصب درایو داخلی با ظرفیت بیشتر نداشت.

  مایکروسافت عملکرد درایو را نیز این نسل با معماری اصطلاحاً سرعت سری Xbox Series X اولویت دارد ، که طبق آن شرکت "100 گیگابایت دارایی بازی را برای توسعه دهندگان در دسترس قرار می دهد" از طریق SSD m.2 PCIe 4.0 کنسول و همچنین کاهش تأخیر ورودی به در حال حاضر ، دارندگان Xbox به دنبال راه حلی ارزان تر در قبال کارت حافظه اختصاصی Seagate - که در حال حاضر فقط در حجم 220 دلار و 1 ترابایت در دسترس است - در تلاش برای این هک هستند.

  توجه: Ars Technica ممکن است برای فروش از شرکت غرامت دریافت کند. پیوندهای این پست از طریق برنامه های وابسته.

خبرهای دیگر از بازی