خبر

 • تک بورد - به زودی ، کاربران از طریق Steam Proton مجاز به فعال کردن DLSS در Linux هستند

  به زودی ، کاربران از طریق Steam Proton مجاز به فعال کردن DLSS در Linux هستند
  14 روز و 6 ساعت قبل

  TL؛ DR: گیمرهای لینوکس با کارت های گرافیکی گیمینگ مدرن Nvidia به لطف کار Valve و Nvidia به زودی می توانند بازی های مورد علاقه خود را با فعال کردن DLSS انجام دهند. هر دو شرکت با همکاری فناوری Steam Proton ، منبع باز Valve ، برای اجرای برنامه های ویندوز در سیستم های مبتنی بر Linux ، در حال کار بر روی فناوری ارتقا to به لینوکس بوده اند.

  Steam Proton یک لایه سازگاری است که توسط Valve و CodeWeavers ساخته شده است و به گیمرها امکان اجرای بازی های ویندوز روی سیستم عامل های مبتنی بر Linux را می دهد. Steam Proton مبتنی بر Wine است.

  DLSS در سال 2018 راه اندازی شد و بعداً در سال 2020 به عنوان DLSS 2.0 اصلاح شد ، در هر دو مورد به عنوان یک گزینه فقط برای ویندوز ، اما Nvidia و Valve برای تغییر آن گرد هم آمده اند. به زودی ، انجمن بازی های لینوکس این فرصت را خواهد داشت که با استفاده از Steam Proton از آن در بازی های سازگار استفاده کند.

  درایور Nvidia Linux از جولای 2020 از DLSS پشتیبانی می کند ، اما اکنون فقط انویدیا اجرای آن را اعلام کرده است. با معرفی DLSS به لینوکس ، کاربران می توانند از "هسته های اختصاصی AI در GPU های GeForce RTX برای افزایش نرخ فریم برای بازیهای Windows مورد علاقه خود که روی سیستم عامل لینوکس اجرا می شوند استفاده کنند."

  اولین بازی هایی که پشتیبانی از DLSS در لینوکس عنوان Vulkan در اواخر این ماه خواهد بود. انتظار می رود پشتیبانی از بازی های DirectX در پاییز انجام شود.

  در لینوکس فعال کنند ، در جریان سخنرانی Nvidia در محاسبات محاسباتی Nvidia ، انویدیا همچنین RTX 3080 Ti جدید را اعلام کرد و کارت گرافیک RTX 3070 Ti. علاوه بر این ، این بازی همچنین برخی از بازی های جدید را پشتیبانی می کند که از RTX و DLSS پشتیبانی می کنند ، از جمله Doom Eternal، Dying: 1983، Tom Clancy \ 'Rainbow Six: Siege، Icarus First Cohort و Red Dead Redemption 2.

  پیاده سازی DLSS در انویدیا در لینوکس همزمان با اعلام AMD توسط فن آوری ارتقا F سطح فوق العاده FidelityFX (FSR) است. هنوز مشخص نیست که آیا FSR توسط لینوکس پشتیبانی می شود ، اما با توجه به اینکه منبع باز و مبتنی بر استاندارد خواهد بود ، احتمال زیادی وجود دارد.

خبرهای دیگر از بازی