بلیزارد بیشتر بازی‌های خود را در چین به صورت آفلاین می‌گیرد

چه اتفاقی افتاده؟ بازار بازی چین که در حال حاضر یکی از محدودترین بازارهای جهان به دلیل قوانین و مقررات دولتی است، پس از آفلاین شدن اکثر بازی های بلیزارد، بخش قابل توجهی از عناوین خود را از دست داده است. این غول آمریکایی در تمدید قراردادهای مجوز با شریک محلی NetEase شکست خورد و به پایان بازی World of Warcraft، Overwatch 2، Diablo و موارد دیگر در چین پایان داد.

در ماه نوامبر بود که بلیزارد توافق خود را با NetEase اعلام کرد که به آن اجازه می‌داد از سال 2008 بازی‌های خود را در سرزمین اصلی چین منتشر کند، در 23 ژانویه 2023 منقضی می‌شود، پس از اینکه دو طرف نتوانستند به توافق برسند. برای تمدید مجوز بلیزارد در آن زمان اعلام کرد که نمی تواند مطابق با "اصول عملیاتی و تعهدات خود در قبال بازیکنان و کارمندان" به توافق برسد.

بلیزارد ماه گذشته تلاش کرد تا قرارداد را به مدت شش ماه تمدید کند تا بازیکنان بتوانند آن را حفظ کنند. دسترسی به بازی های خود در حالی که به دنبال شریک ناشر جدیدی می گشت، اما ترجمه پست بلیزارد در سایت World of Warcraft Wowhead (از طریق The Verge) نشان داد که NetEase پیشنهاد خود را برای تمدید قرارداد خدمات پس از "مذاکرات گسترده" نپذیرفت. "

NetEase به ادعاهای Blizzard در همان سایت با بیان کوتاه زیر پاسخ داد:

به دلایل نامعلوم، هفته گذشته بلیزارد دوباره به دنبال NetEase با پیشنهادی بود - تمدید شش ماهه سرویس بازی و سایر شرایط را اعلام کرد و به صراحت اعلام کرد که در طول تمدید قرارداد از ادامه مذاکرات با سایر شرکای احتمالی خود دست نخواهد کشید. و تا آنجا که ما می دانیم، مذاکرات بلیزارد با سایر شرکت ها در همان دوره همگی بر اساس یک دوره قرارداد سه ساله بود. با توجه به عدم اقدام متقابل، ناعادلانه و سایر شروط مرتبط با این همکاری، در نهایت طرفین نتوانستند به توافق برسند.

NetEase همچنین بلیزارد را متهم کرد که قصد دارد از این شرکت سوء استفاده کند و آن را با هم مقایسه کرد. رفتار تا طلاق گرفتن اما همچنان تلاش برای زندگی مشترک. به نظر می رسد که کل وضعیت به اندازه یک جدایی ازدواج تلخ است: کارکنان NetEase اخیراً در حال برچیدن مجسمه Warcraft Gorehowl در پارک خود فیلمبرداری شده اند.

Netease مجسمه Warcraft Gorehowl را در پارک خود برچید و یک پخش زنده راه اندازی کرد. $NTES پیشنهاد Blizzard $ATVI را در مورد تمدید شراکت 14 ساله خود به مدت شش ماه برای جستجوی شریک جدید رد کرد و گفت که این پیشنهاد غیر متقابل و ناعادلانه است.https://t.co/Z35BaWer2B pic.twitter.com /lLUb3QsT4W

— CN Wire (@Sino_Market) 18 ژانویه 2023

بازی‌های تأثیرگذار عبارتند از World of Warcraft، Hearthstone، Warcraft III: Reforged، Overwatch، سری StarCraft، Diablo III، و Heroes of the Storm، همه که در چین بسیار محبوب هستند. از دست دادن دسترسی (از نظر قانونی) بر تیم های لیگ های ورزش های الکترونیکی تأثیر گذاشته است و به ویژه برای بسیاری از بازیکنان WoW کشور دشوار است. یکی از کاربران Weibo نوشت: "این فقط یک بازی نبود. همچنین خاطرات یک نسل کامل بود." برای همیشه از بازی های خود قطع شده است. در عوض، این یک "تعلیق موقت ناراحت کننده" است. این شرکت همچنان در حال مذاکره با "چند شریک بالقوه ای است که ارزش های ما را به اشتراک می گذارند" تا عناوین بلیزارد بتوانند به چین بازگردند. حتی به بازیکنان توصیه می‌شود که وقتی (یا اگر) بازی‌ها دوباره در دسترس قرار گیرند، داده‌های ذخیره‌شده بازی‌شان بازیابی می‌شود.

بازی‌کنندگان در چین همچنان می‌توانند Diablo Immortal را بازی کنند. NetEase گفت که عنوان موبایل/کامپیوتر تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد زیرا توسط شرکت چینی Tencent توسعه داده شده است و تحت یک توافقنامه مجوز جداگانه قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *