برنامه‌نویسان فرار از تارکوف از شرمساری عمومی برای مبارزه با موج‌های اخیر فریبکارها استفاده می‌کنند

اما خیلی سخت است: فرار از تارکوف یک تیرانداز آنلاین چند نفره هاردکور است. ما در مورد بازی صحبت می کنیم که از شما می خواهد مجلات خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که مهمات کافی برای نبردهای سخت آینده دارید. علیرغم منحنی یادگیری شیب دار، این بازی از طریق Twitch بسیار محبوب شده است و بسیاری از بازیکنان برای ورود به نسخه بتا طولانی مدت پیش سفارش می دهند. متأسفانه، برخی آنقدر سخت می‌بینند که نیاز به استفا

تقلب آنقدر رایج است که کل صنعت برای مبارزه با آن ساخته شده است. یک بازی چند نفره آنلاین به من نشان دهید، و من یک بازی مملو از کلاهبرداران را به شما نشان خواهم داد. در بیشتر موارد، راه‌حل‌هایی که بخش ضد تقلب ارائه می‌دهد، در شناسایی کسانی که از بازی سوءاستفاده می‌کنند، مناسب هستند، اما در بازدارندگی رفتار آن‌ها خیلی خوب نیستند.

تیرانداز چندنفره آنلاین Escape from Tarkov اخیراً با یک مشکل مهم روبرو شده است. متقلبان طبق گفته توسعه دهنده بازی Battlestate Games، در چند روز گذشته بیش از 6700 بازیکن را ممنوع کرده است - حدود 4000 نفر در آخر هفته آخر فوریه و 2700 نفر دیگر از آن زمان.

بنابراین توسعه دهندگان یک بازی ایجاد کرده اند. دیوار شرم از نوع این فقط یک صفحه گسترده Google Docs است که به صورت عمومی ارسال شده و دسته‌های همه متقلبانه را که آنها را ممنوع کرده‌اند فهرست می‌کند. برخی از متخصصان صنعت فکر می کنند که ممکن است این یک سیاست عالی برای جلوگیری از متخلفان تکراری باشد.

"خوب است. ای کاش ما هم این کار را می کردیم" یکی از کارمندان ناشناس یک استودیو رقیب ناشناس به TechCrunch گفت. "بسیاری از متقلبان برای دوستان و افراد مهم خود تصویری نادرست می سازند و وقتی رفتار فریبکارانه آنها به صورت علنی افشا می شود باعث شرمساری نام آنها می شود و آنها را از تکرار عمل منصرف می کند."

ما تصمیم گرفته ایم. برای از سرگیری تمرین به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد امواج ممنوعیت بزرگ که با پشتیبانی BattleEye anticheat انجام می شود. در طول آخر هفته بیش از 4000 متقلب در فرار از تارکوف ممنوع شدند. https://t.co/c3hp3QGGPd

— فرار از تارکوف (@tarkov) 27 فوریه 2023

شرمساری عمومی همچنین دسته کلاهبردارانی را که ممکن است بخواهند به صورت حرفه ای در سایر بازی های رقابتی بازی کنند، آشکار می کند. اگر استودیوهای بیشتری از روش ارسال نام مستعار استفاده کنند، ممکن است راهی برای هشدار دادن به کلاهبرداران احتمالی شود که فرصتی برای خراب کردن مشاغل نوپای خود دارند. این تاکتیک قدیمی "نام خود را روی تخته سیاه بگذارید" است که معلمان دبستان برای چندین دهه از آن استفاده کرده اند.

"همچنین، متقلبانی که سعی می کنند حرفه ای باشند و در مسابقات قهرمان شوند، در معرض خطر قرار می گیرند. مردم، بنابراین دیگر بازیکنان دیگر هرگز به آنها فرصت بازی نمی دهند. "شما ​​اعتماد را شکسته‌اید، لیاقت فرصت بازگشت را ندارید."

Battlestate Games کمی متفاوت به آن نگاه می‌کند. از دیوار شرم استفاده می کند تا به سایر بازیکنان بفهماند که با ممنوع کردن آنها مانند هر استودیو دیگری، فقط با متقلبان سر و کار ندارند. آنها اسامی را منتشر می کنند تا بازیکنان واقعی از اینکه ببینند دشمن مزاحم آنها "عدالت" شیرین برخورد شده است، رضایت داشته باشند.

"ما از بازیکنان صادق می خواهیم که نام مستعار متقلبان را ببینند. دیمیتری اوگورودنیکوف سخنگوی استودیو گفت که عدالت اجرا شده و متقلب که آنها را در یک حمله کشته است مجازات و ممنوع شده است." در مورد شهرت آنها چنین شرمساری تأثیر چندانی بر آنها ندارد. آنها به سادگی یک حساب کاربری جدید ایجاد می کنند تا به رفتار آزاردهنده خود ادامه دهند. همیشه یک مشکل تقلب در بازی های آنلاین وجود خواهد داشت. این عملاً اجتناب ناپذیر است زیرا اینترنت همه چیز را خراب می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *