خبر

 • تک بورد - بررسی فیلم شانگ چی: جدیدترین مارول انگشتر برنجی را می گیرد-هر ده حلقه

  بررسی فیلم شانگ چی: جدیدترین مارول انگشتر برنجی را می گیرد-هر ده حلقه
  23 روز و 19 ساعت قبل

  فانتزی ، خانوادگی و جنون آمیز صفحه جدیدی را برای استودیو مارول رقم می زند.
  اگر می خواهید بدانید فیلم های ابرقهرمانی مارول پس از انتقام جویان در چه سمتی حرکت می کنند ، شانگ چی و افسانه ده حلقه یک نشانگر کاملاً واضح است. - و از این نظر خوش بینانه است.

  من با تماشای "شانگ چی" که جمعه 3 سپتامبر به طور انحصاری در سینماها پخش می شود ، بسیار لذت بردم و بیشتر وقت خود را بعد از نمایش خود به آرزوی بیشتر اختصاص دادم. می توانست طولانی تر شود. شاید قطع کارگردان باشد. یا ، شاید این راه اندازی خوب یک حق رای دادن برای یک فیلم کاملا جدید است ، و این فیلم فقط به منظور ایجاد دنباله (ها) حتی کامل تر است. در هر صورت ، این راهی قطعاً بهتر از ترک سالن هاست تا اینکه از حوصله ، آزرده شدن و یا رنجاندن در شرایط خوب سینمایی ناشی از تصمیمات نگارش ، بازیگری و کارگردانی بد بیرون بیایید.

  به نظر می رسد که شانگ چی رانده شده است یک دستورالعمل آشکار از بالا به پایین برای تقویت کلاس جدیدی از ابرقهرمانان عرفانی در حالی که به اسلحه گنجاندن مارول و توسعه کامل شخصیت ها پایبند هستید. نتیجه خبر خوبی برای هر کسی است که به دنبال ترکیبی از شگفتی های شاداب و غذای راحت در فیلم های چپ چپ ابرقهرمانی خود است. به علاوه ، این اولین نمایش بزرگ ابرقهرمانی به اندازه کافی لحظات "مقدس" را به ارمغان می آورد تا هر بیننده ای دوباره احساس بچه بودن کند.

  "من جف گوردون آسیایی هستم"

  از نظر تحولات سینمایی از کمیک ها ، شانگ چی از سایر شخصیت های دنیای سینمایی مارول شدیدتر است. به جای صدای بلند همه چیز بروس لی ، مانند نسخه اصلی جوهر و کاغذ این شخصیت در دهه 1970 ، شانگ چی امروزی (با بازی سیمو لیو ، راحتی کیم) بین هنرهای رزمی مستقیم چینی و قدرتهای باستانی و به سختی درک شده یک سریال می رقصد. از حلقه های جادویی ، به معنای پوشیدن پنج حلقه در هر بازو. (این فیلم همچنین بسیاری از نسب طنز "فو منچو" را به نمایش می گذارد ، به گونه ای که هیچ کس تازه وارد این سریال متوجه آن نمی شود.)

  شخصیت شانگ چی فیلم خود را به لطف پدرش آنها را کنترل می کند در همان ابتدا ، شانگ چی ریشه های قدرتمند او را رد می کند ، به طوری که ما او را به عنوان یک ماشین سوار با رفتار ملایم می شناسیم که شب ها برای مبارزه با جنایت به صورت مخفیانه بیرون نمی رود. در همین شغل در سانفرانسیسکو امروزی است که با کتی دوستدار مهمانی (با بازی Awkwafina ، The Farewell) ، که از خانواده اش به دلیل کوتاهی در انتظارات بالا می گیرد ، رفاقت می کند.

  تبلیغات

  A برخورد تصادفی باعث می شود که شانگ چی دوباره وارد تجارت خانواده اش شود. کتی که از این که می فهمد دوست نوجوانش یک دیناموی مخفی در هنرهای رزمی بوده است ، متحیر شده است ، اصرار دارد که بخشی از سواری باشد. و این دو نفر را در سراسر جهان - و فراتر از آن - هدایت می کند.

  اجرای قهرمانانه برای شرور

  اوه ، ده حلقه ، بله. تونی چیو-وای لئونگ آنها را به عنوان پدرسالار خانواده ونوو مورد توجه قرار می دهد. وانوو با التماس برمی گردد. خوب است یا بد؟ افشاگری های خانوادگی پنهان در آب منگر ژانگ در نقش ژیالینگ ، که استخوانی برای انتخاب با شانگ چی دارد. شانگ چی در کودکی با مادرش نزدیک بود ، اما این مدت زیادی دوام نیاورد. ونوو و شانگ چی در سالهای جوانی کودک. سرانجام رابطه پدر و پسر خراب می شود. یکی از خویشاوندان از دست رفته شانگ چی ، با بازی میشل یوه ، بعداً نقاط اصلی طرح را در فیلم باز می کند. وقتی ونوو عصبانی است دوست ندارید. استودیو مارول "به طور جدی؟ آیا می خواهید اینجا جنگ کنید؟" اگر شانگ چی از این حد بالا سقوط کند واقعاً شرم آور است. نبردی محکم و چشمگیر در طرفین یک آسمان خراش.

  این خلاصه نوک انگشتان کوتاه و بدون اسپویل در مورد نمایشنامه خانوادگی که می توانید از شانگ چی انتظار داشته باشید ، اما به این بسنده می شود که وقتی فیلم پدر و مادر در داستان این قهرمان نقش بسزایی دارند ، قلب فیلم با صدای بلند و کامل می تپد. به طور خاص ، تامی چیو وای لونگ (Chungking Express ، Ip Man) حرفه فیلمسازی افسانه ای خود را به نوبه خود به عنوان یکی از هیپنوتیزم کننده ترین شخصیت هایی که تا به حال در فیلم مدرن مارول دیده شده است ، پیش می برد. "شرور" عدالت عملکرد خود را انجام نمی دهد.

  در حقیقت هیچ قهرمانی قدرتمندتری برای قهرمان قدرتمندتر از افسوس خوردن از والدین یا فرزندان وجود ندارد- و لیونگ در اینجا به عنوان یک تفکر جذاب است. پدر هنوز وفادار اجرای لئونگ با سوختن آرام پدری که هیچ چیز به اندازه کافی خوب نیست برای او زمزمه می کند و او هاله ای فراموش نشدنی تحقیرآمیز را از خود ساطع می کند ، که هم بازیگرانش از آن به طرز وحشیانه ای تغذیه می کنند.

  گاهی اوقات ، یک فیلم می تواند در حین تلاش بکشد. منعکس کننده ریشه های فرهنگی شخصیت ها ، با این حال شانگ چی از تأکید خود سود می برد. کتی ، شانگ چی و خواهرش شیالینگ (منگر ژانگ) هرکدام با انتظارات خانواده چینی دست و پنجه نرم می کنند که با نحوه زندگی آنها در آمریکا یا خارج از کشور مطابقت دارد. با این حال ، کارگردان و نویسنده مشترک Destin Daniel Cretton (قلعه شیشه ای) مراقب است که این مسائل را با کمان های زیبا و دوستدار خانواده گره نزند. شانگ چی به طور خاص درگیری خود را با پدرش به پایان فیلم می رساند ، هر لحظه دچار لغزش و طغیان می شود و این به ندرت به درگیری اصلی فیلم مارول می افزاید. آوکوافینا به وضوح اینجاست تا مناظر را با آرامش کمیک بجوید ، با این حال حتی حجم کار او در اینجا خوش سلیقه است-و شخصیت او تا پایان فیلم ، به ثمر می رسد.

  تبلیغات

  بازیگران خوب ، تحسین صحنه های اکشن

  متأسفانه ، فیلم چند فرصت را برای حمایت از الهامات و داستانهای اصلی شخصیت های خود از دست می دهد. من 5-10 دقیقه دیگر از رابطه پرحاشیه ون وو و شانگ چی روی صفحه می چشیدم ، فقط به این دلیل که ما فقط شروع به دیدن سیمو لیو به عنوان یک ستاره مطرح در پایان مدت زمان نمایش این دو نفر می کنیم. و به نظر می رسد که مادر خانواده (فالا چن ، The Undoing) زمان نمایش او را بر روی صفحه نمایش بسیار کوتاه کرده است ، بیشتر به این دلیل که چگونه عملکرد وی شخصیت Wenwu را خنثی می کند. همچنین ، اگر شما مجبورم می کنید که نمره خود را حفظ کنم ، نوبت ژانگ به عنوان Xialing توسط فیلمنامه کاهش می یابد ، زیرا شخصیت در سایه برادرش کارهای زیادی انجام نمی دهد- نه معامله گر ، اما شایان ذکر است.

  شانگ- تریلر چی و افسانه ده حلقه

  با این وجود ، کیفیت کلی طرح و ارتباطات انسانی فیلم بسیار بالا است و از آن پایه ، شانگ چی چند سکانس اکشن به یاد ماندنی را آغاز می کند.

  در بهترین حالت ، صحنه های مبارزه شانگ چی با انتظارات بصری به شیوه ای بازی می کنند که برخی از بهترین سینمای مدرن چین را تقلید می کند. یکی از شخصیت ها با حرکت آنها هماهنگ می شود - با شگفتی به یاد می آورد و بر شگفتی هوایی Crouching Tiger Hidden Dragon تأکید می کند. یکی دیگر ضربات وحشیانه ای را در داخل یک اتوبوس با سرعت بالا انجام می دهد و وحشیگری ناشی از آن شبیه PG-13 ، نسخه دیزنی از داستان پلیس است. یک سکانس دیگر تصمیم می گیرد که راهروهای ساختمانی در لبه یک آسمان خراش مکان مناسبی برای چرخاندن بین تخته های چوبی در چندین سطح و بیرون راندن هر چیز حرکتی است. این صحنه ای است که هم از نظر طنز و هم از نظر کارگردانانی مانند استفن چاو ادای احترام می کند.

  این فهرست حتی به مبارزه عظیم و اوج فیلم نیز که به لطف صدای زنگ زدگی دیوانه کننده منفجر می شود ، نمی پردازد. حلقه غوغا نشان می دهد نور. فقط از آنجا بزرگتر می شود.

  لگد زدن خوب با بنیان قوی خانواده ، خواه آن خانواده یکپارچه باشد یا ناکارآمد: شانگ چی این ایده را به طریقی که واقعاً منحصر به فرد کانون فیلم ابرقهرمانی است ، خنثی می کند. به صراحت می گویم ، من نمی توانم به سایر فیلم های رزمی چینی فکر کنم که هرج و مرج خانوادگی ، اکشن زیبا و داستان خاستگاه قهرمان جدید را به طور بی عیب و نقص ترکیب می کنند. شانگ چی دقیقا همان انفجاری است که من امیدوار بودم در آستانه سال آینده دکتر استرنج عظیم در چندجهان جنون. آیا جرات می کنم اجازه دهم یک فیلم خوب مارول مرا در مورد برنامه های شگفت انگیز و پر جنب و جوش سال های آینده خوشبین کند؟

خبرهای دیگر از بازی