بازی محبوب هفت ساله Steam به دلیل تورم افزایش قیمت پیدا می‌کند

بازی ای را تصور کنید که هفت سال پیش منتشر شد، هرگز در فروش Steam شرکت نکرده بود و اکنون قیمت آن افزایش یافته است. ممکن است تصور شود که چنین سناریویی باعث اعتراض جهانی در بین طرفداران شود، اما نه زمانی که گفته می شود بازی Factorio است.

مانند اکثر محصولات امروزی، قیمت Factorio به دلیل تورم در حال افزایش است - از 30 دلار به 35 دلار. قیمت‌های بازی در حال افزایش است زیرا عناوین بیشتری از قیمت پایه جدید 70 دلاری استفاده می‌کنند، اما عجیب است که ببینیم یکی از بازی‌های منتشر شده در سال 2016 افزایش یافته است، به خصوص که هرگز در یکی از رویدادهای فروش سالانه استیم کاهش نیافته است.

Factorio در زمان دسترسی اولیه خود قیمت پایه 20 دلاری داشت که در سال 2020 با انتشار نسخه 1.0 به 30 دلار رسید. توسعه‌دهندگان قبلاً توضیح دادند که چرا این بازی هرگز بخشی از فروش Steam نخواهد بود، و این چیزی است که بسیاری از مردم می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند: توسعه‌دهندگان نمی‌خواهند به کسانی که از خرید Factorio با قیمت کامل خودداری می‌کنند پاداش بدهند تا بتوانند آن را دریافت کنند. بعدا ارزان تر می شود بسیاری از ما آزاردهنده خرید یک بازی با قیمت تمام شده را می دانیم که فقط چند هفته یا چند ماه بعد تخفیف داده شود.

"اگر فکر می کنید قیمت آن [Factorio] خیلی بالاست، پس اینطور است. توسعه دهندگان نوشتند که انتخاب شما برای عدم خرید است و امیدواریم با زمان کافی و توسعه بیشتر، بتوانیم شما را در مورد ارزش آن متقاعد کنیم.

افزایش قیمت 5 دلاری Factorio بود. شش روز قبل از اجرا در 20 ژانویه در توییتر اعلام شد. واکنش اکثر جامعه بسیار مثبت بوده است و بسیاری از مفسران راه‌های بیشتری برای حمایت از بازی می‌خواهند. هیچ ریز تراکنش یا DLC گران قیمتی در بازی نداشته است (شما می توانید موسیقی متن آن را با قیمت 7 دلار خریداری کنید).

مهندسین روز بخیر، هفته آینده، در پنجشنبه 26 ژانویه 2023، قیمت پایه Factorio را افزایش خواهیم داد. از 30 تا 35 دلار این یک تعدیل برای محاسبه سطح تورم از زمان انتشار Steam در سال 2016 است.

— Factorio (@factoriogame) 20 ژانویه 2023

یک دلیل دیگر که بسیاری از مردم از جهش قیمت عصبانی نیستند این است که Factorio یک بازی عالی است. این امتیاز در Steam دارای امتیاز بسیار مثبت 'Recent Reviews' است ('همه نقدها' بسیار مثبت هستند)، 90 در Metacritic و PC Gamer به آن 91% داده است. پرداخت 35 دلار برای تعداد ساعات لذتی که به ارمغان می آورد، معامله خوبی است.

اما همه با پرداخت 5 دلار اضافی موافق نیستند. حدود 150 بررسی منفی اخیر در Steam وجود دارد که از افزایش قیمت و بیزاری Factorio از رویدادهای فروش شکایت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *