بازبینی: فینال Cliffhanger Loki تعداد بیشتری از خط مشی های MCU برای آینده را تنظیم می کند

مارول همچنین فصل دوم سریال را در قطعه پس از اعتبار اعلام کرد - باید مشخص شود که استودیوی مارول به شدت به مفهوم چندبرای فاز 4 MCU متمایل شده است و سری دیزنی + لوکی آن نسخه چندگانه را بیشتر توسعه داد همانطور که این برنامه شش اپیزودی خود را این هفته به پایان رساند مسلماً فینال این مسابقه کمی "پرحرف" و سنگین بود. اما این کار با ایجاد یک جهنم صخره ای بیشتر از ایجاد امکانات دلخراش برای MCU به عنوان یک ک

(مهمترین اسپویلرهای نهایی زیر گالری دوم هستند. وقتی به آنجا رسیدیم سر و صدایی به شما می دهیم.)

همانطور که قبلاً گزارش داده بودیم ، نقطه شروع سریال لوکی این صحنه در Avengers: Endgame است که وقتی نسخه 2012 لوکی ، محاصره سنگ فضایی را به دام می اندازد و از طریق یک پورتال ناپدید می شود. فریبکار ما بزودی با تیمی از نگهبانان مسلح روبرو می شود که وی را به نمایندگی از نهادی موسوم به "مقام واریانس زمان" (TVA) ، "متولیان تقویم" در MCU "دستگیر" می کنند و بر تخلفات "جدول زمانی مقدس" نظارت می کنند. با تلاش برای تغییر تاریخ ، توجه TVA را به خود جلب کنید و ممکن است با پایان اشتباه Cannon Retroactive (Ret Con) روبرو شوید و کل تاریخچه خود را از جدول زمانی تاریخی حذف کنید.

بیشتر بخوانید بررسی: خدای کلاهبردار مورد علاقه ما در نمایش نخست لوکی کاریزماتیک است -خام) برای پاسخ به "جنایت" خود. اما یکی دیگر از عوامل TVA ، موبیوس ام. موبیوس (اوون ویلسون ، وای) مداخله می کند. او می خواهد از لوکی برای ردیابی "Time Time" دیگری که فرار کرده و سرکش شده است ، بگذرد و با ایجاد به اصطلاح "Nexus Events" همه چیز را مختل کند. و لوکی با اکراه موافقت می کند ، البته با دستور کار خودش. او سو start ظن خود را در مورد TVA ، برای مبتدیان ، و نه فقط به این دلیل که او رویکرد اقتدارگرایانه آنها را برای حفظ جدول زمانی دنبال می کند.

قسمت آزمایشی ، "هدف شکوهمند" ، پرمخاطب ترین سریال های Disney + بود. ماه گذشته در نقد و بررسی خود نوشتم: "[این] هر آنچه لازم بود انجام داد و این كار را با یك سوپك خوش خیم از كلاهبردار غریب انجام داد ، همانطور كه ​​شایسته یك خدای نیرنگ باز است." "آیا لوکی می تواند این شروع امیدوار کننده را توسعه دهد و حفظ کند ، باید منتظر ماند ، اما من خوش بین هستم که این سری مارول خواهد بود که همه ما به شدت خواهان آن هستیم."

تبلیغات

در بیشتر موارد ، این خوش بینی توجیه شد. پنج قسمت باقیمانده ترکیبی عالی از اکشن ، پیچ و تاب های غافلگیرکننده ، نمایش کنجکاوی و لحظات شخصیت صمیمی است که همگی منجر به فاش شدن نهایی می شوند: ماهیت و هدف واقعی TVA چیست و آیا کسی (یا چیزی) دیگر در پشت این وجود دارد صحنه هایی که سیم های سه گانه مقدس Keep Keepers را می کشد؟

(هشدار: عمده ترین اسپویلرهای زیر ، از جمله برای بازی نهایی).

پیوند بیشتر با سیلوی. استودیوی مارول لوکی خداحافظی دوستانه خود ، موبیوس را اعلام کرد. استودیوی مارول با کمک لوکی ، سیلوی علیوت را جادو می کند. ابرهای استودیو Marvel برای آشکار کردن ارگ تقسیم می شوند. Marvel Studios He Who Remains (Jonathan Majors) ، ملقب به Kang ، طراح اصلی TVA است - درست همانطور که بسیاری از طرفداران حدس می زدند. استودیو مارول لوکی و سیلوی به طور واضحی نسبت به کانگ محتاط هستند. Marvel Studios Kang انتخاب جالبی را به این جفت پیشنهاد می کند. استودیوهای مارول ، سیلوی و لوکی در مورد بهترین مسیر پیشروی اختلاف نظر دارند. Marvel Studios Miss Minutes پیامی به راونا می رساند. استودیوی مارول موبیوس در مورد نقش راونا در نقش فریب روبرو می شود. Marvel Studios Ravonna یک بار دیگر او را بهتر می کند. Marvel Studios چیزی در مورد TVA متفاوت به نظر می رسد ... Marvel Studios

این نمایش هیچ وقت را برای ارائه افشاگری های بزرگ تلف نکرد. در پایان قسمت دوم ، لوکی و موبیوس ردیابی خطرناک لوکی واریانت کردند که معلوم شد زنی به نام سیلوی (سوفیا دی مارتینو) با قدرت افسون است. حدس و گمان های طرفداران زیادی در مورد اینکه آیا این شخصیت "لیدی لوکی" از کمیک ها یا Enchantress خواهد بود وجود داشت. او در واقع یک شخصیت کاملا جدید با عناصر هر دو است. البته ، این دو نوع یکدیگر را جذاب می دانند - و بیایید قبول کنیم ، قطعاً جرقه ها در حال پرواز هستند. اما سیلوی به کسی اعتماد ندارد و Loki 2012 ذاتاً غیرقابل اعتماد است ، که پیشرفت کند آنها در یادگیری کار با یکدیگر را جذاب تر می کند - و درگیری نهایی آنها بر سر یک انتخاب دشوار به طرز دلخراشی اجتناب ناپذیر است.

همه بهترین عناصر Marvel در اینجا وجود دارد ، از جمله بازیگران با استعداد فوق العاده ، تعداد زیادی تخم مرغ عید پاک باهوش ، و طراحی عالی برای تولید (همه فن آوری یکپارچه را بررسی کنید). اگر مقر TVA شما را به یاد هتل ماریوت در حدود دهه 1990 بیاندازد ، دلیل آن این است که این فیلم در Marquis Marquis در آتلانتا فیلمبرداری شده است. اما چیزی که باعث می شود لوکی واقعاً درخشش داشته باشد فقط اجراهای منحصر به فرد فرد نیست - بلکه این شیمی در بین همبازیان است: مطمئناً بین هیدلستون و ویلسون ، که هلهله پر جنب و جوش او یکی از برجسته ترین قسمت های اولیه است ، بلکه همچنین بین هیدلستون و دی مارتینو ، و ویلسون و مباثا-راو ، که شخصیت های آنها دوستان دیرینه ای هستند که در آینده TVA با هم اختلاف دارند.

آخرین قسمت ، "سفر به رمز و راز" ، به عنوان لوکی مورد علاقه طرفداران بود. توسط TVA "هرس" می شود و در جایی به نام Void به پایان می رسد ، جایی که او با چندین گزینه دیگر Loki روبرو می شود: Loki کلاسیک (ریچارد ای. گرانت) ، Kid Loki (جک Veal) ، Loki افتخار (DeObia Oparei) ، رئیس جمهور لوکی (هیدلستون) ، و تردید بی چون و چرا: تمساح لوکی. (ما حتی یک نگاه اجمالی از ثور به عنوان یک قورباغه دستگیر شده ، معروف به "قورباغه" ، که کریس همزورث صدای خشم عصبانیت خود را اعلام کرده است.) تنها نقطه ضعف همه آنهایی که لوکی واریانت دارند این است که وقت کمی را با آنها می گذرانیم.

تبلیغات

نمایش هیدلستون از خدعه حقه باز در MCU بسیار استثنایی است ، تصور شخص دیگری در این نقش تقریباً غیرممکن است. اما جذابیت گسترده همه این گزینه های لوکی شاهدی بر قدرت ماندگار شخصیت افسانه ای لوکی در طول اعصار ، مستقل از هرگونه تجسم مجزا است. لوکی بزرگ است و شامل بسیاری از افراد است. این امر همچنین مربوط به مجموعه فوق العاده YA نروژی ، Ragnarok است ، که در آن جوناس استراند گراولی صحنه پس از صحنه را به عنوان یک نوجوان سیال جنسیتی به نام Laurits ، که در نهایت کانال Loki را در فصل دوم سریال کانال می کند - حتی "تولد" یک کرم نوار سرقت می کند. به نظر می رسد تجسم Jörmungandr ، مار میدگارد و دشمن سرسخت Thor است.

این کانگ است

آشکارترین فینال ، البته ، هویت هر کسی است که TVA و Timeline مقدس را کنترل کرده است. این دقیقاً همان هواداران بودند که فکر می کردند: هیچ کس دیگری به غیر از کانگ فاتح (جاناتان میجرز) ، که قبلاً برای Ant-Man and the Wasp: Quantumania تایید شده بود - یا بهتر بگوییم ، یک نوع کانگ معروف به او که می ماند. کارشناسی ارشد (به اندازه درخشش آتیکوس در کشور لاوکرفت) وظیفه دشواری برای ارائه یک نمایشگاه بزرگ است - بله ، او باید شروع به مونولوگ کند - و این به اعتبار یک بازیگر است که او این کار را با هوشمندی و زیرکی حیله گر انجام می دهد. کانگ او هر سانتی متر است که مایکل والدرون ، نویسنده اصلی آن را "یک جامعه کاری بسیار کاریزماتیک" توصیف می کند.

و بله ، یک قطعه اعتبار نهایی وجود دارد: ما می بینیم پرونده پرونده خدای شیطنت با یک مارک مارک شده است : "لوکی در فصل دو برمی گردد." درست است ، همانطور که خود هیدلستون قبلاً اشاره کرده بود: ما در حال دریافت فصل دوم هستیم ، که به نظر من تماس خوبی است ، به خصوص با توجه به پایان کلیفانگر. WandaVision به عنوان یک مجموعه مستقل بهترین عملکرد را داشت ، و به نظر من شاهین و سرباز زمستانی به اندازه کافی جذاب نبودند که بتواند یک فصل دوم را تضمین کند.

اما لوکی عناصر زیادی را معرفی کرد که فقط وقت داشت بیشتر به دلیل نیاز به انجام تعهد خود برای ساخت فیلم های آینده در فاز 4 MCU ، با معرفی Kang و باز کردن جدول زمانی مقدس ، به طور مماس اکتشاف می شود. این احتمالاً تنها مشکلی است که من با نمایش و این که چرا برای بیشتر بازی می کنم - شاید یک ماجراجویی مستقل. و شاید روزی Alligator Loki حتی سری spinoff خودش را دریافت کند.

لیست لیست توسط مارول استودیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.