خبر

 • تک بورد - بابانوئل و الف ها در این جواهرات ترسناک کریسمس نوردیک چندان دوست داشتنی نیستند

  بابانوئل و الف ها در این جواهرات ترسناک کریسمس نوردیک چندان دوست داشتنی نیستند


  28 روز و 22 ساعت قبل

  سریال جدید نتفلیکس، الف‌ها، کاملاً با «صادرات نادر: داستان کریسمس» در سال 2010 جفت می‌شود
  سنت غربی کریسمس بر شخصیت شادی‌آور بابانوئل و کارگاهش متمرکز است که الف‌های شاداب و دوست‌داشتنی در قطب شمال اداره می‌شوند. فانتزی تحت سلطه شخصیت هایی مانند J.R.R. الف‌های باشکوه تالکین در سه‌گانه ارباب حلقه‌ها، با الهام از شعر قدیمی انگلیسی. اما تجسم‌های تیره‌تر دیگری از موجودات الوی در فرهنگ عامه از سراسر

  اگر برای سرگرمی تعطیلات آخر هفته خود در حال و هوای چیز کمی متفاوت هستید، من به شدت توصیه می کنم یک فیلم دوگانه کریسمس با الهام از فرهنگ عامه شمال اروپا:  Elves، یک سریال دانمارکی جدید که ماه گذشته در نتفلیکس عرضه شد، و فیلم فنلاندی لذت بخش محصول 2010 به نام صادرات نادر: داستان کریسمس (2010).

  (برخی اسپویل در زیر وجود دارد اما هیچ فاش کننده اصلی آن وجود ندارد.)

  بهتر است مراقب باشید: حفاری باستان‌شناسی در شب کریسمس در فنلاند، بابانوئل واقعی را در کتاب صادرات نادر: داستان کریسمس کشف می‌کند.

  صادرات نادر: داستان کریسمس

  صادرات نادر: داستان کریسمس ریشه در یک جفت فیلم کوتاه توسط یک شرکت تولید فنلاندی متخصص در تبلیغات بازرگانی دارد. اولین (Rare Exports Inc.) که در سال 2003 به صورت آنلاین منتشر شد، سه شکارچی را نشان داد که در وحشی لاپلند به دنبال یک بابا نوئل وحشی بودند. آنقدر محبوب شد که این شرکت در سال 2005 یک فیلم کوتاه دنباله‌دار (صادرات نادر: دستورالعمل‌های ایمنی رسمی) منتشر کرد. هر دو توسط جلماری هلندر کارگردانی شدند، که در نهایت برای تولید یک فیلم بلند بر اساس این مفهوم بودجه مالی پیدا کرد. و ما بسیار خوشحالیم که او این کار را انجام داد.

  طبق خلاصه رسمی:

  این شب کریسمس در شمال فنلاند است و یک حفاری "باستان‌شناسی" به تازگی بابانوئل واقعی را کشف کرده است. کلاوس اما این بابانوئل خاص آن بابانوئل نیست که شما بخواهید به شهر بیایید. هنگامی که بچه های محلی به طور مرموزی شروع به ناپدید شدن می کنند، پیتاری جوان و پدرش رائونو، یک شکارچی گوزن شمالی، موجود اسطوره ای را به دام می اندازند و سعی می کنند بابانوئل را به رهبر گمراه شرکت چندملیتی حامی حفاری بفروشند. با این حال، الف‌های بابانوئل برای رهایی رهبر نترس خود از اسارت دست از سر هیچ چیز نمی‌گذارند. آنچه در پی می‌آید یک کابوس طنز وحشیانه است - یک بحث و جدل فوق‌العاده عجیب و غریب در مورد اخلاق امروزی.

  این فیلم در نزدیکی Korvatunturi (گوش افتاد) در استان لاپلند فنلاند اتفاق می‌افتد، مکانی که گفته می‌شود خانه یک خانواده است. شخصیتی شبیه بابانوئل در فولکلور فنلاند به نام Joulupukki. ترجمه تحت اللفظی آن «بز کریسمس» (یا «بز یوله») است، و شخصیت فولکلور معمولاً با لباس‌های قرمز، با سورتمه‌ای که توسط گوزن شمالی (غیر پرنده) کشیده می‌شود، به تصویر کشیده می‌شود. جولوپوکی لزوماً موجودی شیطانی در افسانه‌ها نیست. اگرچه گفته می‌شد ظاهر بز مانند او باعث ترس کودکان می‌شود. به نظر می‌رسد نسخه موجود در صادرات نادر با کرامپوس، شخصیتی از افسانه‌های آلپ مرکزی و شرقی که به سنت نیکلاس کمک می‌کند، کودکان شیطان را در کریسمس با میله‌های غان تنبیه می‌کند، اشتراکاتی دارد. > تبلیغات

  از لحاظ زیبایی‌شناختی و زیبایی‌شناختی، Rare Exports بیشتر مدیون برادران گریم، تیم برتون، و آن کلاسیک ترسناک کریسمس، Gremlins است تا سلامتی شاد، مثلاً نورمن راکول یا میراکل در خیابان 34. از نظر بصری، کاملاً زیباست. دوربین هلندر با عشق روی مناظر سرد لاپلند می‌چرخد، و داستان به‌سرعت پیش می‌رود. او در همه جاهای مناسب می زند.

  Onni Tommila، که نقش پیتاری را بازی می کند (و برادرزاده هلندر است)، یک بازیگر جوان به طرز شگفت انگیزی است که گوینده فیلم است. ما ترس و عزم او را برای دور کردن بابانوئل و الف‌هایش احساس می‌کنیم، که تا حدی ناشی از نیاز عمیق او برای جلب رضایت کینه‌آمیز پدرش است – به‌ویژه با توجه به از دست دادن اخیر مادرش. جایزه: فیلم توضیح خود را برای معمای کلاسیک ارائه می دهد که چگونه بابانوئل می تواند در شب کریسمس چندین مکان را به طور همزمان داشته باشد. همه اینها به یک داستان کریسمس واقعاً تعلیق‌آمیز، پر اکشن و گهگاه تکان‌دهنده تبدیل می‌شود.

  تعطیلات کریسمس برای یک دختر جوان و خانواده‌اش به کابوس تبدیل می‌شود، زمانی که یک تهدید باستانی فرار جزیره‌شان را در الف‌ها دنبال می‌کند.

  الف‌ها

  در حالی که Rare Exports بر روی Joulupukki ریف می‌زند، الف‌ها از چیزی که به نظر می‌رسد ترکیبی از الفولک‌ها ساکن تپه‌ها و تپه‌ها، و ترول‌ها و huldufólk ("مردم پنهان") فولکلور اسکاندیناوی الهام می‌گیرند. . اینها موجودات جنگلی و وحشی هستند و در دستان کارگردان سریال، ران ازرا، هیولاهای ترسناک کریسمس بسیار مؤثری می سازند. در خلاصه داستان رسمی:

  به امید ارتباط مجدد در کریسمس، یک خانواده چهار نفره به جزیره‌ای دورافتاده در مجمع‌الجزایر دانمارک سفر می‌کنند، اما متوجه می‌شوند که توسط اعضای یک جامعه مذهبی به شدت کنترل می‌شود که در تعادل با موجودات خشن زندگی می‌کنند. در جنگل نشان داد که ... جن هستند. موجودات واقعی و هیولایی که الهام بخش فولکلور و اسطوره هایی هستند که همه ما می شناسیم. هنگامی که دختر خانواده یک بچه جن را پیدا می کند و به خانه می آورد، ناخواسته تعادل را به هم می زند و همه ساکنان جزیره را برای ایمان، خانواده و بقای خالص وارد نبرد مرگ یا زندگی می کند.

  دختری که باعث هرج و مرج می شود جوزفین (سونا استین) است. او تقریباً برای همه حیوانات نقطه نرمی دارد، با این حال والدینش - دیوانه (پدر توماس پدرسن) و شارلوت (لیلا نوبل) - از دادن سگ به او امتناع می‌کنند. این تصمیمی است که آنها پشیمان خواهند شد. در مسیر کرایه تعطیلاتشان، با ماشینشان به چیزی برخورد کردند، اما وقتی برای تحقیق بیرون می‌روند، هیچ نشانه‌ای از آن چیزی نیست. جوزفین سرانجام موجود زخمی را پیدا می کند: یک جن بچه شایان ستایش. او با این موجود دوست می شود و او را به سلامت باز می گرداند و فقط به برادرش، کسپر (میلو کامپاناله) درباره وجود آن می گوید.

  الف های تبلیغاتی یک پرخوری کامل برای کریسمس است: فقط شش قسمت نیم ساعته. نتفلیکس ژوزفین (سونجا استین) در ماشین خانواده یک ماده چسبناک پیدا می کند. نتفلیکس خانواده درخت کریسمس را که برخلاف رسوم محلی قطع کردند، تحسین می کنند. نتفلیکس جوزفین متوجه جذابیت های عجیب و غریب آویزان از درختان می شود. نتفلیکس آن جن بچه خیلی بامزه است. اما برای همیشه بچه نمی ماند. برادر نتفلیکس جوزفین، کاسپر (میلو کامپاناله) تنها کسی است که در مورد بچه جن می‌داند. کارن (Ann Eleonora Jørgensen) صاحب فروشگاه محلی نتفلیکس شروع به شک می کند. نتفلیکس دخترش زنده (Vivelill Søgaard Holm) مشتاق ترک جزیره است. نتفلیکس مولر (راسموس همریچ) آرزو می کند ای کاش خارجی ها به هشدارهای او توجه می کردند. نتفلیکس این الف ها به معنای واقعی کلمه می توانند سر یک مرد را از تن جدا کنند. نتفلیکس

  افسوس، الف‌های بالغ به آنچه که دزدی یکی از فرزندان خود تعبیر می‌کنند، مهربانی نمی‌کنند. و هنگامی که یک جوزفین گمراه تصمیم می‌گیرد که الف‌ها بر خلاف میلشان حبس شده‌اند و حصار برقی را خاموش می‌کند تا موجودات را دور نگه دارد، همه چیز خیلی سریع خونین می‌شود. (صحنه اول تقدیم یک گاو توسط ساکنان محلی جزیره را به تصویر می کشد که توسط موجودات غرغر کننده عجیب و غریب در عرض چند دقیقه بلعیده می شود، بنابراین الف ها مخالفان سرسختی هستند.)

  محققان تمایل دارند این موارد را تفسیر کنند. موجودات اساطیری به عنوان نماینده نیروهای قدرتمند طبیعت در محیطی نسبتاً خشن مستعد زلزله، بهمن، آتشفشان و موارد مشابه. آن نظم طبیعی را به خطر بیاندازید یا بر هم بزنید. این موضوع در سرتاسر الف‌ها القا شده است. یوزفین و خانواده‌اش از همان ابتدا مزاحمت ایجاد می‌کنند، و هشدار مولر (راسموس هامریچ) دست‌کار جزیره را نادیده می‌گیرند که به جاده خاصی در جزیره پایبند باشد. آنها همچنین با نقض صریح آداب و رسوم محلی، یک درخت محلی را برای تزئینات کریسمس خود قطع کردند. آن‌ها هم نمی‌توانند اظهار نادانی کنند، زیرا این تابو توسط کارن (آن الئونورا یورگنسن)، یک زن محلی که نوه یتیمش لیو (ویولیل سوگارد هولم) را برای جانشینی او به‌عنوان نگهبان جزیره در برابر الف‌ها بزرگ می‌کند، برایشان بیان شده است.

  ژوزفین نیز هشدارهای کارن و مولر را نادیده می‌گیرد، اما او همچنین با جن نوزاد پیوندی واقعی دارد. این دوستی بعید، و جناح های رقیب که قصد دارند آنها را از هم دور نگه دارند، به خطرات احساسی سریال دامن می زند. هیچ یک نمی توانند با خیال راحت در دنیای دیگری زندگی کنند و جدایی دردناک اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. الف‌ها با شش قسمت نیم ساعته‌اش، یک پرخوری عالی برای کریسمس است، و قسمت پایانی امکان فصل دوم را باز می‌کند - با فرض اینکه این جواهر خواب یک سریال بتواند مخاطبی پیدا کند.

  صادرات نادر: A Christmas Tale برای اجاره پخش جریانی در Amazon Prime Video در دسترس است. به زبان فنلاندی (با زیرنویس) و انگلیسی. Elves در نتفلیکس در حال پخش است. به زبان دانمارکی با زیرنویس انگلیسی. و اگر می‌خواهید یک ویژگی سه‌گانه در این تعطیلات آخر هفته داشته باشید، فیلم فرانسوی 1989، Dial Code: Santa Clause (عنوان جایگزین: بازی‌های مرگبار) را به فهرست تماشای خود اضافه کنید. سلف تاریک خشونت آمیز (مانند بهترین داستان های پریان) در سال 1990 در خانه تنها بر روی Blu-Ray و DVD موجود است و ارزش سرمایه گذاری را دارد.

   


  تگ ها:

  بابانوئل , جواهرات , ترسناک , کریسمس , نوردیک , چندان , دوست , داشتنی , نیستند


خبرهای دیگر از بازی