خبر

 • تک بورد - ایسوس می گوید کمبود GPU می تواند نتیجه بازده کم تولید

  ایسوس می گوید کمبود GPU می تواند نتیجه بازده کم تولید "بالادست" از انویدیا باشد
  20 روز و 7 ساعت قبل

  چرا مهم است: علاقه مندان به رایانه های شخصی و کاربران معمولی به لطف مشکلات جدی موجود در بازار در بازار ، مشکل دارند که بتوانند نسخه بعدی کارت گرافیک خود را ارتقا دهند. در حالی که بسیاری از آنها به سرعت عصبانیت استخراج رمزنگاری را سرزنش می کنند ، سازنده GPU Asus معتقد است که مسئله کاملاً چیز دیگری است: بازده ناکافی در بالادست.

  این شرکت طی یک کنفرانس کنفرانس سرمایه گذاران اخیر ، که در آن ایسوس پیرامون موفقیت ها و شکست های خود در Q4 2020 بحث کرده است ، این نظریه را مطرح کرد. بزرگترین مشکلی که ایسوس با آن روبرو است - و بدون شک سایر شرکت های GPU - کمبود قابل توجه کارت های انویدیا است.

  "ایسوس در تماس می گوید:" حدس ما این است که این شکاف ممکن است ناشی از بازده کمتری در بالادست باشد. ایسوس می گوید: "در مورد اینکه چه زمانی [انویدیا] می تواند این عملکرد را افزایش دهد ، پیش بینی ما برای ما کاری سخت است." / p>

  "حدس ما این است که این شکاف ممکن است به دلیل بازده کمتری در بالادست ایجاد شده باشد ،" ایسوس می گوید ...

  دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است Nvidia کارتهای کمتری از آنچه پیش بینی شده است تولید کند. شاید این شرکت عمداً تولید خود را برای انتظار منتقدان رمزنگاری محدود کرده باشد ، یا شاید فقط تقاضای کمتری برای تعطیلات بعد از تعطیلات (یکی از مشهورترین نظریه های موجود در آنجا) را حساب کند.

  یا شاید همانطور که ایسوس اشاره می کند در بالا ، کاهش سرعت به سوئیچ اخیر (نسبتاً) انویدیا در گره تولید 8 نانومتری سامسونگ برای برخی از پردازنده های گرافیکی Ampere وابسته است.

  هدف از این حرکت کاهش بار بود در TSMC ، که از قبل به طور موثری ظرفیت داشت ، اما اگر اکنون منجر به بازده کمتری شود - مانند کارت های قابل استفاده کمتر در هر ویفر تولید شده - Nvidia ممکن است اکنون از انتخاب خود پشیمان باشد.

خبرهای دیگر از بازی