خبر

 • تک بورد - اکنون می‌توانید Doom را روی یک قطعه لگو بازی کنید

  اکنون می‌توانید Doom را روی یک قطعه لگو بازی کنید


  8 روز و 12 ساعت قبل

  مردم نسخه‌های Doom را روی همه چیز از چاپگرهای جوهرافشان گرفته تا نوار لمسی اپل اجرا می‌کنند. اکنون، می‌توانید بازی را روی یک آجر کوچک لگو که به عنوان یک مانیتور خارجی و یک کنترل‌کننده ابتدایی عمل می‌کند، بازی کنید. اجزای درگیر نیز بسیار مقرون به صرفه هستند و تلاش برای بازسازی پروژه را آسان می کند.

  یک کاربر توییتر یک آجر لگو سفارشی حاوی یک نمایشگر کوچک را نشان داد و سپس به اجرای Doom روی آن پرداخت. صفحه نمایش OLED تک رنگ 0.42 اینچی دارای وضوح 72x40 است که به سختی برای دیدن اتفاقات درون بازی کافی است.

  آجر آبی توخالی همچنین حاوی یک میکروکنترلر STM32F030F4P6 با ARM تک هسته ای است. Cortex-M0 با فرکانس 48 مگاهرتز، 4 کیلوبایت رم و 16 کیلوبایت حافظه فلش کار می کند. این سخت افزار برای هدایت نمایشگر مورد نیاز است، و برای اجرای Doom به تنهایی کافی نیست، زیرا برخی از اسپرایت ها در بازی فضای بیشتری از 16 کیلوبایت اشغال می کنند.

  من آجر را به عنوان یک سیم کشی کردم. مانیتور خارجی بسیار کوچک، بنابراین می توانید برای مثال، Doom را روی آن بازی کنید. pic.twitter.com/uWK2Uw7Egr

  — جیمز براون (@ancient_james) 19 ژوئن 2022

  در عوض، آجر لگو به عنوان یک نمایشگر خارجی کوچک عمل می کند، با رایانه ای خارج از صفحه نمایش Doom و اجرای یک اسکریپت پایتون برای دیترینگ و تغییر اندازه سازنده حتی کنترل‌های لمسی خازنی را به دو گل میخ در بالا اضافه کرده است که به شما امکان می‌دهد در بازی بچرخید.

  در صورتی که می‌خواهید پروژه عجیب و غریب را بازسازی کنید، کاربر یک رشته توییتر ایجاد کرده است. او این فرآیند را با جزئیات توضیح می دهد.

  id Software ابتدا Doom را تقریباً 30 سال پیش بر روی MS-DOS منتشر کرد. از آن زمان، این شرکت آن را به ده ها پلتفرم و کنسول دیگر منتقل کرده است. مردم همچنین شروع به انتقال غیررسمی بازی به دستگاه‌های باطنی بی‌شماری، مانند ترموستات‌ها، اسیلوسکوپ‌ها، صندوق‌های مک‌دونالد، لامپ‌های هوشمند Ikea و حتی پورشه 911 کردند.


  تگ ها:

  اکنون , می‌توانید , doom , قطعه , بازی , کنید


  v 8
خبرهای دیگر از بازی