خبر

 • تک بورد - اپل جداول پس از شکایت خود را در Epic ، Fortnite را در iOS مسدود می کند

  اپل جداول پس از شکایت خود را در Epic ، Fortnite را در iOS مسدود می کند
  1 روز و 21 ساعت قبل

  ممنوعیت بازی های Epic ممکن است سالها طول بکشد.
  هفته ها پس از "پیروزی" ظاهری Epic مقابل اپل در پرونده Epic Games v. Apple ، اپل نامه ای را رد کرد و درخواست Epic مبنی بر بازگرداندن موافقتنامه توسعه دهندگان خود را تا زمانی که تمام گزینه های قانونی به پایان نرسید ، رد کرد. به این امر به طور م Fortثر Fortnite و هرگونه نرم افزار دیگر سازنده بازی را برای سالها به App Store اپل باز می دارد.

  هنگامی که دادگاه ناحیه ای ایالات متحده در کالیفرنیای شمالی با صدور حکمی در 10 سپتامبر به اپل دستور داد تا گزینه های پرداخت درون بازی را برای همه توسعه دهندگان باز کند ، حماسه به پیروزی اولیه رسید. در آن زمان ، این دستور یک پیروزی اخلاقی برای Epic بود-به توسعه دهنده اجازه می داد سیستم های پرداخت درون بازی خود را در Fortnite رایگان خود دست نخورده نگه دارد در حالی که از پرداخت 30 درصد هزینه به اپل که قبلاً تمام هزینه های آن را پوشش می داد اجتناب می کرد. تراکنش برنامه.

  در نامه ای که در 21 سپتامبر به وکیل حقوقی Epic ارسال شد ، وکلای اپل گفتند که این شرکت تا زمان صدور حکم نهایی و غیرقابل تجدیدنظر توسط دادگاه از بازگرداندن حساب Epic خودداری کرده است. Tim Sweeney ، مدیرعامل Epic ، تصمیم اپل را در توییت هایی که در 22 سپتامبر ارسال شد ، فاش کرد. سوینی ادعا می کند که فرجام خواهی پرونده می تواند تا پنج سال به طول انجامد. قاضی ایوون گونزالز راجرز در حکم خود گفت که بازی ها را در App Store پخش کنید - "معتبر ، قانونی و قابل اجرا بود". این تصمیم را برای اجازه بازگشت مجدد اپیک به App Store تا اپل باقی می گذارد.

  تبلیغات

  تیم حقوقی اپل همچنین به رفتار "دوگانه" ادعایی Epic استناد کرد. اشاره اپل به حرکتی که باعث روشن شدن پرونده شد - حماسه اضافه کردن کد به نسخه iOS Fortnite که به کاربران امکان می دهد اقلام را مستقیماً از شرکت خریداری کنند. سوینی ، جایی که او گفت "برای بازیابی Fortnite در iOS ، سیستم پرداخت جایگزینی را خریداری نمی کند." سوینی گفت که کلمات او خارج از زمینه است.

  ما در مورد چه "گزاره هایی" صحبت می کنیم؟ تمام مواردی که اپل نقل می کند نقل قولی است که آنها ساخته اند ، و ادعا می کنند که من گفتم Epic "[برای پرداخت مجدد Fortnite در iOS [نمی تواند [یک سیستم پرداخت جایگزین]) از بین برود."

  در واقع من چه گفتم؟ https://t.co/fedkyNm3RV

  - تیم سوینی (TimSweeneyEpic) 22 سپتامبر 2021

  سوینی در 16 سپتامبر ایمیلی را که به وکیل حقوقی اپل نوشته بود توییت کرد و اظهار داشت که در حالی که Epic از تصمیم دادگاه تجدیدنظر می کرد ، توسعه دهنده به اپل پرداخت کرده بود که طبق حکم 10 سپتامبر 6،000،000 دلار خسارت مورد نیاز دادگاه را پرداخت کرده است. او گفت که شرکت او نرم افزار سمت سرور مورد نیاز برای پرداخت های درون بازی را برای بازیکنانی که هنوز Fortnite را بر روی دستگاه های iOS خود نصب کرده اند ، غیرفعال کرده است. او همچنین ادعا کرد که اپل در مورد قصد خود برای همکاری با Epic برای بازگرداندن توسعه دهنده به فروشگاه App دروغ گفته است.

  سوینی گفت: "اپل دروغ گفت." "اپل یک سال به دنیا ، دادگاه و مطبوعات گفت که آنها از بازگشت Epic به App Store استقبال می کنند اگر آنها موافق بازی با قوانین مشابه دیگران باشند." حماسه موافقت کرد و اکنون اپل از سوء استفاده دیگر از قدرت انحصاری خود بر بیش از یک میلیارد کاربر چشم پوشی کرده است. "

  در حالی که حکم 10 سپتامبر به نفع اپل بود ، این شرکت هر آنچه که در دفاع از آن می خواست دریافت نکرد. به قاضی گونزالس راجرز به این نتیجه رسید که قانون ضد تراست را نقض نکرده است ، اگرچه این شرکت توانایی جلوگیری از توسعه دهندگان از وارد کردن و تبلیغ سیستم های پرداخت برنامه خرید خود در بازی را از دست داده است ، که می تواند منجر به پیامدهای بیشتری برای اپل شود. سایر بازی سازان یا ارائه دهندگان خدمات اشتراک در آینده.

خبرهای دیگر از بازی