خبر

 • تک بورد - انویدیا مقیاس کننده تصویر خود را به یک جایگزین منبع باز برای DLSS، رقیب AMD FSR تبدیل می کند.

  انویدیا مقیاس کننده تصویر خود را به یک جایگزین منبع باز برای DLSS، رقیب AMD FSR تبدیل می کند.
  22 روز و 4 ساعت قبل

  به‌روزرسانی نوامبر 2021 انویدیا موضوعات مختلفی را در مورد آنچه این شرکت با فناوری بازسازی تصویر انجام می‌دهد، پوشش می‌دهد. داستان اصلی، فناوری ارتقا یافته مقیاس تصویر آن است که Nvidia Image Scaling نام دارد، که اکنون به عنوان جایگزینی برای DLSS و FSR AMD به امید دریافت پشتیبانی گسترده تر از توسعه دهندگان ارائه می کند.

  تمجیدهای زیادی از DLSS انویدیا صورت گرفته است -- قابلیتی که در بازی هایی که از آن پشتیبانی می کنند، باعث می شود تصاویر با وضوح پایین تر به خوبی یا بهتر از تصاویر با وضوح بالاتر به نظر برسند. افزایش عملکرد این کار از طریق ترکیبی از هوش مصنوعی، استفاده از اطلاعات فریم های قبلی و هسته های تانسور در کارت های گرافیک RTX انویدیا انجام می شود. تحلیل‌های گروه‌هایی مانند Eurogamer's DigtialFoundry معتقدند که کاربران همیشه باید هر زمان که در دسترس هستند آن را روشن کنند.

  AMD FSR همچنین سعی می‌کند با ارتقاء تصاویر از وضوح‌های پایین‌تر از طریق روش‌هایی مانند ارتقای فضایی و مقیاس، عملکرد را افزایش دهد. تیز کردن از هوش مصنوعی یا اطلاعات فریم‌های قبلی استفاده نمی‌کند، اما روی اکثر پردازنده‌های گرافیکی، خواه AMD باشند یا انویدیا، کار می‌کند.

  مقایسه بین این دو در بازی‌هایی که از هر دو استفاده می‌کنند، نشان می‌دهد که FSR ساده‌تر است و در نهایت، کمتر موثر است. با این حال، چندین بازی معروف اخیراً قبل از افزودن DLSS یا در واقع به جای DLSS، از FSR پشتیبانی می‌کنند. به عنوان مثال می توان به Far Cry 6، Deathloop، Resident Evil Village و Back 4 Blood اشاره کرد. این احتمالاً نتیجه الزامات کمتر سختگیرانه FSR است و AMD آن را منبع باز ساخته است، بنابراین هر کسی می تواند به طور بالقوه آن را پیاده سازی کند.

خبرهای دیگر از بازی