techbord.com محققان هنوز نمی دانند که چرا این بازی Atari 2600 کار می کند

مورخان بازی های ویدئویی و باستان شناسان دیجیتال به طور فزاینده ای در حال پیشرفت هستند، و با بررسی بازی های قدیمی آتاری (Atari) و نشان دادن کد آنها به دنبال سرنخ هایی در مورد چگونگی ساخت عناوین با توجه به محدودیت های سخت افزاری روز هستند. یک بازی، Entombed، به ویژه قابل توجه است زیرا تاکنون محققان را به دام انداخته است.

در سال 1982 در Atari 2600 راه اندازی شد، این وظیفه بازیکنان است  که با استفاده از چرخش و پیچ و خم های پیوسته عمودی در هنگام تلاش برای گول زدن دشمنان را گول بزنند. از آنجایی که کارتریج های اولیه بازی انجام شد، حافظه کافی برای ذخیره سازی طرح های پیچ و خم استاتیک ندارند، توسعه دهنده به یک تکنیک اعتماد کرد که در صورتی پرواز را میتواند بسازد که به معنای رویه پیچ وخم هایی را ایجاد کند

جالب توجه، جان آیكوك (John Aycock) از دانشگاه كالگری (University of Calgary)، در آلبرتا، كانادا، و تارا كپلستون (Tara Copplestone) از دانشگاه یورك در انگلستان (University of York in the UK)، نگاهی دقیق تر به آنچه پیدا كردند، انداختند. خوب، آنها به سادگی نمی توانند توضیح دهند. آیوکاک (Aycock) به بی بی سی گفت: این یک سوراخ خرگوش بسیار عمیق است.

همانطور که  این نشریه نوشت، این پیچ و خم ها در بازی به ترتیب اجرا می شود.

(بازی باید تصمیم بگیرد، همانطور که هر مربع جدید پیچ و خم را ترسیم می کند، آیا باید یک دیوار یا فضایی برای شخصیت های بازی بکشد تا در آن حرکت کنند. بنابراین هر مربع باید در بیت های رایانه ای دارای دیوار یا بدون دیوار 1 یا 0 باشد. الگوریتم بازی با تجزیه و تحلیل بخشی از پیچ و خم به طورخودکار تصمیم  به این کار می گیرد. از یک کاشی پنج مربع استفاده می کند که کمی شبیه به یک قطعه تتریس است. این کاشی ماهیت مربع بعدی را در هر ردیف مشخص می کند.)

منطق تعیین کننده میدان بعدی باید در یک جدول از مقادیر ممکن در کد بازی محدود شود. بی بی سی اضافه کرد: بسته به ارزش کاشی های پنج مربعی، جدول به بازی می گوید که می تواند دیوار را ببندد، هیچ دیواری و یا یک انتخاب تصادفی بین این دو را در اختیار شما قرار می دهد.

نکته دشوار این است که به نظر نمی رسد کسی تشخیص دهد که چگونه این جدول ساخته شده است.

محققان با بررسی سایر امکانات از جمله جدول مهندسی یکپارچه سازی با سیستم عامل، به یکی از افراد درگیر در توسعه بازی یعنی استیو سیدلی (Steve Sidley) دست یافتند، با این حال حتی او به یاد آورد که در جدول آن زمان سر درگم بودند.

 سیدلی به محققان گفت: (تولید و روال اصلی ایجاد پیچ و خم تا حدی توسط یک معتاد که ترک کرده بود نوشته شده است. با او تماس گرفتم تا بفهمم الگوریتم برای تولید پیچ و خم چه کاریهای انجام داده است. او به من گفت زمانی که او مست بوده، به ذهن  وی خطور کرده است، اما اکنون نمی توانست به خاطر بیاورد که الگوریتم چگونه کار می کند.)

مطالعه کد بازیهای ویدیویی قدیمی برای توسعه دهندگان مدرن امروزی بسیار مفید خواهد بود، مخصوصاً آنهایی که روی VR و سیستم عامل های محدود در منابع دیگر کار می کنند. چه کسی می داند که  بسیاری از تکنیک های نبوغ دیگر و عجیب و غریبی که هنوز در بازی های طولانی مدت فراموش شده  کشف نشده است.

محققان هنوز نمی دانند که چرا این بازی Atari 2600 کار می کند
game/محققان-هنوز-نمی-دانند-که-چرا-این-بازی-atari-2600-کار-می-کند

آخرین مطالب سایت
techbord.com Creative عضوی جدید به خانواده Sound Blaster Z اضافه می کند
techbord.com فورد برای انجام
techbord.com این مچ بند به شما اجازه می دهد دوستان ، خانواده و حتی رئیسان روحیه شما را کنترل کنند
techbord.com وسیله نقلیه مفهومی نیسان کار از راه دور را به حد نهایت می رساند
techbord.com سامسونگ تأیید می کند که شارژرها و هدفون های دستگاه های آینده را به تدریج از بین می برد
techbord.com 10 GPU برتر AMD در همه زمان ها
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.