techbord.com فیسبوک (Facebook) فروش Oculus Go را متوقف می کند و می گوید Quest راه پیش رو است

هدست های کم مصرف VR مانند Oculus Go برای Facebook به طور رسمی مرده اند،که معتقدند، آینده VR در ردیابی موقعیتی کامل در ردیابی موقعیتی کامل و قدرتمندتر است، و سخت افزاری مستقل با شناخت ژست مبتنی بر هوش مصنوعی و یک تجربه کلی با محوریت بازی می باشد. این تصمیم آسان بود با توجه به اینكه شركت Oculus Quest از زمان نوشتن 100 میلیون دلار درآمد کسب كرده است

اگر کسی به اثبات اینکه VR کم مصرف VR مرده می باشد، فیسبوک فقط اعلام کرده است، که فروش هدست Oculus Go را متوقف خواهد کرد و در عوض توجه خود را به بهبود انواع نرم افزارها و بازیهایی که با قدرتمندتر Oculus Quest اجرا می شوند متمرکز می کند.

برای کسانی از شما که آن را از دست داده اید، Oculus Go در سال 2018 به عنوان اولین حضور در فیسبوک به بازار VR عرضه شد. این غول اجتماعی یک قیمت نسبتاً پایین (199 دلار) را هدف قرار داد و آن را به عنوان یک رسانه شاد برای برنامه های غیر بازی مانند ویدیو قرار داد. با این حال، کل ایده سینمای VR با شکست روبرو شد و این شرکت برای رهایی از سهام باقیمانده قیمت خود را به 149 دلار کاهش داد.

فیسبوک (Facebook) فروش Oculus Go را متوقف می کند و می گوید Quest راه پیش رو است

فیسبوک می گوید که Oculus Go را پس از مشاهده بازخورد مثبت و همچنین در مورد ردیابی موقعیتی پیشرفته تر Oculus Quest با شش درجه آزادی (6 درجه) و ردیابی ژست مبتنی بر هوش مصنوعی، بازنشسته می کند. این شرکت دیگر محصولات 3DoF VR مانند Go را حمل نمی کند و بی سر و صدا در ژانویه این کار را متوقف کرد. بروزرسانی های برنامه ها تا 4 دسامبر 2020 هنوز تأیید نشده است و برنامه های جدید تا 18 دسامبر تصویب می شوند، رفع اشکال و تکه های امنیتی برای سیستم نرم افزار حداقل تا سال 2022 افزایش یافته است.

Oculus Quest با قیمت 399 دلار به فروش می رسد و پوشیدن لباس آن به اندازه Go راحت نیست، اما فیسبوک می خواهد تمام تلاش خود را به سمت هدست های بازی گرا Quest و Rift هدایت کند، به خصوص پس از کسب سه مورد از بزرگترین استودیوهای بازی با تمرکز بربازی های VR، Sanzaru Games, Beat Games و  Ready at Dawn حتی شبکه اجتماعی آینده Horizon این شرکت فقط هدست های Rift و Quest را پشتیبانی می کند.

در این میان شایعه شده است که فیسبوک در حال آماده سازی سبک تر و قدرتمندتر Oculus Quest 2 با نمایشگر بهتری است که می تواند سرعت بالاتری داشته باشد.

فیسبوک (Facebook) فروش Oculus Go را متوقف می کند و می گوید Quest راه پیش رو است
game/فیسبوک-facebook-فروش-oculus-go-را-متوقف-می-کند-و-می-گوید-que

آخرین مطالب سایت
techbord.com Virgin Orbit اولین پرتاب تجاری خود را با حمل ماهواره برای ناسا می بیند
techbord.com به گفته خرده فروشان پردازنده های نسل بعدی اینتل هسته کمتری دارند اما هزینه بیشتری دارند
techbord.com بخش فناوری خودران اینتل Mobileye در حال افزایش سرعت است ، که به تهدیدی واقعی برای تسلا تبدیل می شود
techbord.com اپل می تواند سرویس اشتراک پادکست را در سال 2021 راه اندازی کند
techbord.com مدیر عامل AMD Lisa Su در مورد مشکلات تأمین و آینده پردازنده ها بحث می کند
techbord.com اپل کار بر روی آیفون تاشو ، طراحی مجدد iMacs و Mac Pro های جدید را آغاز می کند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.