خبر

 • تک بورد - سوء استفاده از درایو نوری PS2 باعث می شود بازی های خانگی و بک آپ ها بدون حالت های سخت افزاری قابل اجرا باشند

  سوء استفاده از درایو نوری PS2 باعث می شود بازی های خانگی و بک آپ ها بدون حالت های سخت افزاری قابل اجرا باشند
  23 روز و 20 ساعت قبل

  PlayStation 2 به تازگی بیستمین روز تولد خود را در 4 مارس جشن گرفته است. اگرچه کنسول کاملاً تاریخ داری می باشد، اما هنوز هم بازی های سرگرم کننده و لذت بخش زیادی دارد. سن آن نیز باعث می شود کاندیدای خوبی برای بازی و ایجاد عناوین خانگی باشد، از آنجا که اگر شما سخت افزار را تعدیل کنید، صدور ضمانت دیگر مشکلی ندارد.

  تعدیل سخت افزار پلی استیشن PlayStation) 2)برای انجام بازی های خانگی و دیسک های پشتیبان ممکن است از لطف گذشته چیزی باشد که یک بهره برداری توسط یک محقق امنیتی پیدا شده است. CTurt نرم افزاری به نام Free DVD Boot را ایجاد کرد که از DVD player PS2 به عنوان نقطه ورود برای دور زدن چک دیسک در سطح نرم افزار استفاده می کند. و همچنین نیازی به اصلاحسخت افزار مورد نظر نمی باشد.

  پلی استیشن 2 (PlayStation) دیسک های بازی سوخته را بارگیری نمی کند، اما DVD های سوخته را می خواند. CTurt این را یک بردار حمله بالقوه دانست و شروع به بررسی چگونگی پخش درایو نوری PS2 با دی وی دی کرد. وی سرانجام دریافت که این سخت افزار بارگیری DVD را با خواندن فایل IFO دیسک و نوشتن داده به حافظه رم آغاز می کند.

  بدون مراجعه به جزئیات فنی، که می توانید در وبلاگ وی بخوانید، CTurt یک پرونده فاسد IFO ایجاد کرد که باعث ایجاد سرریز زیاد می شود. در اصل، این یک پرونده ELF (فرم قابل اجرا و پیوند دهنده) نوع استفاده شده در بازی های خانگی را در حافظه نهان سیستم قرار می دهد، که توسط جریان سرریز به حافظه اصلی منتقل می شود.

  این روش به طور کامل از محافظت در برابر کپی دیسک فیزیکی PS2 جلوگیری می کند زیرا سیستم فکر می کند در حال تهیه DVD برای پخش فیلم است. این منحصر به فرد است زیرا CTurt ادعا می کند تنها سوءاستفاده ای است که از سخت افزارهای غیر بومی مانند آداپتورهای شبکه، توسعه HDD یا modchip استفاده نمی کند. همچنین مسدود کردن جسمی سنسورهای سینی دیسک را شامل نمی شود. تمام آنچه لازم است یک دیسک است.

  بهره برداری می تواند برای چند مورد استفاده شود. همانطور که گفته شد، بازی های خانگی و نسخه پشتیبان تهیه شده ممکن است سوخته باشد. CTurt ویدئویی را نشان داد که از نسخه پشتیبان از Shadow of Colossus (در بالا) استفاده می کند. دیگری نشان می دهد PS2 که یک شبیه ساز Super Nintendo را اجرا می کند. همچنین می توان چندین بازی را روی یک دیسک قرار داد (مشروط بر اینکه آنها به اندازه کافی کوچک باشند) و آنها را از یک فهرست راه اندازی کنید.

  او همچنین می گوید که از آنجا که تمام درایوهای نوری از جمله CD و Blu-ray با همان اصل کار می کنند، این سوءاستفاده می تواند از طریق پلی استیشن نسل اول تا PS4 روی هر چیزی کار کند.

  واقعاً دلیلی وجود ندارد که این سناریوی حمله عمومی مختص پلی استیشن 2 باشد زیرا همه نسل ها از برخی از رسانه های سوخته پشتیبانی می کنند، از پشتیبانی CD CD PlayStation 1 گرفته تا پشتیبانی Blu-ray PlayStation 3 و 4، که پلی استیشن 4 فقط CD پشتیبانی را حذف کرده است. از هک کردن PS4 از طریق قابلیت Blu-ray BD-J مدتهاست که بعنوان ایده ای برای ورود به سیستم مورد بحث قرار گرفته است. این ممکن است موضوعی باشد که من علاقه مندم به دنبال یک پروژه آینده بلند مدت باشم.

  در حالی که FreeDVDBoot از تمام درایوهای DVD استفاده شده در خط PS2 پشتیبانی نمی کند، وی در تلاش است تا پشتیبانی را گسترش دهد. دستورالعمل ها و پرونده های مورد نیاز برای علاقه مندان به امتحان کردن آن در GitHub ارسال شده است.

خبرهای دیگر از بازی