خبر

 • تک بورد - Wear OS به لطف سامسونگ در حال افزایش چند نسل قدرت است

  Wear OS به لطف سامسونگ در حال افزایش چند نسل قدرت است
  9 روز و 12 ساعت قبل

  پس از سالها گرسنگی به دست کوالکام ، سامسونگ برای نجات Wear OS به اینجا آمده است.
  فردا رویداد بزرگ سامسونگ برای نیمه دوم سال 2021 است و انتظار می رود این شرکت علاوه بر عرضه برخی از تلفن های هوشمند تاشو ، Galaxy Watch 4 و سیستم عامل جدید Wear OS را که با Google کار می کند ، معرفی کند. گوگل در حال آماده سازی اولین نسخه اصلی Wear OS از سال 2018 است و سامسونگ Tizen را برای ساعت های هوشمند رها کرده

  "Samsung Exynos W920" جهشی چند نسل در عملکرد Wear OS خواهد بود. سامسونگ می گوید این یک تراشه 5 نانومتری با دو هسته ARM Cortex A55 و یک پردازنده گرافیکی ARM Mali-G68 است. برای حالت نمایش همیشه روشن ، یک CPU Cortex M55 اضافی وجود دارد که می تواند صفحه نمایش ساعت را در حالی که از حداقل قدرت استفاده می کند تیک تیک کند. همچنین یک مودم LTE یکپارچه برای اتصال حین حرکت وجود دارد.

  در مقایسه با تراشه ساعت های هوشمند قبلی سامسونگ ، Exynos 9110 Tizen-only (10 نانومتر ، 2x Cortex A53) ، این شرکت وعده می دهد "حدود 20 درصد "عملکرد بهتر CPU و" ده برابر عملکرد گرافیکی بهتر ". به یاد داشته باشید که Exynos 9110 متعلق به سال 2018 است ، بنابراین این اعداد مقایسه ای متورم شده است ، اما در 5 نانومتر ، این تراشه مدرن تر از چیزی است که Wear OS تاکنون دیده است. دست کوالکام ، که اکوسیستم SoC های با کیفیت را برای پوشیدنی ها گرسنه کرده است. آخرین تجربه اکثر مردم با Wear OS ، Snapdragon Wear 2100 یا 3100 SoC است که هر دو CPU های قدیمی Cortex A7 بودند که بر اساس یک فرایند 28 نانومتری ساخته شده بودند. کوالکام تراشه کمی مدرن تر ، Wear 4100 را در سال 2020 معرفی کرد (یک تراشه 12 نانومتری مبتنی بر Cortex A53) ، اما تقریبا هیچ سازنده ای واقعاً آن تراشه را یک سال بعد ارسال نکرد و ما هنوز Wear 3100 را روانه بازار می کنیم. پاسخ کوالکام به تراشه سامسونگ Wear 5100 خواهد بود که تا سال 2022 عرضه نمی شود.

  بنابراین اکنون می دانیم که تراشه سامسونگ روی کاغذ عالی به نظر می رسد. Wear OS به جای انبوهی از مارک های مدی که قبلاً از آن استفاده می کرد ، یک شرکت سخت افزاری واقعی را به کار می گیرد و Galaxy Watch 4 در حال شکل گیری سخت افزاری با کیفیت است. اگرچه گوگل با نرم افزار چه می کند؟ این شرکت در مورد Wear OS 3.0 چیزی نگفته است. امیدوارم فردا اطلاعات بیشتری در مورد سیستم عامل بشنویم. انتظار اینکه در رویداد سامسونگ درباره سیستم عامل Google بیشتر بشنوید کمی سableال برانگیز است ، اما ظاهراً این همکاری اکنون کار می کند.

خبرهای دیگر از ابزارها