خبر

 • تک بورد - USB-IF بار دیگر در تلاش است تا راه خود را از سردرگمی USB-C نشان دهد

  USB-IF بار دیگر در تلاش است تا راه خود را از سردرگمی USB-C نشان دهد
  21 روز و 9 ساعت قبل

  مشکل اصلی باقی می ماند: کابل های USB-C می توانند یکسان به نظر برسند و کاملاً متفاوت عمل کنند.
  تنها در چند سال گذشته ، پورت USB-C از دوران نوزادی به همه جا تبدیل شده است. جدا از چند مورد استثنا ، این پورت اصلی شارژ ، داده و صفحه نمایش تقریباً برای همه گوشی ها ، تبلت ها و لپ تاپ های مدرن است. اتحادیه اروپا حتی الزامی سازی آن را در همه دستگاه ها پیشنهاد کرده است.

  مشکل این است که کانکتور USB-C همیشه مربوط به سایر مشخصات پروتکل USB بوده اما جدا از آن است. کابل های USB-C می توانند از سرعت 2.0 یا 3.2 استفاده کنند ، می توانند از چندین وات شارژ پشتیبانی کنند ، می توانند از Thunderbolt پشتیبانی کنند یا نداشته باشند ، و حتی کابل های Thunderbolt می توانند "فعال" یا "غیرفعال" باشند. کانکتور یکسان است ، اما قابلیت ها اینطور نیستند.

  خواندن بیشتر

  استاندارد جدید USB-C Type 2.1 حداکثر تا 240 وات قدرت ارائه می دهد

  گروه پشت USB-IF دارای همیشه یک رویکرد عملی برای این مشکل در نظر گرفته و تصمیم گرفته اید که آن را نه با دستورات بالا به پایین بلکه با گواهینامه و آرم های اختیاری حل کنید. امروز ، گروه دسته جدیدی از آرم ها (PDF) را معرفی کرد که قصد دارد استاندارد های USB-C 2.1 و USB Power Delivery (USB-PD) 3.1 را که در اوایل سال جاری اعلام شد ، حذف کند. در میان سایر تغییرات ، آرم های جدید پشتیبانی USB 4 و همچنین افزایش حداکثر توان شارژ USB-PD ، از حداکثر 100 وات قدیمی تا حداکثر 240 وات جدید را نشان می دهد.

  جدید لوگوها هم سرعت و هم میزان شارژ را به خود اختصاص می دهند و نسخه های مختلف را می توان در بسته بندی دستگاه ها و همچنین کابل ها و خود پورت ها استفاده کرد. طبق معمول ، از آنجایی که استفاده از این لوگوها اجباری نیست ، می توانید انتظار داشته باشید که تصویب آن ها مورد توجه قرار گیرد. اما خرید لوازم جانبی دارای گواهینامه USB-IF و برچسب گذاری از فروشندگان معتبر هنوز احتمالاً ساده ترین راه برای جلوگیری از تقلبی و در نهایت استفاده از کابل و شارژر است که آنچه را که می گویند انجام می دهد.

  فهرست بندی توسط اندرو کانینگهام

خبرهای دیگر از ابزارها