خبر

 • تک بورد - Surface Pro 8 با صفحه نمایش بزرگتر ، بزرگترین طراحی مجدد خود را پس از Surface Pro 3 انجام می دهد

  Surface Pro 8 با صفحه نمایش بزرگتر ، بزرگترین طراحی مجدد خود را پس از Surface Pro 3 انجام می دهد
  4 روز و 15 ساعت قبل

  x86 Surface Pro با هزینه سازگاری با لوازم جانبی دوباره طراحی می شود.
  مایکروسافت رسماً Surface Pro 8 را معرفی کرد و شایعات تقریباً در مورد این پول بود. تبلت جدید شامل صفحه نمایش بزرگتر با نرخ تازه سازی 120 هرتز ، سخت افزار داخلی به روز شده ، SSD های قابل تعویض توسط کاربر و یک جفت پورت Thunderbolt 4 است که در مدل قبلی جایگزین پورت های USB-C و USB-A می شود. این مهمترین (و همچنین: فقط) طراحی مجدد

  Surface Pro 8 بیشتر ترفندهای طراحی مایکروسافت را در Surface Pro X در سال 2019 امتحان کرد. در واقع ، این دو تبلت در حال حاضر برخی از مشخصات فیزیکی کلیدی مشابه را دارند ، از جمله صفحه نمایش 13 اینچی 2880 × 1920 اینچی اندازه و وضوح و ارتفاع و عرض دقیق یکسان. مانند بسیاری از لپ تاپ های منتشر شده در چند سال گذشته ، افزایش اندازه صفحه نمایش ناشی از کوچک شدن حاشیه های صفحه نمایش به جای تغییر چشمگیر اندازه دستگاه است. صفحه نمایش Surface Pro 8 برای پیمایش روانتر تا 120 هرتز نرخ پشتیبانی می کند ، اما رایانه لوحی طوری پیکربندی می شود که معمولاً از نرخ تازه سازی 60 هرتز خارج از جعبه استفاده کند.

  Surface Pro 8 تقریباً یک دهم اینچ (یا 2 میلی متر) ضخیم تر از Pro X است تا فضایی برای خنک سازی بیشتر ایجاد شود ، اما ارتفاع و عرض یکسان به این معنی است که Surface Pro 8 و Surface Pro X از یک روکش صفحه کلید استفاده می کنند ، که اکنون به Surface Pro تغییر نام داده است. صفحه کلید امضا. به همین ترتیب ، کاورهای صفحه کلید که با تمام نسخه های Surface از Surface Pro 3 2014 تا Surface Pro 7 کار می کردند با Surface Pro 8 سازگار نیستند.

  تبلیغات

  زیرا از صفحه کلید یکسان استفاده می کند ، از کاور صفحه کلید سرفیس پرو 8 می توان برای جفت شدن و شارژ بی سیم Surface Slim Pen یا Surface Slim Pen 2 جدید استفاده کرد که از همان سطح فشار 4096 قبلی پشتیبانی می کند اما دکمه قلم را از سمت باریک به سمت تخت و یک موتور ارتعاش لمسی را اضافه می کند تا "احساسی که با قلم روی کاغذ به دست می آورید" ایجاد شود. این ویژگی بازخورد ساده فقط در Surface Pro 8 و Surface Laptop Studio کار می کند ، زیرا برای کار به "پردازنده سفارشی Microsoft G6" آنها متکی است. مدلهای فعلی سرفیس قلم باید همچنان با سرفیس پرو 8 کار کنند ، همانطور که سرفیس اسلیم قلم 2 با دستگاههای سرفیس کار می کند و به سرفیس پرو 3 برمی گردد.

  در داخل ، مایکروسافت سرفیس پرو 8 را تازه کرده است دارای سخت افزار استاندارد لپ تاپ برای پردازنده های نسل یازدهم اینتل Core i5-1135G7 و i7-1185G7 اینتل با پردازنده های گرافیکی Intel Iris Xe و 8 گیگابایت ، 16 گیگابایت یا 32 گیگابایت RAM 2021. هریک از این موارد در مقایسه با پردازنده های نسل دهم سرفیس پرو 7 ، عملکرد قوی CPU و GPU را افزایش می دهد. اما در حالی که مایکروسافت پردازنده های AMD Ryzen را در برخی دیگر از دستگاه های سرفیس خود قرار داده است ، Surface Pro 8 تنها با تراشه های اینتل در دسترس است.

  نسخه هایی از Surface Pro 8 برای مشاغل وجود دارد که شامل Core i3 هستند گزینه و پردازنده های Core i5 و i7 با پشتیبانی vPro ، اما اکثر مردم نمی توانند آن نسخه ها را خریداری کنند-این تغییر از Surface Pro 7 است ، که از Core i3 در پیکربندی مصرف کننده سطح اولیه خود استفاده می کند. نسخه تجاری Surface همچنین می تواند با ویندوز 10 پیکربندی شود تا ویندوز 11 ، و این نشان می دهد که امکان کاهش دستی برای افرادی که واقعاً می خواهند این کار را انجام دهند ، امکان پذیر است.

  سرفیس پرو 8 نیز یکی دیگر را انتخاب می کند یکی از ویژگی های مفید Surface Pro X (و Surface Pro 7+ که در ابتدای امسال فقط برای کسب و کار طراحی شده بود): SSD های قابل تعویض توسط کاربر ، که با باز کردن یک درب دسترسی کوچک در پشت تبلت قابل دسترسی است. هرچند محدودیت هایی برای این ویژگی وجود دارد. اسلات های SSD سرفیس از رابط استاندارد M.2 استفاده می کنند ، اما آنها فقط برای درایو کوتاه M.2 2230 (یعنی 30 میلی متر طول) به جای 2280 معمولی (طول 80 میلی متر) فضا دارند. مایکروسافت همچنین توصیه می کند که فقط از SSD های مارک مایکروسافت استفاده کنید تا مبادا عملکرد را کاهش دهید ، اگرچه به نظر نمی رسد این یک نیاز سخت و سریع باشد. بنابراین شما قادر نخواهید بود هیچ SSD استاندارد M.2 قدیمی را در Surface قرار دهید ، اما اگر نسخه ای با 128 یا 256 گیگابایت حافظه ذخیره سازی خریداری کرده اید و تصمیم دارید در یک یا دو سال آینده بیشتر بخواهید ، حداقل می توانید از آن استفاده کنید.

  توجه: Ars Technica ممکن است از طریق پیوندهای موجود در این پست از طریق برنامه های وابسته ، فروش خود را جبران کند.

خبرهای دیگر از ابزارها