خبر

 • تک بورد - SEC پیشنهاد اپل برای مسدود کردن سه پیشنهاد سهامداران را رد کرد

  SEC پیشنهاد اپل برای مسدود کردن سه پیشنهاد سهامداران را رد کرد


  1 ماه قبل

  تصمیم به این معنی است که سازنده آیفون در نشست سالانه 2022 با بررسی دقیق فعالان مواجه خواهد شد.
  کمیسیون بورس و اوراق بهادار درخواست اپل برای جلوگیری از رأی گیری سه پیشنهاد سهامداران در جلسه سالانه بعدی خود را رد کرده است - پیروزی برای فعالان که نشان دهنده دردسر برای سایرین است. شرکت های آمریکایی امیدوارند که تنظیم کننده به آنها اجازه دهد تا از توجه ناخواسته جلوگیری کنند.

  قطعنامه‌ها خواستار گزارش‌های دقیق در مورد اتهامات کار اجباری در زنجیره تامین اپل، توضیحاتی در مورد چرایی حذف برخی برنامه‌ها از اپ استور در چین، و گزارش عمومی از خطراتی هستند که سازنده آیفون با استفاده از توافق‌نامه‌های عدم افشا با آن مواجه می‌شود. در زمینه آزار و اذیت و تبعیض در محل کار.

  فایننشال تایمز در ماه اکتبر گزارش داد که اپل از کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای جلوگیری از شش دادخواست سهامداران درخواست کرده است که بالاترین میزان پیشنهاداتی است که این شرکت از سال 2017 داشته است. استدلال اپل این بود. آنچه را که درخواست‌کنندگان درخواست می‌کردند «به طور قابل ملاحظه‌ای اجرا کرده بود». از سه پیشنهاد باقی‌مانده، یکی رد شد و دو پیشنهاد باقی مانده است.

  نامه‌های رد SEC به اپل، که توسط FT مشاهده شده و انتظار می‌رود در اوایل چهارشنبه منتشر شود، خط‌مشی‌ها و رویه‌های فعلی شرکت را بیان می‌کند. با پیشنهادات مقایسه نکنید.

  اپل، که انتظار می رود نشست سالانه خود را در سه ماهه اول سال 2022 برگزار کند، از اظهار نظر خودداری کرد.

  پاسخ SEC به اپل می تواند نوید بدی برای سایر شرکت ها باشد. ماه گذشته، رگولاتور سیاست‌های خود را تغییر داد تا کسب حمایت قانونی برای رد درخواست‌های سرمایه‌گذاران را برای شرکت‌ها سخت‌تر کند.

  به‌دنبال تغییرات SEC، به نظر می‌رسد شرکت‌های بیشتری با خواسته‌های فعالان موافقت می‌کنند. پس از اینکه این شرکت در ماه گذشته اعلام کرد برنامه ای را برای کمک به مشتریان در تعمیر دستگاه های خود راه اندازی می کند، چهارمین دادخواست اپل در مورد "حق تعمیر" محصولاتش قبلا حل شده است. گلدمن ساکس این هفته همچنین گزارشی در مورد داوری اجباری پس از پیشنهاد سرمایه‌گذار که خواستار اطلاعات بیشتر در مورد سیاست‌های بانک شده بود، منتشر کرد.

  برای مبارزه با پیشنهاد سهامداران حذف برنامه، اپل استدلال کرد که گزارش شفافیت سالانه‌اش جزئیات تعداد برنامه‌ها را نشان می‌دهد. در چین برداشته شد. جاشوا براکول، که این قطعنامه را از طرف مدیریت دارایی Azzad ارائه کرده است، گفت: اما این گزارش‌ها "به طرز تاسف باری کم بودند." او درخواست کرد. «اگر سرمایه‌گذار با انگیزه‌ی ارزش‌های حقوق بشری هستید، بینش کافی وجود ندارد.»

  او افزود که نام برنامه‌های حذف‌شده فاش نشده است و ممکن است ذهن را درگیر کند که چرا برنامه‌ها ظاهراً برای خواندن ساخته شده‌اند. انجیل یا قرآن از اپ استور حذف شدند—تنها مکانیزمی که کاربران باید برنامه ها را روی آیفون دریافت کنند.

  © 2021 The Financial Times Ltd. کلیه حقوق محفوظ است عدم توزیع مجدد، کپی کردن، یا به هر نحوی اصلاح شده است.


  تگ ها:

  پیشنهاد , مسدود , کردن , سهامداران


  v 9
خبرهای دیگر از گجت ها