خبر

 • تک بورد - Paragon در تلاش است تا سیستم فایل ntfs3 خود را به هسته لینوکس وارد کند

  Paragon در تلاش است تا سیستم فایل ntfs3 خود را به هسته لینوکس وارد کند
  13 روز و 17 ساعت قبل

  به نظر می رسد توروالدز در رسیدن پروژه پاراگون به خط نهایی صعود می کند.

  خواندن بیشتر

  سیستم فایل exFAT به لینوکس می آید-نرم افزار Paragon از آن راضی نیست در مارس سال گذشته ، فروشنده سیستم فایل اختصاصی Paragon Software جریان FUD ضد منبع باز را در مورد پیاده سازی exFAT سامسونگ منتشر کرد به هسته لینوکس چند ماه بعد ، به نظر می رسید که Paragon خطاهای راه خود را مشاهده کرده است و روند سختی را برای پیاده سازی برنامه NTFS مایکروسافت (سیستم فایل پیش فرض برای همه دستگاه های ویندوز) نیز در هسته آغاز کرد.

  اگرچه Paragon هنوز به طور واضح در تلاش است تا فرآیندها و شیوه های خود را با موارد متن باز مطابقت دهد ، اما به نظر می رسد لینوس توروالدز هسته لینوکس BDFL لینوس توروالدز علاقه شخصی به این فرآیند داشته است. پس از نزدیک به یک سال تلاش پارادوکس ، توروالدز به آرامی هم از آن و هم از توسعه دهندگان مشکوک لینوکس برای پیشبرد پروژه استفاده می کند.

  چرا پاراگون؟

  برای آشنایان استفاده روزانه از لینوکس ، کاربرد نسخه Paragon NTFS ممکن است فوراً آشکار نباشد. هسته لینوکس در حال حاضر دارای یک پیاده سازی NTFS است و اکثر توزیع ها نصب و استفاده از یک برنامه دیگر مبتنی بر FUSE (ntfs-3g) فراتر از آن را بسیار آسان می کند.

  هر دو پیاده سازی موجود دارای مشکل هستند. پیاده سازی درون هسته ای NTFS بسیار قدیمی است ، ضعیف نگهداری می شود و فقط باید فقط برای خواندن استفاده شود. در نتیجه ، اکثر افرادی که واقعاً نیاز به نصب سیستم فایل های NTFS بر روی لینوکس دارند ، از درایور ntfs-3g استفاده می کنند. و همانطور که مربی سیستم فایل لینوکس تد تسو اشاره می کند ، در واقع بیشتر از فایل های سیستم خودکار تست ntfs3 خود را انجام می دهد.

  متأسفانه ، به دلیل عملکرد در فضای کاربر و نه در هسته ، عملکرد ntfs-3g بدجنس در آزمایش Ts'o ، ntfs3 Paragon آزمایش خودکار را در 8،106 ثانیه به پایان رساند-اما ntfs-3g مبتنی بر FUSE به 34،783 ثانیه زمان نیاز داشت. ساختن آن در هسته توروالدز اظهار داشت که "Paragon فقط باید یک درخواست کشش برای [ntfs3] انجام دهد" - اما او این کار را پس از اشاره به اینکه کد باید از نگهدارندگان فعلی تأییدیه دریافت کند و خود Paragon باید کد را در آینده حفظ کند ، انجام داد. (توسعه دهنده Paragon ، کنستانتین کوماروف ، به سرعت پاسخ داد که این شرکت قصد دارد همچنان کد را حفظ کند ، پس از پذیرش.)

  تبلیغات

  چرا Paragon نیست؟

  اگرچه خود توروالدز در مورد دریافت راننده ntfs3 Paragon مثبت به نظر می رسد. اصلی ، مانند چندین کاربر و توسعه دهندگان دیگر ، هنوز نگرانی هایی در مورد ادغام صحیح Paragon و گردش کار آن در جامعه برنامه نویس هسته و مطابق با استانداردهای آن جامعه وجود دارد.

  تد تسو - نگهدارنده اصلی به نظر می رسد سیستم های فایل ext3/ext4 لینوکس و ابزارهای e2fsprogs فضای کاربر برای مدیریت آنها - مهمترین آنها هستند. او علاوه بر تعداد کمی بیشتر آزمایشات خودکار ناموفق که در کد Paragon پیدا کرده است ، به مسائل دیگری مانند بن بست های کل سیستم اشاره می کند که در صورت فشار زیاد ntfs3 ظاهر می شود. (این موضوعی است که ما در طول سالها از افرادی که ntfs3 Paragon را خریداری کرده اند شنیده ایم.)

  Ts'o همچنین س questionsالاتی در مورد نگهداری و ارتباطات ایجاد می کند و می گوید "من احساس بهتری دارم اگر * کسی * در نرم افزار پاراگون به داریک [وانگ] و سeriesالات من در مورد تضمین کیفیت آنها پاسخ دهد ، و/یا تعهداتی مبنی بر اینکه حداقل * سعی می کند مشکلاتی را حل کند که حدود 5 دقیقه آزمایش با استفاده از fstests بی اهمیت بود ، برطرف کند. "

  توسعه دهنده همکار Darrick Wong افزود که او می خواهد مطمئن شود که Paragon برای نگهداری و پیشرفت به سرمایه گذاری پرداخته است ، به طوری که ntfs3" یکی از درایوهای ضعیف سیستم فایل لینوکس ، مانند [فعلی in-kernel ntfs] " این شرکت تا به حال یک سال تلاش کرده است تا کد خود را از 27000 خط کد که روی دیوار پرتاب شده اند به مجموعه پچ آماده لینوکس برساند-و اگرچه توسعه دهنده اولیه Komarov ممکن است همیشه به سرعت یا به طور کامل مانند Ts'o و Wong پاسخ نداده باشد. ترجیح می دهد ، او همچنان به پاسخگویی ادامه می دهد.

  به نظر خود ، توروالدز مصمم است که جایگزینی کارآمد ، مدرن و قابل نگهداری برای اجرای قدیمی (دوران 2001) و به ندرت استفاده از ntfs در هسته را در حال حاضر پیدا کند. . تا زمانی که Paragon مایل به ادامه بازی باشد ، به نظر می رسد که در نهایت به آنجا برسد - شاید حتی به موقع برای هسته 5.15.

خبرهای دیگر از ابزارها