خبر

 • تک بورد - MacBook Pro جدید با تراشه جدید اپل ، صفحه نمایش Mini LED انتظار می رود پاییز امسال

  MacBook Pro جدید با تراشه جدید اپل ، صفحه نمایش Mini LED انتظار می رود پاییز امسال
  3 روز و 13 ساعت قبل

  تأمین کنندگان Mini LED برای انتشار احتمالی ماه سپتامبر درحال افزایش هستند.
  بر اساس گزارش جدید منتشر شده از انتشارات خبری تایوانی DigiTimes ، مدل های جدید MacBook Pro با نمایشگرهای سیلیکونی و مینی LED های سفارشی اپل در پاییز امسال ارائه می شوند.

  بیشتر بخوانید اپل در حال برنامه ریزی برای MacBook Pro با پردازنده گرافیکی 16 هسته ای ، Mac Pro با 128 هسته پردازنده گرافیکی تابستان گذشته ، اپل اعلام کرد که کل مجموعه محصولات Mac را از پردازنده های اینتل به سیلیکون اختصاصی اپل تبدیل می کند. در یک بازه زمانی دو ساله اولین Mac هایی که این حرکت را انجام دادند MacBook Air و پیکربندی های سطح پایین Mac mini و 13 اینچی MacBook Pro بودند. در اوایل سال جاری ، اپل iMac 24 اینچی را نیز معرفی کرد. همه این مکینتاش دارای M1 ، اولین سیلیکون سیلیکون اپل برای مکینتاش بود. (از M1 در تازه ترین مورد استفاده در iPad Pro نیز استفاده شده است.)

  اما همه این مک ها مشترک هستند: آنها در سطح پایینی قرار دارند ، با محدودیت هایی مانند درگاه های کمتر از سیستم های گران تر این شرکت. . همه Mac های سطح بالاتر هنوز تراشه های Intel دارند. با توجه به اینکه WWDC 2021 (که در اوایل ژوئن برگزار شد) یک سال از زمان اعلام اولین انتقال توسط اپل گذشته بود ، بسیاری از مردم انتظار داشتند برخی از آن Mac های سطح بالا در آن رویداد به Apple Silicon منتقل شوند - ما نیز شامل آنها هستیم. اما این اتفاق نیفتاد. به نظر می رسید برخی از منابع زنجیره تأمین نشانگر این است که تولید صفحه نمایش Mini LED یک گلوگاه اصلی است.

  تبلیغات

  اجزای مورد استفاده در آن نمایشگرهای Mini LED موضوع گزارش جدید DigiTimes بودند. این ادعا می کند که اپل دو تأمین کننده جدید - Zhen Ding و Tripod - را برای نور پس زمینه Mini LED مناسب برای رایانه های جدید MacBook Pro تأیید کرده است. این گزارش همچنین می گوید که این تأمین کنندگان در اواخر سه ماهه سوم سال جاری در حال آماده سازی برای حمل و نقل هستند. این می تواند به این معنی باشد که مدل های جدید MacBook Pro تقریباً همزمان با انتظار می رود که Apple Watch و iPhone جدید - شاید در ماه سپتامبر.

  گزارش قبلی از بلومبرگ گفته بود که دو مورد وجود دارد مدل های جدید MacBook Pro: نسخه 16 اینچی به روز شده و نسخه 14 اینچی برای جایگزینی MacBook Pro 13 اینچی موجود. اپل در حال کار بر روی دو تراشه برای این رایانه ها با نام های رمز "Jade C-Chop" و "Jade C-Die" است. این دو هسته دارای هشت هسته پردازنده با عملکرد بالا و دو هسته CPU با کارایی بالا در مقایسه با چهار هسته عملکردی و چهار هسته کارایی M1 هستند. آنها همچنین می توانند یک واحد پردازش عصبی جدید برای کارهای سریعتر یادگیری ماشین داشته باشند. و 32 مورد دیگر. برای مقایسه ، M1 بسته به دستگاه دارای یک پردازنده گرافیکی هفت هسته ای یا هشت هسته ای است. و از جمله موارد دیگر ، تراشه های جدید به درگاه های بیشتری ، RAM بیشتر و مانیتورهای خارجی بیشتری نسبت به M1 اجازه می دهند.

خبرهای دیگر از اسباب