خبر

 • تک بورد - iFixit iPad mini teardown تلاش می کند تا اثر پیمایش ژله را توضیح دهد

  iFixit iPad mini teardown تلاش می کند تا اثر پیمایش ژله را توضیح دهد
  26 روز و 13 ساعت قبل

  iFixit پیشنهاد می کند که همه چیز در مورد جهت گیری صفحه نمایش است.
  اشکال جدیدی از آخرین آیپد مینی اپل توسط iFixit سرنخی پیدا کرد که ممکن است اثر "پیمایش ژله ای" را که برخی از کاربران تبلت از آن شکایت کرده اند ، توضیح دهد.

  قطره اشک iPad 2021 iFixit.

  خواندن بیشتر

  جدیدترین iPad mini دارای مشکل پیمایش ظریف است [بروزرسانی] درصورتی که پوشش قبلی ما در مورد این موضوع را از دست داده باشید ، برخی از کاربران iPad mini متوجه یک قطع ارتباط ظریف و تکان دهنده می شوند هنگام پیمایش در محتوا بین دو طرف راست و چپ صفحه. برخی افراد فوراً آن را می بینند ، دیگران باید آن را به آنها نشان دهند ، و برخی دیگر حتی وقتی به آنها گفته می شود متوجه نمی شوند.

  پس از اینکه ما در مورد آن نوشتیم ، اپل در مورد ماجرا اظهار نظر کرد و گفت که تأثیر آن مورد انتظار است. از پوشش ما:

  در پاسخ به درخواست ما ، اپل به ما گفت که مسئله "حرکت ژله ای" در نسل ششم آیپد مینی برای صفحه های LCD رفتار عادی است. از آنجا که این صفحات خط به خط تجدید می شوند ، بین تازه شدن خطوط در بالای صفحه و خطوط پایین یک تاخیر کوچک وجود دارد. این می تواند باعث پیمایش ناهموار مانند موارد مشاهده شده در iPad شود. در مقابل ، iPad Air جهت افقی دارد. iFixit پیشنهاد می کند که اثر پیمایش ژله ای زمانی رخ می دهد که جهت تبلت با محل قرارگیری برد کنترل کننده مطابقت نداشته باشد ، زیرا تازه سازی خط به خط نیز نسبت به جهت آن برد اتفاق می افتد.

  تبلیغات

  مطمئناً ، فیلمبرداری آهسته iPad mini نشان می دهد که ژله در حالت عمودی حرکت می کند (جهت عمودی) اما نه به صورت افقی (افقی). و iPad Air همچنین در همان آزمایش ژله ای را نشان می دهد. فقط در جهت افقی به جای تصویر عمودی این کار را انجام می دهد.

  iPad Pro دارای یک برد کنترل کننده صفحه نمایش عمودی است. در حالی که یک آزمایش تصویری دیگر نشان داد که پیمایش ژله ای همچنان روی آن رایانه لوحی در حالت عمودی درست مانند مینی اتفاق می افتد ، نرخ تازه سازی 120 هرتزی Pro همه آن را برای اکثر چشم ها پوشانده است. فقط می توان گفت که اگرچه ممکن است تأثیر آن روی یک دستگاه بیشتر از دستگاه دیگر قابل مشاهده باشد ، اما در هر صفحه نمایش OLED یا LCD ، iPad یا موارد دیگر رایج است.

  جنجال های اخیر آنلاین در مورد پیمایش ژله iPad mini ، اشک های iFixit معمولاً روی کاوش این است که دستگاه ها به راحتی تعمیر می شوند. آیپد مینی 3 از 10 برای تعمیرپذیری دریافت کرد. در اوایل این هفته ، iFixit همچنین iPhone 13 Pro را پاره کرد و به آن 6 از 10 داد.

  فهرست بندی تصویر توسط iFixit

خبرهای دیگر از ابزارها